Friday, 7 November 2014

RPH MINGGU KE-34

RPH Minggu 34   
Rancangan Pelajaran Harian ~ 18 Ogos~22 Ogos 2014
Tarikh
18 Ogos 2014
Minggu
33
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Reka bentuk
Unit Pembelajaran
landskap
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran pelajar dapat:
1.     Menghasilkan pelan landskap halaman rumah
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran amali
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar untuk menyambung pelan landskap halaman rumah masing-masing.
2.     Guru memantau dan membimbing pelajar menghasilkan landskap.
3.     Guru memberi kritikan yang membina kepada hasil karya pelajar
Keperluan
Rujukan: contoh reka bentuk landskap mini
Penerapan Nilai

Kebersihan dan kemasan.

Refleksi
P&P berjalan seperti yang dirancang. Pelajar dapat menyiapkan karya dan dapat menghasilkan karya dengan baik.
                                                                
Tarikh
18 Ogos 2014
Minggu
34
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4k9
Masa
70 minit
Bidang
Reka bentuk
Unit Pembelajaran
landskap
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran pelajar dapat:
1.     Menghasilkan pelan landskap halaman rumah
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran amali
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar untuk menyambung pelan landskap halaman rumah masing-masing.
2.     Guru memantau dan membimbing pelajar menghasilkan landskap.
3.     Guru memberi kritikan yang membina kepada hasil karya pelajar
Keperluan
Rujukan: contoh reka bentuk landskap mini
Penerapan Nilai

Kebersihan dan kemasan.

Refleksi
P&P berjalan seperti yang dirancang. Pelajar dapat menyiapkan karya dan dapat menghasilkan karya dengan baik.

Tarikh
19 Ogos 2014
Minggu
34
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Keseluruhan Topik PSV
Unit Pembelajaran
Soalan Teori
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 50 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 70 minit.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Aktiviti pembetulan akan dibuat pada P&P yang akan datang.

Tarikh
19 Ogos 2014
Minggu
34
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Keseluruhan Topik PSV
Unit Pembelajaran
Soalan Teori
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 50 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 70 minit.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Aktiviti pembetulan akan dibuat pada P&P yang akan datang.

Tarikh
19 Ogos 2014
Minggu
34
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Kraf tradisional
Unit Pembelajaran
tembikar
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui maksud tembikar.
2.     Mengetahui jenis-jenis tembikar.
3.     Menyenaraikan proses persedian tanah liat
4.     Mengetahui alat dan bahan untuk menghasilkan tembikar
5.     Menghasilkan rekaan tembikar sarawak.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran Teori
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh tembikar Sarawak kepada pelajar.
2.     Guru memberi penerangan tentang topik yang dipelajari.
3.     Guru bersoal jawab untuk mengetahui tahap pemahaman pelajar.
4.     Guru membuat rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh gambar rekaan pasu sarawak, pensel warna.kertas lukisan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kerjasama dan kekemasan
Refleksi
PnP berjalan seperti yang dirancang.Pelajar menunjukkan minat terhadap topik yang dipelajari.

Tarikh
20 Ogos 2014
Minggu
34
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Kraf tradisional
Unit Pembelajaran
tembikar
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui maksud tembikar.
2.     Mengetahui jenis-jenis tembikar.
3.     Menyenaraikan proses persedian tanah liat
4.     Mengetahui alat dan bahan untuk menghasilkan tembikar
5.     Menghasilkan rekaan tembikar sarawak.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran Teori
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh tembikar Sarawak kepada pelajar.
2.     Guru memberi penerangan tentang topik yang dipelajari.
3.     Guru bersoal jawab untuk mengetahui tahap pemahaman pelajar.
4.     Guru membuat rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh gambar rekaan pasu sarawak, pensel warna.kertas lukisan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kerjasama dan kekemasan
Refleksi
PnP berjalan seperti yang dirancang.Pelajar menunjukkan minat terhadap topik yang dipelajari.

Tarikh
20 Ogos 2014
Minggu
34
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Keseluruhan Topik PSV
Unit Pembelajaran
Soalan Teori
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Berbincang dan mencari jawapan bagi soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan untuk soalan yang lepas.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 20 soalan.

