Friday, 7 November 2014

RPH MINGGU KE-27

RPH Minggu 27   
Rancangan Pelajaran Harian ~30 Jun ~4  Julai 2014
Tarikh
30 Jun 2014
Minggu
27
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Kajian Rekaan seni Visual (KRSV)
  • Menghasilkan Arca motif maritim menggunakan bahan botol plastik.
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid diharapkan dapat:
1.     Menghasilkan arca dengan menggunakan botol plastik.
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat Arca
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar menyambung tugasan menghasilkan arca
2.     Guru memantau dan membimbing pelajar menghasilkan arca.
3.     Persembahan hasil karya .
4.     Sesi memberi komen.
5.     Rumusan pelajaran.
Keperluan
Alat:botol plastik,gunting, gam, warna arkilik dan spray
Bahan: Contoh gambar arca botol dan contoh arca.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kemasan dan kebersihan.
Refleksi
P & P dapat berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukan minat terhadap aktiviti yang dijalankan tetapi arca tidak dapat disiapkan dan akan disambung pada p&p berikutnya.

Tarikh
30 Jun 2014
Minggu
27
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi visual
Unit Pembelajaran
Menghasilkan Logo
Hasil Pembelajaran
Pelajar dapat:

1.     Mengaplikasikan asas-asas seni dalam karya.
2.     Menghasilkan sebuah Logo yang mereka tahu dan mempunyai mesej yang tersendiri.

Aktiviti Pembelajaran
Membuat kerja amali
Prosedur
1.     Guru menunjukkan beberapa contoh Logo kepada pelajar.
2.     Guru membuat demonstrasi menghasilkan logo kepada pelajar.
3.     Pelajar diminta untuk menghasilkan satu logo dengan menggunakan 3 warna sahaja.
4.     Guru memantau kerja pelajar membimbing pelajar menghasilkan logo.
5.     Guru membuat rumusan dan kritikan terhadap karya pelajar.  
Keperluan
Alat: Pensel, media kering, kertas lukisan
Bahan : contoh logo
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai
Kekemasan dan kebersihan
Refleksi
P&P berjalan seperti yang dirancang tetapi pelajar tidak dapat menyiapkan karya dan aktiviti akan bersambung pada hari berikutnya.

Tarikh
30 Jun 2014
Minggu
27
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4k9
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran
Logo
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:

1.     Memahami maksud Logo dan Mengetahui fungsi serta ciri-ciri logo
2.     Mengetahui proses dan teknik menghasilkan logo.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru menerangkan isi kandungan topik yang diajar dan menunjukkan contoh logo.
2.     Guru memberi nota kepada pelajar secara ringkas.
3.     Pelajar diuji tahap pemahaman dengan topik yang dipelajari.
4.     Guru membuat rumusan
Keperluan
Bahan: contoh logo
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai
Kerjasama dan Kerajinan
Refleksi
Pelajar memberi respon yang baik semasa proses P&P dijalankan. Pelajar bersemangat dan memahami topik dengan baik.pelajar diminta untuk membawa bahan dan alat untuk kerja amali pada p&p seterusnya.

Tarikh
1 Julai 2014
Minggu
27
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Kajian Rekaan seni Visual (KRSV)
  • Menghasilkan Arca motif maritim menggunakan bahan botol plastik.
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid diharapkan dapat:
1.     Menghasilkan arca dengan menggunakan botol plastik.
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat Arca
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar menyambung tugasan menghasilkan arca
2.     Guru memantau dan membimbing pelajar menghasilkan arca.
3.     Persembahan hasil karya .
4.     Sesi memberi komen.
5.     Rumusan pelajaran.
Keperluan
Alat:botol plastik,gunting, gam, warna arkilik dan spray
Bahan: Contoh gambar arca botol dan contoh arca.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kemasan dan kebersihan.
Refleksi
P & P dapat berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukan minat terhadap aktiviti yang dijalankan tetapi arca tidak dapat disiapkan dan akan disambung pada p&p berikutnya.

