Friday, 7 November 2014

RPH MINGGU KE-25

RPH Minggu 25   
Rancangan Pelajaran Harian ~16 ~20  Jun 2014
Tarikh
16 Jun 2014
Minggu
25
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Teori Pendidikan Seni VIsual
Unit Pembelajaran
Pembetulan Soalan ujian kertas 1
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui jawapan dan teknik menjawab soalan.
Aktiviti Pembelajaran
Perbincangan jawapan soalan
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar untuk mengeluarkan kertas soalan psv 1
2.     Guru berbincang dengan pelajar tentang setiap soalan dan mencari jawapan yang betul bersama
3.     Pelajar membuat pembetulan kepada jawapan yang dibuat oleh pelajar.
4.     Membuat rumusan.
Keperluan

Bahan: Kertas peperiksaan bulanan PSV 1
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik. Keputusan peperiksaan kertas 1 PSV kurang memuaskan.

Tarikh
16 Jun 2014
Minggu
25
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Teori Pendidikan Seni VIsual
Unit Pembelajaran
Pembetulan Soalan ujian kertas 1
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui jawapan dan teknik menjawab soalan.
Aktiviti Pembelajaran
Perbincangan jawapan soalan
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar untuk mengeluarkan kertas soalan psv 1
2.     Guru berbincang dengan pelajar tentang setiap soalan dan mencari jawapan yang betul bersama
3.     Pelajar membuat pembetulan kepada jawapan yang dibuat oleh pelajar.
4.     Membuat rumusan.
Keperluan

Bahan: Kertas peperiksaan bulanan PSV 1
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik. Keputusan peperiksaan kertas 1 PSV kurang memuaskan.

Tarikh
16 Jun 2014
Minggu
25
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4k9
Masa
70 minit
Bidang
Teori Pendidikan Seni VIsual
Unit Pembelajaran
Pembetulan Soalan ujian kertas 1
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui jawapan dan teknik menjawab soalan.
Aktiviti Pembelajaran
Perbincangan jawapan soalan
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar untuk mengeluarkan kertas soalan psv 1
2.     Guru berbincang dengan pelajar tentang setiap soalan dan mencari jawapan yang betul bersama
3.     Pelajar membuat pembetulan kepada jawapan yang dibuat oleh pelajar.
4.     Membuat rumusan.
Keperluan

Bahan: Kertas peperiksaan bulanan PSV 1
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik. Keputusan peperiksaan kertas 1 PSV kurang memuaskan.

Tarikh
17 Jun 2014
Minggu
25
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Teori Pendidikan Seni VIsual
Unit Pembelajaran
Pembetulan Soalan ujian kertas 1
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui jawapan dan teknik menjawab soalan.
Aktiviti Pembelajaran
Perbincangan jawapan soalan
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar untuk mengeluarkan kertas soalan psv 1
2.     Guru berbincang dengan pelajar tentang setiap soalan dan mencari jawapan yang betul bersama
3.     Pelajar membuat pembetulan kepada jawapan yang dibuat oleh pelajar.
4.     Membuat rumusan.
Keperluan

Bahan: Kertas peperiksaan bulanan PSV 1
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik. Keputusan peperiksaan kertas 1 PSV kurang memuaskan.

Tarikh
17 Jun 2014
Minggu
25
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Kritikan karya
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui kehendak soalan dan teknik menghasilkan karya.
Aktiviti Pembelajaran
Perbincangan karya pelajar
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar untuk mengeluarkan kertas soalan psv 2
2.     Guru berbincang dengan pelajar tentang setiap soalan dan mengetahui kehendak soalan.
3.     Pelajar diberi peluang untuk memberi markah karya pelajar yang lain.
4.     Guru membuat kritikan terhadap karya pelajar.
5.     Membuat rumusan.
Keperluan

Bahan: Kertas peperiksaan bulanan PSV 2
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik. Keputusan peperiksaan kertas 2 PSV kurang memuaskan. Pelajar tidak tahu kehendak soalan dan markah yang dicadangkan pelajar menunjukkan pelajar ini masih tahap rendah.

Tarikh
18 Jun 2014
Minggu
25
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Kritikan karya
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui kehendak soalan dan teknik menghasilkan karya.
Aktiviti Pembelajaran
Perbincangan karya pelajar
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar untuk mengeluarkan kertas soalan psv 2
2.     Guru berbincang dengan pelajar tentang setiap soalan dan mengetahui kehendak soalan.
3.     Pelajar diberi peluang untuk memberi markah karya pelajar yang lain.
4.     Guru membuat kritikan terhadap karya pelajar.
5.     Membuat rumusan.
Keperluan

Bahan: Kertas peperiksaan bulanan PSV 2
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik. Keputusan peperiksaan kertas 2 PSV kurang memuaskan. Pelajar tidak tahu kehendak soalan dan markah yang dicadangkan pelajar menunjukkan pelajar ini masih tahap rendah.

