RPH Minggu 28
Rancangan Pelajaran Harian ~7 Julai~11
Julai 2014
Tarikh
|
7 Julai 2014
|
Minggu
|
28
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni
Halus
|
Unit Pembelajaran
|
Kajian
Rekaan seni Visual (KRSV)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pelajaran murid diharapkan dapat:
1. Menghasilkan
arca dengan menggunakan botol plastik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali
membuat Arca
|
Prosedur
|
1. Guru
mengarahkan pelajar menyambung tugasan menghasilkan arca
2. Guru
memantau dan membimbing pelajar menghasilkan arca.
3. Persembahan
hasil karya .
4. Sesi
memberi komen.
5. Rumusan
pelajaran.
|
Keperluan
|
Alat:botol
plastik,gunting, gam, warna arkilik dan spray
Bahan: Contoh gambar arca botol dan contoh arca. Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kemasan
dan kebersihan.
|
Refleksi
|
P
& P dapat berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukan minat terhadap
aktiviti yang dijalankan arca dapat disiapkan.
|
Tarikh
|
7 Julai 2014
|
Minggu
|
28
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Komunikasi
visual
|
Unit Pembelajaran
|
Tipografi
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pembelajaran, pelajar dapat:
1.
Memahami
maksud tipografi dan Mengetahui fungsi serta ciri-ciri tipografi
2.
Mengetahui
proses dan teknik menghasilkan tipografi.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
menerangkan isi kandungan topik yang diajar dan menunjukkan contoh tipografi.
2.
Guru
memberi nota kepada pelajar secara ringkas.
3.
Pelajar
diuji tahap pemahaman dengan topik yang dipelajari.
4.
Guru
membuat rumusan
|
Keperluan
|
Bahan: contoh
tipografi
Rujukan:
Teori PSV SPM terbitan Pelangi
|
Penerapan Nilai
|
Kerjasama dan
Kerajinan
|
Refleksi
|
Pelajar
memberi respon yang baik semasa proses P&P dijalankan. Pelajar
bersemangat dan memahami topik dengan baik.pelajar diminta untuk membawa
bahan dan alat untuk kerja amali pada p&p seterusnya.
|
Tarikh
|
7 Julai 2014
|
Minggu
|
28
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4k9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Komunikasi
visual
|
Unit Pembelajaran
|
Tipografi
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pembelajaran, pelajar dapat:
1.
Memahami
maksud tipografi dan Mengetahui fungsi serta ciri-ciri tipografi
2.
Mengetahui
proses dan teknik menghasilkan tipografi.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
menerangkan isi kandungan topik yang diajar dan menunjukkan contoh tipografi.
2.
Guru
memberi nota kepada pelajar secara ringkas.
3.
Pelajar
diuji tahap pemahaman dengan topik yang dipelajari.
4.
Guru
membuat rumusan
|
Keperluan
|
Bahan: contoh
tipografi
Rujukan:
Teori PSV SPM terbitan Pelangi
|
Penerapan Nilai
|
Kerjasama dan
Kerajinan
|
Refleksi
|
Pelajar
memberi respon yang baik semasa proses P&P dijalankan. Pelajar
bersemangat dan memahami topik dengan baik.pelajar diminta untuk membawa
bahan dan alat untuk kerja amali pada p&p seterusnya.
|
Tarikh
|
8 Julai 2014
|
Minggu
|
28
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni
Halus
|
Unit Pembelajaran
|
Kajian
Rekaan seni Visual (KRSV)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pelajaran murid diharapkan dapat:
1. Menghasilkan
arca dengan menggunakan botol plastik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali
membuat Arca
|
Prosedur
|
1. Guru
mengarahkan pelajar menyambung tugasan menghasilkan arca
2. Guru
memantau dan membimbing pelajar menghasilkan arca.
3. Persembahan
hasil karya .
4. Sesi
memberi komen.
5. Rumusan
pelajaran.
|
Keperluan
|
Alat:botol
plastik,gunting, gam, warna arkilik dan spray
Bahan: Contoh gambar arca botol dan contoh arca. Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kemasan
dan kebersihan.
|
Refleksi
|
P
& P dapat berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukan minat terhadap
aktiviti yang dijalankan dan karya arca botol dapat disiapkan.
|
Tarikh
|
8 Julai 2014
|
Minggu
|
28
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Komunikasi
visual
|
Unit Pembelajaran
|
Menghasilkan tulisan
blok
|
Hasil Pembelajaran
|
Pelajar
dapat:
1.
Mengaplikasikan
asas-asas seni dalam karya.
2.
Menghasilkan
tulisan blok dengan baik dan kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Membuat kerja
amali
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan beberapa contoh tulisan blok kepada pelajar.
2.
Guru
membuat demonstrasi menghasilkan tulisan blok kepada pelajar.
3.
Pelajar
diminta untuk menghasilkan tulisan blok dengan meletakkan beberapa perkataan.
4.
Guru
memantau kerja pelajar membimbing pelajar menghasilkan karya.
5.
