RPH Minggu 9
Rancangan Pelajaran Harian ~24 ~28 Februari 2014
Tarikh
|
24 Februari
2014
|
Minggu
|
9
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus.
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
realistik
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan sebuah
lukisan realistik bermotifkan hidupan marin dengan mengutamakan unsur bentuk,
warna dan jalinan dengan baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali melukis.
|
Prosedur
|
1.
Guru menunjukkan
contoh lukisan realistik.
2.
Guru mengedarkan
beberapa keping gambar hidupan marin kepada pelajar untuk ditiru.
3.
Amali murid
menghasilkan lukisan.
4.
Guru memantau dan
membimbing.
5.
Persembahan karya
lukisan.
6.
Rumusan pelajaran.
|
Keperluan
|
Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lukisan realistik dari kerja kursus tahun lepas. Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kemasan dan kebersihan.
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan
minat terhadap p&p. pelajar telah memilih motif yang mudah untuk mereka
hasilkan arca.
|
Tarikh
|
24 Februari
2014
|
Minggu
|
9
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Arca
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui sejarah dan ciri-ciri
arca yang baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Teori Arca
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh gambar karya arca pengarca terkenal kepada pelajar.
2.
Guru
membuat penerangan tentang sejarah seni Arca.
3.
Guru
juga menerangkan tentang ciri-ciri arca yang baik.
4.
Bersoal
jawab dengan pelajar
5.
Pelajar
menulis nota
6.
Membuat
rumusan topik.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh gambar arca
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan
minat terhadap p&p.
|
Tarikh
|
24 Februari
2014
|
Minggu
|
9
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4k9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Arca
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui lebih mendalam teknik dan
proses penghasilan arca.
2.
Pelajar dapat mengetahui teknik dan
bentuk arca.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh arca kepada pelajar.
2.
Membuat
penerangan tentang tajuk.
3.
Pelajar
disoal jawab untuk menguji pemahaman pelajar terhadap tajuk.
4.
Guru
membuat nota dan pelajar dikehendaki salin.
5.
Membuat
rumusan terhadap tajuk P & P.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh reka bentuk arca
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan
minat terhadap p&p.
|
Tarikh
|
25 Februari 2014
|
Minggu
|
9
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus.
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
realistik
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan sebuah
lukisan realistik bermotifkan hidupan marin dengan mengutamakan unsur bentuk,
warna dan jalinan dengan baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali melukis.
|
Prosedur
|
1.
Guru menunjukkan
contoh lukisan realistik.
2.
Pelajar menyambung
membuat lukisan realistik.
3.
Amali murid
menghasilkan lukisan.
4.
Guru memantau dan
membimbing.
5.
Persembahan karya
lukisan.
6.
Rumusan pelajaran.
|
Keperluan
|
Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lukisan realistik dari kerja kursus tahun lepas. Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kemasan dan kebersihan.
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan
minat terhadap p&p. pelajar telah memilih motif yang mudah untuk mereka
hasilkan arca. Lukisan akan disambung selapas peperiksaan
|
Tarikh
|
25 Februari
2014
|
Minggu
|
9
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Ulang kaji
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui teknik untuk menjawab
soalan dan kehendak soalan
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengedarkan buku latihan teori PSV.
2.
Pelajar
menjawab soalan yang diarahkan olh guru.
3.
Bersoal
jawab dengan pelajar
4.
Membuat
pembetulan
5.
Membuat
rumusan
|
Keperluan
|
Bahan: Buku latihan PSV
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan
minat terhadap p&p.
|
Tarikh
|
26 Februari
2014
|
Minggu
|
9
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Ulang kaji
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui teknik untuk menjawab
soalan dan kehendak soalan
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengedarkan buku latihan teori PSV.
2.
Pelajar
menjawab soalan yang diarahkan olh guru.
3.
Bersoal
jawab dengan pelajar
4.
Membuat
pembetulan
5.
Membuat
rumusan
|
Keperluan
|
Bahan: Buku latihan PSV
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan
minat terhadap p&p.
|
Tarikh
|
26 Februari
2014
|
Minggu
|
9
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Ulang kaji
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui teknik untuk menjawab
soalan dan kehendak soalan
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengedarkan buku latihan teori PSV.
2.
Pelajar
menjawab soalan yang diarahkan olh guru.
3.
Bersoal
jawab dengan pelajar
4.
Membuat
pembetulan
5.
Membuat
rumusan
|
Keperluan
|
Bahan: Buku latihan PSV
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan
minat terhadap p&p.
|
Tarikh
|
26 Februari
2014
|
Minggu
|
9
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Ulang kaji
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui teknik untuk menjawab
soalan dan kehendak soalan
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengedarkan buku latihan teori PSV.
2.
Pelajar
menjawab soalan yang diarahkan olh guru.
3.
Bersoal
jawab dengan pelajar
4.
Membuat
pembetulan
5.
Membuat
rumusan
|
Keperluan
|
Bahan: Buku latihan PSV
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan
minat terhadap p&p.
|
Tarikh
|
27 Februari
2014
|
Minggu
|
9
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
Kertas
|
Peperiksaan
Awal tahun (Sejarah 1)
|
Refleksi
|
Berjalan dengan lancar
|
Tarikh
|
27 Februari
2014
|
Minggu
|
9
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K9
|
Masa
|
70 minit
|
kertas
|
Peperiksaan
Awal tahun (Sejarah kertas 3)
|
Refleksi
|
Berjalan dengan lancar
|
Tarikh
|
27 Februari
2014
|
Minggu
|
9
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Peperiksaan
Awal tahun (Sejarah kertas 3)
|
Refleksi
|
Berjalan dengan lancar
|
Tarikh
|
28 Februari
2014
|
Minggu
|
9
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Peperiksaan
Awal tahun (Ulang kaji Sejarah 2)
|
Refleksi
|
Berjalan dengan lancar
|
No comments:
Post a Comment