Tarikh
18 Jun 2014
Minggu
25
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Kritikan karya
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui kehendak soalan dan teknik menghasilkan karya.
Aktiviti Pembelajaran
Perbincangan karya pelajar
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar untuk mengeluarkan kertas soalan psv 2
2.     Guru berbincang dengan pelajar tentang setiap soalan dan mengetahui kehendak soalan.
3.     Pelajar diberi peluang untuk memberi markah karya pelajar yang lain.
4.     Guru membuat kritikan terhadap karya pelajar.
5.     Membuat rumusan.
Keperluan

Bahan: Kertas peperiksaan bulanan PSV 2
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik. Keputusan peperiksaan kertas 2 PSV kurang memuaskan. Pelajar tidak tahu kehendak soalan dan markah yang dicadangkan pelajar menunjukkan pelajar ini masih tahap rendah.

Tarikh
18 Jun 2014
Minggu
25
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Kajian Rekaan seni Visual (KRSV)
  • Menghasilkan Arca motif maritime menggunakan bahan botol plastik.
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid diharapkan dapat:
1.     Menghasilkan arca dengan menggunakan botol plastik.
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat Arca
Prosedur
1.     Guru membuat demonstrasi teknik yang sesuai untuk menghasilkan arca botol kepada pelajar.
2.     Guru menunjukkan contoh gambar acra menggunakan botol. 
3.     Guru memantau dan membimbing pelajar menghasilkan arca.
4.     Persembahan hasil karya .
5.     Sesi memberi komen.
6.     Rumusan pelajaran.
Keperluan
Alat:botol plastik,gunting, gam, warna arkilik dan spray
Bahan: Contoh gambar arca botol dan contoh arca.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kemasan dan kebersihan.
Refleksi
P & P dapat berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukan minat terhadap aktiviti yang dijalankan tetapi arca tidak dapat disiapkan dan akan disambung pada p&p berikutnya.

Tarikh
19 Jun 2014
Minggu
25                    
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Kajian Rekaan seni Visual (KRSV)
  • Menghasilkan Arca motif maritime menggunakan bahan botol plastik.
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid diharapkan dapat:
1.     Menghasilkan arca dengan menggunakan botol plastik.
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat Arca
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar menyambung tugasan menghasilkan arca
2.     Guru memantau dan membimbing pelajar menghasilkan arca.
3.     Persembahan hasil karya .
4.     Sesi memberi komen.
5.     Rumusan pelajaran.
Keperluan
Alat:botol plastik,gunting, gam, warna arkilik dan spray
Bahan: Contoh gambar arca botol dan contoh arca.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kemasan dan kebersihan.
Refleksi
P & P dapat berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukan minat terhadap aktiviti yang dijalankan tetapi arca tidak dapat disiapkan dan akan disambung pada p&p berikutnya.

Tarikh
19 Jun 2014
Minggu
25
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Kritikan karya
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui kehendak soalan dan teknik menghasilkan karya.
Aktiviti Pembelajaran
Perbincangan karya pelajar
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar untuk mengeluarkan kertas soalan psv 2
2.     Guru berbincang dengan pelajar tentang setiap soalan dan mengetahui kehendak soalan.
3.     Pelajar diberi peluang untuk memberi markah karya pelajar yang lain.
4.     Guru membuat kritikan terhadap karya pelajar.
5.     Membuat rumusan.
Keperluan

Bahan: Kertas peperiksaan bulanan PSV 2
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik. Keputusan peperiksaan kertas 2 PSV kurang memuaskan. Pelajar tidak tahu kehendak soalan dan markah yang dicadangkan pelajar menunjukkan pelajar ini masih tahap rendah.

Tarikh
19 Jun 2014
Minggu
25
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
60 minit
Bidang
Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran
Logo
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:

1.     Memahami maksud Logo dan Mengetahui fungsi serta ciri-ciri logo
2.     Mengetahui proses dan teknik menghasilkan logo.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru menerangkan isi kandungan topik yang diajar dan menunjukkan contoh logo.
2.     Guru memberi nota kepada pelajar secara ringkas.
3.     Pelajar diuji tahap pemahaman dengan topik yang dipelajari.
4.     Guru membuat rumusan
Keperluan
Bahan: contoh logo
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai
Kerjasama dan Kerajinan
Refleksi
Pelajar memberi respon yang baik semasa proses P&P dijalankan. Pelajar bersemangat dan memahami topik dengan baik.pelajar diminta untuk membawa bahan dan alat untuk kerja amali pada p&p seterusnya.

Tarikh
20 Jun 2014
Minggu
25
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Kajian Rekaan seni Visual (KRSV)
  • Menghasilkan Arca motif maritime menggunakan bahan botol plastik.
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid diharapkan dapat:
1.     Menghasilkan arca dengan menggunakan botol plastik.
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat Arca
Prosedur
1.     Guru membuat demonstrasi teknik yang sesuai untuk menghasilkan arca botol kepada pelajar.
2.     Guru menunjukkan contoh gambar acra menggunakan botol. 
3.     Guru memantau dan membimbing pelajar menghasilkan arca.
4.     Persembahan hasil karya .
5.     Sesi memberi komen.
6.     Rumusan pelajaran.
Keperluan
Alat:botol plastik,gunting, gam, warna arkilik dan spray
Bahan: Contoh gambar arca botol dan contoh arca.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kemasan dan kebersihan.
Refleksi
P & P dapat berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukan minat terhadap aktiviti yang dijalankan tetapi arca tidak dapat disiapkan dan akan disambung pada p&p berikutnya.





No comments:

Post a Comment