Tarikh
1 Julai 2014
Minggu
27
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi visual
Unit Pembelajaran
Menghasilkan Logo
Hasil Pembelajaran
Pelajar dapat:

1.     Mengaplikasikan asas-asas seni dalam karya.
2.     Menghasilkan sebuah Logo yang mereka tahu dan mempunyai mesej yang tersendiri.

Aktiviti Pembelajaran
Membuat kerja amali
Prosedur
1.     Guru menunjukkan beberapa contoh Logo kepada pelajar.
2.     Guru membuat demonstrasi menghasilkan logo kepada pelajar.
3.     Pelajar diminta untuk menghasilkan satu logo dengan menggunakan 3 warna sahaja.
4.     Guru memantau kerja pelajar membimbing pelajar menghasilkan logo.
5.     Guru membuat rumusan dan kritikan terhadap karya pelajar.  
Keperluan
Alat: Pensel, media kering, kertas lukisan
Bahan : contoh logo
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai
Kekemasan dan kebersihan
Refleksi
P&P berjalan seperti yang dirancang tetapi pelajar tidak dapat menyiapkan karya dan aktiviti akan bersambung pada hari berikutnya.

Tarikh
2 Julai 2014
Minggu
27
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi visual
Unit Pembelajaran
Menghasilkan Logo
Hasil Pembelajaran
Pelajar dapat:

1.     Mengaplikasikan asas-asas seni dalam karya.
2.     Menghasilkan sebuah Logo yang mereka tahu dan mempunyai mesej yang tersendiri.

Aktiviti Pembelajaran
Membuat kerja amali
Prosedur
1.     Guru menunjukkan beberapa contoh Logo kepada pelajar.
2.     Guru membuat demonstrasi menghasilkan logo kepada pelajar.
3.     Pelajar diminta untuk menghasilkan satu logo dengan menggunakan 3 warna sahaja.
4.     Guru memantau kerja pelajar membimbing pelajar menghasilkan logo.
5.     Guru membuat rumusan dan kritikan terhadap karya pelajar.  
Keperluan
Alat: Pensel, media kering, kertas lukisan
Bahan : contoh logo
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai
Kekemasan dan kebersihan
Refleksi
P&P berjalan seperti yang dirancang tetapi pelajar tidak dapat menyiapkan karya dan aktiviti akan bersambung pada hari berikutnya.

Tarikh
2 Julai 2014
Minggu
27
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Kajian Rekaan seni Visual (KRSV)
  • Menghasilkan Arca motif maritim menggunakan bahan botol plastik.
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid diharapkan dapat:
1.     Menghasilkan arca dengan menggunakan botol plastik.
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat Arca
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar menyambung tugasan menghasilkan arca
2.     Guru memantau dan membimbing pelajar menghasilkan arca.
3.     Persembahan hasil karya .
4.     Sesi memberi komen.
5.     Rumusan pelajaran.
Keperluan
Alat:botol plastik,gunting, gam, warna arkilik dan spray
Bahan: Contoh gambar arca botol dan contoh arca.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kemasan dan kebersihan.
Refleksi
P & P dapat berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukan minat terhadap aktiviti yang dijalankan tetapi arca tidak dapat disiapkan dan akan disambung pada p&p berikutnya.

Tarikh
2 Julai 2014
Minggu
27
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Kajian Rekaan seni Visual (KRSV)
  • Menghasilkan Arca motif maritime menggunakan bahan botol plastik.
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid diharapkan dapat:
1.     Menghasilkan arca dengan menggunakan botol plastik.
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat Arca
Prosedur
1.     Guru membuat demonstrasi teknik yang sesuai untuk menghasilkan arca botol kepada pelajar.
2.     Guru menunjukkan contoh gambar acra menggunakan botol. 
3.     Guru memantau dan membimbing pelajar menghasilkan arca.
4.     Persembahan hasil karya .
5.     Sesi memberi komen.
6.     Rumusan pelajaran.
Keperluan
Alat:botol plastik,gunting, gam, warna arkilik dan spray
Bahan: Contoh gambar arca botol dan contoh arca.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kemasan dan kebersihan.
Refleksi
P & P dapat berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukan minat terhadap aktiviti yang dijalankan tetapi arca tidak dapat disiapkan dan akan disambung pada p&p berikutnya.

