Friday, 7 November 2014

RPH MINGGU KE-33

RPH Minggu 33   
Rancangan Pelajaran Harian ~ 11 Ogos~16 Ogos 2014
Tarikh
11 Ogos 2014
Minggu
33
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Reka bentuk
Unit Pembelajaran
Reka bentuk hiasan dalaman
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan reka bentuk hiasan dalaman dalam ruangan dalam rumah.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali.
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar menyambung semula tugasan mereka
2.     Pelajar menghasilkan karya dan dibimbing oleh guru.
3.     Pelajar membuat kekemasan.
4.     Guru membuat kritikan terhadap beberapa karya pelajar.
5.     Guru membuat rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh gambar reka bentuk hiasan dalaman, pensel warna.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi
P&P berjalan seperti yang dirancang. Pelajar dapat menyiapkan karya dan dapat menghasilkan karya dengan baik.
                                                                
Tarikh
11 Ogos 2014
Minggu
33
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4k9
Masa
70 minit
Bidang
Reka bentuk
Unit Pembelajaran
Reka bentuk hiasan dalaman
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan reka bentuk hiasan dalaman dalam ruangan dalam rumah.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali.
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar menyambung semula tugasan mereka
2.     Pelajar menghasilkan karya dan dibimbing oleh guru.
3.     Pelajar membuat kekemasan.
4.     Guru membuat kritikan terhadap beberapa karya pelajar.
5.     Guru membuat rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh gambar reka bentuk hiasan dalaman, pensel warna.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi
P&P berjalan seperti yang dirancang. Pelajar dapat menyiapkan karya dan dapat menghasilkan karya dengan baik.

Tarikh
12 Ogos 2014
Minggu
33
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Kraf Tradisional
Unit Pembelajaran
Soalan Teori Ukiran kayu
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40 minit.
2.     Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.

Tarikh
12 Ogos 2014
Minggu
33
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Kraf Tradisional
Unit Pembelajaran
Soalan Teori ukiran kayu
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40 minit.
2.     Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.

Tarikh
12 Ogos 2014
Minggu
33
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Reka bentuk
Unit Pembelajaran
Reka bentuk landskap
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran pelajar dapat:

1.     Mengetahui maksud serta fungsi reka bentuk landskap .
2.     Mengetahui perancangan seni reka landskap
3.     Mengetahui fungsi dan jenis tumbuh-tumbuhan yang digunakan dalam reka bentuk landskap.
4.     Menyenaraikan proses reka bentuk landskap.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh reka bentuk landskap yang ada dalam buku rujukan.
2.     Guru menerangkan isi kandungan topik.
3.     Guru bersoal jawab dengan pelajar untuk mengetahui tahap pemahaman pelajar terhadap topik yang dipelajari.
4.     Guru memberi nota ringkas kepada pelajar.
5.     Guru membuat rumusan terhadap pelajaran.
Keperluan
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai

Kebersihan dan kemasan.

Refleksi
P&P berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukkan minat terhadap topik yang diajar.

Tarikh
13 Ogos 2014
Minggu
33
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Reka bentuk
Unit Pembelajaran
Reka bentuk landskap
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran pelajar dapat:

1.     Mengetahui maksud serta fungsi reka bentuk landskap .
2.     Mengetahui perancangan seni reka landskap
3.     Mengetahui fungsi dan jenis tumbuh-tumbuhan yang digunakan dalam reka bentuk landskap.
4.     Menyenaraikan proses reka bentuk landskap.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh reka bentuk landskap yang ada dalam buku rujukan.
2.     Guru menerangkan isi kandungan topik.
3.     Guru bersoal jawab dengan pelajar untuk mengetahui tahap pemahaman pelajar terhadap topik yang dipelajari.
4.     Guru memberi nota ringkas kepada pelajar.
5.     Guru membuat rumusan terhadap pelajaran.
Keperluan
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai

Kebersihan dan kemasan.

Refleksi
P&P berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukkan minat terhadap topik yang diajar.

Tarikh
13 Ogos 2014
Minggu
33
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Sejarah dan Apresiasi Seni Visual
Unit Pembelajaran
Soalan Teori Aliran dalam gerakan seni halus
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40 minit.
2.     Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.

Tarikh
13 Ogos 2014
Minggu
33
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Sejarah dan Apresiasi Seni Visual
Unit Pembelajaran
Soalan Teori Aliran dalam gerakan seni halus
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40 minit.
2.     Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.

Tarikh
14 Ogos 2014
Minggu
33                    
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Sejarah dan Apresiasi Seni Visual
Unit Pembelajaran
Soalan Teori Perkembangan seni di Malaysia
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40 minit.
2.     Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.

Tarikh
14 Ogos 2014
Minggu
33
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Reka bentuk
Unit Pembelajaran
landskap
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran pelajar dapat:
1.     Menghasilkan pelan landskap halaman rumah
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran amali
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh reka bentuk landskap mini.
2.     Guru mengarahkan pelajar untuk membuat pelan landskap halaman rumah masing-masing.
3.     Guru memantau dan membimbing pelajar menghasilkan landskap.
4.     Guru memberi kritikan yang membina kepada hasil karya pelajar
Keperluan
Rujukan: contoh reka bentuk landskap mini
Penerapan Nilai

Kebersihan dan kemasan.

Refleksi
Pelajar tidak dapat menyiapkan karya dan tugasan akan disambung pada P&P akan datang.

Tarikh
14 Ogos 2014
Minggu
33
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
60 minit
Bidang
Reka bentuk
Unit Pembelajaran
landskap
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran pelajar dapat:
1.     Menghasilkan pelan landskap halaman rumah
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran amali
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh reka bentuk landskap mini.
2.     Guru mengarahkan pelajar untuk membuat pelan landskap halaman rumah masing-masing.
3.     Guru memantau dan membimbing pelajar menghasilkan landskap.
4.     Guru memberi kritikan yang membina kepada hasil karya pelajar
Keperluan
Rujukan: contoh reka bentuk landskap mini
Penerapan Nilai

Kebersihan dan kemasan.

Refleksi
Pelajar tidak dapat menyiapkan karya dan tugasan akan disambung pada P&P akan datang.

Tarikh
15 Ogos 2014
Minggu
33
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Sejarah dan Apresiasi Seni Visual
Unit Pembelajaran
Soalan Teori Perkembangan seni di Malaysia
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40 minit.
2.     Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.


Tarikh
16 Ogos 2014
Minggu
33                    


HARI JOGATHON PIBG





No comments:

Post a Comment