Friday, 7 November 2014

RPH MINGGU KE-36

RPH Minggu 36   
Rancangan Pelajaran Harian ~ 2 September~5  September 2014 
Tarikh
2 September 2014
Minggu
36
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
kertas
Percubaan SPM Bahasa Inggeris 1
Refleksi
Berjalan dengan lancar

Tarikh
2 September 2014
Minggu
36
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Kertas
Percubaan SPM Bahasa Inggeris 2
Refleksi
Berjalan dengan lancar

Tarikh
2 September 2014
Minggu
36
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Kraf tradisional
Unit Pembelajaran
tembikar
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan rekaan tembikar sarawak.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali.
Prosedur
1.     Pelajar diminta untuk menyambung melukis rekaan tembikar Sarawak dan corak tembikar sarawak.
2.     Pelajar menghasilkan karya dan dibimbing oleh guru.
3.     Pelajar membuat kekemasan.
4.     Guru membuat kritikan terhadap beberapa karya pelajar.
5.     Guru membuat rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh gambar rekaan pasu sarawak, pensel warna.kertas lukisan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kerjasama dan kekemasan
Refleksi
P&P berjalan seperti yang dirancang. Pelajar dapat menyiapkan karya dan dapat menghasilkan karya dengan baik.

Tarikh
3 September 2014
Minggu
36
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Kraf tradisional
Unit Pembelajaran
Anyaman (Penanda buku)
Hasil Pembelajaran
Pelajar dapat:

1.     Mengaplikasi prinsip dan asas dalam menghasilkan motif anyaman dalam hasil kerja.
2.     Menghasilkan rekaan motif anyaman dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Membuat kerja amali
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh reka motif anyaman kepada pelajar.
2.     Guru membuat demonstrasi menghasilkan anyaman penanda buku.
3.     Pelajar menghasilkan anyaman dan dibimbing oleh guru.
4.     Pelajar membuat kekemasan dan guru membuat kritikan terhadap hasil kerja pelajar.
5.     Guru meminta seseorang pelajar membuat rumusan.
Keperluan
Alat: Kertas berwarna, gunting, pembaris dan gam
Bahan: Contoh penanda buku.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai
Kekemasan dan kebersihan
Refleksi
Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan. Tugasan akan disambung hari esok.

Tarikh
3 September 2014
Minggu
36
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
kertas
Ulangkaji sejarah 2
Refleksi
Pelajar memberi kerjasama dan tidak bising semasa mengulangkaji

Tarikh
3 September 2014
Minggu
36
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Kertas
Percubaan SPM Sejarah 2
Refleksi
Berjalan denga lancar

Tarikh
4 September 2014
Minggu
36                    
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Kertas
Percubaan SPM Matematik 1
Refleksi
Berjalan dengan lancar

Tarikh
4 September 2014
Minggu
36
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Kraf tradisional
Unit Pembelajaran
Anyaman (Penanda buku)
Hasil Pembelajaran
Pelajar dapat:

1.     Mengaplikasi prinsip dan asas dalam menghasilkan motif anyaman dalam hasil kerja.
2.     Menghasilkan rekaan motif anyaman dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Membuat kerja amali
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh reka motif anyaman kepada pelajar.
2.     Guru membuat demonstrasi menghasilkan anyaman penanda buku.
3.     Pelajar menghasilkan anyaman dan dibimbing oleh guru.
4.     Pelajar membuat kekemasan dan guru membuat kritikan terhadap hasil kerja pelajar.
5.     Guru meminta seseorang pelajar membuat rumusan.
Keperluan
Alat: Kertas berwarna, gunting, pembaris dan gam
Bahan: Contoh penanda buku.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai
Kekemasan dan kebersihan
Refleksi
P&P berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukkan minat semasa menghasilkan karya tersebut.karya yang dihasilkan juga agak memuaskan.

Tarikh
4 September 2014
Minggu
36
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
60 minit
Bidang
Kraf tradisional
Unit Pembelajaran
Anyaman
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, murid dapat:
1.     Mengenali kraf anyaman mengkuang dan pandan.
2.     Memahami proses penyediaan daun dan proses menganyam.
3.     Mengetahui jenis kelarai serta memahami fungsi dan rupa bentuk tikar.

Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru member penerangan pengenalan kepada kraf anyaman.
2.     Guru menerangkan tentang proses penyediaan daun dan proses menganyam.
3.     Guru menyenaraikan jenis kelarai dan menunjukkan bahagian-bahagian tikar kepada pelajar.
4.     Sesi soal jawab dengan pelajar.
5.     Guru membuat rumusan.

Keperluan
Bahan : contoh kraf anyaman
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai
Kekemasan dan kebersihan
Refleksi
P&P berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukkan minat semasa guru mengajar dan memberi respon yang baik semasa sesi soal jawab.

Tarikh
5 September 2014
Minggu
36
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
kertas
Ulangkaji Percubaan SPM PSV 1
Refleksi
Pelajar memberi kerjasama dan ulangkaji dapat berjalan dengan lancar



No comments:

Post a Comment