Tarikh
3 Julai 2014
Minggu
27                    
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Kajian Rekaan seni Visual (KRSV)
  • Menghasilkan Arca motif maritime menggunakan bahan botol plastik.
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid diharapkan dapat:
1.     Menghasilkan arca dengan menggunakan botol plastik.
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat Arca
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar menyambung tugasan menghasilkan arca
2.     Guru memantau dan membimbing pelajar menghasilkan arca.
3.     Persembahan hasil karya .
4.     Sesi memberi komen.
5.     Rumusan pelajaran.
Keperluan
Alat:botol plastik,gunting, gam, warna arkilik dan spray
Bahan: Contoh gambar arca botol dan contoh arca.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kemasan dan kebersihan.
Refleksi
P & P dapat berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukan minat terhadap aktiviti yang dijalankan tetapi arca tidak dapat disiapkan dan akan disambung pada p&p berikutnya.

Tarikh
3 Julai 2014
Minggu
27
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi visual
Unit Pembelajaran
Menghasilkan Logo
Hasil Pembelajaran
Pelajar dapat:

1.     Mengaplikasikan asas-asas seni dalam karya.
2.     Menghasilkan sebuah Logo yang mereka tahu dan mempunyai mesej yang tersendiri.

Aktiviti Pembelajaran
Membuat kerja amali
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar untuk menyambung tugasan menghasilkan logo
2.     Guru memantau kerja pelajar membimbing pelajar menghasilkan logo.
3.     Guru membuat rumusan dan kritikan terhadap karya pelajar.  
Keperluan
Alat: Pensel, media kering, kertas lukisan
Bahan : contoh logo
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai
Kekemasan dan kebersihan
Refleksi
P&P berjalan seperti yang dirancang dan aktiviti dapat disiapkan. Pelajar menunjukkan minat menghasilkan karya tersebut.

Tarikh
3 Julai 2014
Minggu
27
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
60 minit
Bidang
Komunikasi visual
Unit Pembelajaran
Menghasilkan Logo
Hasil Pembelajaran
Pelajar dapat:

1.     Mengaplikasikan asas-asas seni dalam karya.
2.     Menghasilkan sebuah Logo yang mereka tahu dan mempunyai mesej yang tersendiri.

Aktiviti Pembelajaran
Membuat kerja amali
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar untuk menyambung tugasan menghasilkan logo
2.     Guru memantau kerja pelajar membimbing pelajar menghasilkan logo.
3.     Guru membuat rumusan dan kritikan terhadap karya pelajar.  
Keperluan
Alat: Pensel, media kering, kertas lukisan
Bahan : contoh logo
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai
Kekemasan dan kebersihan
Refleksi
P&P berjalan seperti yang dirancang dan aktiviti dapat disiapkan. Pelajar menunjukkan minat menghasilkan karya tersebut.

Tarikh
4 Julai 2014
Minggu
27
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Kajian Rekaan seni Visual (KRSV)
  • Menghasilkan Arca motif maritim menggunakan bahan botol plastik.
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid diharapkan dapat:
1.     Menghasilkan arca dengan menggunakan botol plastik.
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat Arca
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar menyambung tugasan menghasilkan arca
2.     Guru memantau dan membimbing pelajar menghasilkan arca.
3.     Persembahan hasil karya .
4.     Sesi memberi komen.
5.     Rumusan pelajaran.
Keperluan
Alat:botol plastik,gunting, gam, warna arkilik dan spray
Bahan: Contoh gambar arca botol dan contoh arca.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kemasan dan kebersihan.
Refleksi
P & P dapat berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukan minat terhadap aktiviti yang dijalankan tetapi arca tidak dapat disiapkan dan akan disambung pada p&p berikutnya.





No comments:

Post a Comment