Tarikh
20 Ogos 2014
Minggu
34
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Keseluruhan Topik PSV
Unit Pembelajaran
Soalan Teori
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Berbincang dan mencari jawapan bagi soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan untuk soalan yang lepas.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 20 soalan.

Tarikh
21 Ogos 2014
Minggu
34                    
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Lukisan (alam benda)
·          Meniru gambar buah-buahan.
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran Pelajar dapat:

1.     Menghasilkan karya yang baik dan kemas hampir sama dengan gambar yang diberi.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran amali
Prosedur
1.     Guru memberi menunjukkan beberapa contoh lukisan alam benda kepada pelajar untuk menjadi inspirasi dalam karya meraka.
2.     Guru memberikan gambar kepada pelajar dan mengarahkan pelajar untuk membuat peniruan terhadap gambar tersebut.
3.     Guru membuat demonstrasi ringkas.
4.     Pelajar membuat lakaran. Guru membuat pemantauan dan bimbingan.
5.     Rumusan aktiviti.
Keperluan
Bahan: gambar buah-buahan.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
P&P berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukkan minat semasa membuat aktiviti melukis ini. Pelajar tidak dapat menyiapkan lukisan dan akan disambung pada P&P seterusnya.

Tarikh
21 Ogos 2014
Minggu
34
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Kraf tradisional
Unit Pembelajaran
tembikar
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan rekaan tembikar sarawak.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali.
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh tembikar Sarawak kepada pelajar.
2.     Pelajar diminta untuk melukis rekaan tembikar Sarawak dan corak tembikar sarawak.
3.     Pelajar menghasilkan karya dan dibimbing oleh guru.
4.     Pelajar membuat kekemasan.
5.     Guru membuat kritikan terhadap beberapa karya pelajar.
6.     Guru membuat rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh gambar rekaan pasu sarawak, pensel warna.kertas lukisan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kerjasama dan kekemasan
Refleksi
P&P berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukkan minat semasa membuat aktiviti melukis ini. Pelajar tidak dapat menyiapkan lukisan dan akan disambung pada P&P seterusnya.

Tarikh
22 Ogos 2014
Minggu
34
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
60 minit
Bidang
Kraf tradisional
Unit Pembelajaran
tembikar
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan rekaan tembikar sarawak.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali.
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh tembikar Sarawak kepada pelajar.
2.     Pelajar diminta untuk melukis rekaan tembikar Sarawak dan corak tembikar sarawak.
3.     Pelajar menghasilkan karya dan dibimbing oleh guru.
4.     Pelajar membuat kekemasan.
5.     Guru membuat kritikan terhadap beberapa karya pelajar.
6.     Guru membuat rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh gambar rekaan pasu sarawak, pensel warna.kertas lukisan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kerjasama dan kekemasan
Refleksi
P&P berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukkan minat semasa membuat aktiviti melukis ini. Pelajar tidak dapat menyiapkan lukisan dan akan disambung pada P&P seterusnya.

Tarikh
22 Ogos 2014
Minggu
34
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Lukisan (alam benda)
·          Meniru gambar buah-buahan.
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran Pelajar dapat:

1.     Menghasilkan karya yang baik dan kemas hampir sama dengan gambar yang diberi.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran amali
Prosedur
1.     Guru memberi menunjukkan beberapa contoh lukisan alam benda kepada pelajar untuk menjadi inspirasi dalam karya meraka.
2.     Guru memberikan gambar kepada pelajar dan mengarahkan pelajar untuk membuat peniruan terhadap gambar tersebut.
3.     Guru membuat demonstrasi ringkas.
4.     Pelajar membuat lakaran. Guru membuat pemantauan dan bimbingan.
5.     Rumusan aktiviti.
Keperluan
Bahan: gambar buah-buahan.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
P&P berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukkan minat semasa membuat aktiviti melukis ini. Pelajar tidak dapat menyiapkan lukisan dan akan disambung pada P&P seterusnya.



No comments:

Post a Comment