Friday, 7 November 2014

RPH MINGGU KE-30

RPH Minggu 30   
Rancangan Pelajaran Harian ~ 21 Julai~25  Julai 2014
Tarikh
21 Julai 2014
Minggu
30
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi visual
Unit Pembelajaran
multimedia
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:

1.     Memahami maksud multimedia dan elemen yang ada pada multimedia.
2.     Mengetahui jenis-jenis multimedia dan pembangunan multimedia
3.     Mengetahui istilah animasi dan teknik janaan animasi dan penjanaan animasi.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru menerangkan isi kandungan topik yang diajar dan menunjukkan contoh animasi.
2.     Guru memberi nota kepada pelajar secara ringkas.
3.     Pelajar diuji tahap pemahaman dengan topik yang dipelajari.
4.     Guru membuat rumusan
Keperluan
Bahan: contoh animasi
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai
Kerjasama dan Kerajinan
Refleksi
Pelajar memberi respon yang baik semasa proses P&P dijalankan. Pelajar bersemangat dan memahami topik dengan baik.
                                                                
Tarikh
21 Julai 2014
Minggu
30
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4k9
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi visual
Unit Pembelajaran
multimedia
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:

1.     Memahami maksud multimedia dan elemen yang ada pada multimedia.
2.     Mengetahui jenis-jenis multimedia dan pembangunan multimedia
3.     Mengetahui istilah animasi dan teknik janaan animasi dan penjanaan animasi.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru menerangkan isi kandungan topik yang diajar dan menunjukkan contoh animasi.
2.     Guru memberi nota kepada pelajar secara ringkas.
3.     Pelajar diuji tahap pemahaman dengan topik yang dipelajari.
4.     Guru membuat rumusan
Keperluan
Bahan: contoh animasi
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai
Kerjasama dan Kerajinan
Refleksi
Pelajar memberi respon yang baik semasa proses P&P dijalankan. Pelajar bersemangat dan memahami topik dengan baik.

Tarikh
22 Julai 2014
Minggu
30
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Reka Bentuk
Unit Pembelajaran
Soalan Teori Landskap
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40 minit.
2.     Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.

Tarikh
22 Julai 2014
Minggu
30
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Reka Bentuk
Unit Pembelajaran
Soalan Teori Landskap
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40 minit.
2.     Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.

Tarikh
22 Julai 2014
Minggu
30
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Reka bentuk
Unit Pembelajaran
Reka bentuk Industri
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran pelajar dapat:

1.     Mengetahui maksud serta fungsi reka bentuk industri .
2.     Mengetahui kaedah dan jenis reka bentuk industri.
3.     Menyenaraikan proses reka bentuk industri
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh reka bentuk industri yang ada dalam buku rujukan.
2.     Guru menerangkan isi kandungan topik.
3.     Guru bersoal jawab dengan pelajar untuk mengetahui tahap pemahaman pelajar terhadap topik yang dipelajari.
4.     Guru memberi nota ringkas kepada pelajar.
5.     Guru membuat rumusan terhadap pelajaran.
Keperluan
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai

Kebersihan dan kemasan.

Refleksi
P&P berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukkan minat terhadap topik yang diajar.

Tarikh
23 Julai 2014
Minggu
30
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Reka bentuk
Unit Pembelajaran
Reka bentuk Industri
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran pelajar dapat:

1.     Mengetahui maksud serta fungsi reka bentuk industri .
2.     Mengetahui kaedah dan jenis reka bentuk industri.
3.     Menyenaraikan proses reka bentuk industri
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh reka bentuk industri yang ada dalam buku rujukan.
2.     Guru menerangkan isi kandungan topik.
3.     Guru bersoal jawab dengan pelajar untuk mengetahui tahap pemahaman pelajar terhadap topik yang dipelajari.
4.     Guru memberi nota ringkas kepada pelajar.
5.     Guru membuat rumusan terhadap pelajaran.
Keperluan
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai

Kebersihan dan kemasan.

Refleksi
P&P berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukkan minat terhadap topik yang diajar.

Tarikh
23 Julai 2014
Minggu
30
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
kraf Tradisional
Unit Pembelajaran
Soalan Teori tembikar
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40 minit.
2.     Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.

Tarikh
23 Julai 2014
Minggu
30
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Kraf Tradisional
Unit Pembelajaran
Soalan Teori tembikar
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40 minit.
2.     Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.

Tarikh
24 Julai 2014
Minggu
30                    
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Kraf Tradisional
Unit Pembelajaran
Soalan Teori anyaman
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40 minit.
2.     Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.

Tarikh
24 Julai 2014
Minggu
30
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Reka bentuk
Unit Pembelajaran
Reka bentuk Industri
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan reka bentuk industri barangan industri
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali.
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh barangan industri kepada pelajar.
2.     Pelajar diberi masa untuk berfikir barangan industri yang mereka pilih.
3.     Guru memberi arahan kepada pelajar untuk mengubah suai barangan tersebut dalam karya.
4.     Pelajar menghasilkan karya dan dibimbing oleh guru.
5.     Pelajar membuat kekemasan.
6.     Guru membuat kritikan terhadap beberapa karya pelajar.
7.     Guru membuat rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh gambar barangan industri, pensel warna.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi
Pelajar tidak dapat menyiapkan karya dan akan disambung pada P&P akan datang.

Tarikh
24 Julai 2014
Minggu
30
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
60 minit
Bidang
Reka bentuk
Unit Pembelajaran
Reka bentuk Industri
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan reka bentuk barangan industri
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali.
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh barangan industri kepada pelajar.
2.     Pelajar diberi masa untuk berfikir barangan industri yang mereka pilih.
3.     Guru memberi arahan kepada pelajar untuk mengubah suai barangan tersebut dalam karya.
4.     Pelajar menghasilkan karya dan dibimbing oleh guru.
5.     Pelajar membuat kekemasan.
6.     Guru membuat kritikan terhadap beberapa karya pelajar.
7.     Guru membuat rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh gambar barangan industri, pensel warna.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi
Pelajar tidak dapat menyiapkan karya dan akan disambung pada P&P akan datang.

Tarikh
25 Julai 2014
Minggu
30
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Kraf Tradisional
Unit Pembelajaran
Soalan Teori anyaman
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40 minit.
2.     Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.





No comments:

Post a Comment