RPH Minggu 42
Rancangan Pelajaran Harian ~ 13 Oktober
~17 Oktober 2014
Tarikh
|
13 Oktober
2014
|
Minggu
|
42
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
70 minit
|
kertas
|
Peperiksaan
Akhir Tahun ( Matematik 2 )
|
Refleksi
|
Berjalan
dengan lancar
|
Tarikh
|
13 Oktober
2014
|
Minggu
|
42
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4k9
|
Masa
|
70 minit
|
kertas
|
Peperiksaan
Akhir Tahun ( Matematik 2 )
|
Refleksi
|
Berjalan
dengan lancar
|
Tarikh
|
14 Oktober
2014
|
Minggu
|
42
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
PEPERIKSAAN
PT3 BERLANGSUNG
|
Tarikh
|
14 Oktober
2014
|
Minggu
|
42
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
PEPERIKSAAN
PT3 BERLANGSUNG
|
Tarikh
|
14 Oktober
2014
|
Minggu
|
42
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
70 minit
|
kertas
|
Peperiksaan
Akhir Tahun ( Sains 2 )
|
Refleksi
|
Berjalan
dengan lancar
|
Tarikh
|
15 Oktober
2014
|
Minggu
|
42
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K9
|
Masa
|
70 minit
|
Kertas
|
Peperiksaan
Akhir Tahun ( PSV 2 )
|
Refleksi
|
Berjalan
dengan lancar
|
Tarikh
|
15 Oktober
2014
|
Minggu
|
42
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
PEPERIKSAAN
PT3 BERLANGSUNG
|
Tarikh
|
15 Oktober
2014
|
Minggu
|
42
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
PEPERIKSAAN
PT3 BERLANGSUNG
|
Tarikh
|
16 Oktober
2014
|
Minggu
|
42
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
PEPERIKSAAN
PT3 BERLANGSUNG
|
Tarikh
|
16 Oktober
2014
|
Minggu
|
42
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Teori
Pendidikan Seni VIsual
|
Unit Pembelajaran
|
Pembetulan
Soalan ujian kertas 1
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui jawapan dan teknik
menjawab soalan.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Perbincangan
jawapan soalan
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengarahkan pelajar untuk mengeluarkan kertas soalan psv 1
2.
Guru
berbincang dengan pelajar tentang setiap soalan dan mencari jawapan yang
betul bersama
3.
Pelajar
membuat pembetulan kepada jawapan yang dibuat oleh pelajar.
4.
Membuat
rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Kertas peperiksaan Percubaan SPM PSV 1
|
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Aktiviti
P&P berjalan dengan lancar.Keputusan kertas 1 agak memuaskan. Jawapan
yang betul minimum yang pelajar perolehi ialah 15 soalan.pelajar dapat
mengetahui jawapan setiap soalan.
|
Tarikh
|
16 Oktober
2014
|
Minggu
|
42
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Teori
Pendidikan Seni VIsual
|
Unit Pembelajaran
|
Pembetulan
Soalan ujian kertas 1
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui jawapan dan teknik
menjawab soalan.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Perbincangan
jawapan soalan
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengarahkan pelajar untuk mengeluarkan kertas soalan psv 1
2.
Guru
berbincang dengan pelajar tentang setiap soalan dan mencari jawapan yang
betul bersama
3.
Pelajar
membuat pembetulan kepada jawapan yang dibuat oleh pelajar.
4.
Membuat
rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Kertas peperiksaan Percubaan SPM PSV 1
|
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Aktiviti
P&P berjalan dengan lancar.Keputusan kertas 1 agak memuaskan. Jawapan
yang betul minimum yang pelajar perolehi ialah 15 soalan.pelajar dapat
mengetahui jawapan setiap soalan.
|
Tarikh
|
17 Oktober
2014
|
Minggu
|
42
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Keseluruhan
Topik PSV
|
Unit Pembelajaran
|
Soalan Teori
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.
Berbincang dan mencari jawapan bagi soalan dengan baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Kuiz
teori.
|
Prosedur
|
1.
Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan untuk soalan yang
lepas.
|
Keperluan
|
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kerajinan
|
Refleksi
|
Pelajar
memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik
kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 15 soalan.
|
No comments:
Post a Comment