Guru
membuat rumusan dan kritikan terhadap karya pelajar.
|
Keperluan
|
Alat:
Pensel, media kering, kertas lukisan
Bahan
: contoh tulisan blok
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kekemasan dan
kebersihan
|
Refleksi
|
P&P
berjalan seperti yang dirancang tetapi pelajar tidak dapat menyiapkan karya
dan aktiviti akan bersambung pada hari berikutnya.
|
Tarikh
|
9 Julai 2014
|
Minggu
|
28
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Komunikasi
visual
|
Unit Pembelajaran
|
Menghasilkan
tulisan blok
|
Hasil Pembelajaran
|
Pelajar
dapat:
1.
Mengaplikasikan
asas-asas seni dalam karya.
2.
Menghasilkan
tulisan blok dengan baik dan kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Membuat kerja
amali
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan beberapa contoh tulisan blok kepada pelajar.
2.
Guru
membuat demonstrasi menghasilkan tulisan blok kepada pelajar.
3.
Pelajar
diminta untuk menghasilkan tulisan blok dengan meletakkan beberapa perkataan.
4.
Guru
memantau kerja pelajar membimbing pelajar menghasilkan karya.
5.
Guru
membuat rumusan dan kritikan terhadap karya pelajar.
|
Keperluan
|
Alat:
Pensel, media kering, kertas lukisan
Bahan
: contoh tulisan blok
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kekemasan dan
kebersihan
|
Refleksi
|
P&P
berjalan seperti yang dirancang tetapi pelajar tidak dapat menyiapkan karya
dan aktiviti akan bersambung pada hari berikutnya.
|
Tarikh
|
9 Julai 2014
|
Minggu
|
28
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni
Halus
|
Unit Pembelajaran
|
Kajian
Rekaan seni Visual (KRSV)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pelajaran murid diharapkan dapat:
1. Menghasilkan
lukisan atau gambar proses dan teknik penghasilan arca.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali
membuat lukisan
|
Prosedur
|
1. Guru
menunjukkan contoh lukisan dan gambar pengasilan arca.
2. Guru
mengarahkan pelajar untuk membuat lukisan atau gambar penghasilan arca.
3. Guru
memantau dan membimbing pelajar menghasilkan lukisan.
4. Persembahan
hasil karya .
5. Sesi
memberi komen.
6. Rumusan
pelajaran.
|
Keperluan
|
Bahan:
Contoh lukisan dan gambar arca botol dan contoh arca.
Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kemasan
dan kebersihan.
|
Refleksi
|
P
& P dapat berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukan minat terhadap aktiviti
yang dijalankan.
|
Tarikh
|
9 Julai 2014
|
Minggu
|
28
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni
Halus
|
Unit Pembelajaran
|
Kajian
Rekaan seni Visual (KRSV)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pelajaran murid diharapkan dapat:
1. Menghasilkan
lukisan atau gambar proses dan teknik penghasilan arca.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali
membuat lukisan
|
Prosedur
|
1. Guru
menunjukkan contoh lukisan dan gambar pengasilan arca.
2. Guru
mengarahkan pelajar untuk membuat lukisan atau gambar penghasilan arca.
3. Guru
memantau dan membimbing pelajar menghasilkan lukisan.
4. Persembahan
hasil karya .
5. Sesi
memberi komen.
6. Rumusan
pelajaran.
|
Keperluan
|
Bahan:
Contoh lukisan dan gambar arca botol dan contoh arca.
Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kemasan
dan kebersihan.
|
Refleksi
|
P
& P dapat berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukan minat terhadap
aktiviti yang dijalankan.
|
Tarikh
|
10 Julai 2014
|
Minggu
|
28
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Unsur seni
|
Unit Pembelajaran
|
Soalan Teori Seni halus
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.
Menjawab soalan dengan baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Kuiz
teori.
|
Prosedur
|
1.
Guru memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40
minit.
2.
Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
|
Keperluan
|
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kerajinan
|
Refleksi
|
Pelajar
memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik
kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.
|
Tarikh
|
10 Julai 2014
|
Minggu
|
28
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Komunikasi
visual
|
Unit Pembelajaran
|
Menghasilkan
tulisan blok
|
Hasil Pembelajaran
|
Pelajar
dapat:
1.
Mengaplikasikan
asas-asas seni dalam karya.
2.
Menghasilkan
tulisan blok dengan baik dan kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Membuat kerja
amali
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan semula beberapa contoh tulisan blok kepada pelajar.
2.
Guru
memberi arahan pelajar untuk menyiapkan karya mereka.
3.
Guru
memantau kerja pelajar membimbing pelajar menghasilkan karya.
4.
Guru
membuat rumusan dan kritikan terhadap karya pelajar.
|
Keperluan
|
Alat:
Pensel, media kering, kertas lukisan
Bahan
: contoh tulisan blok
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kekemasan dan
kebersihan
|
Refleksi
|
P&P
berjalan seperti yang dirancang. Pelajar menunjukkan minat dan dapat
menyiapkan karya mereka.
|
Tarikh
|
10 Julai 2014
|
Minggu
|
28
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
60 minit
|
Bidang
|
Komunikasi
visual
|
Unit Pembelajaran
|
Menghasilkan
tulisan blok
|
Hasil Pembelajaran
|
Pelajar
dapat:
1.
Mengaplikasikan
asas-asas seni dalam karya.
2.
Menghasilkan
tulisan blok dengan baik dan kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Membuat kerja
amali
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan semula beberapa contoh tulisan blok kepada pelajar.
2.
Guru
memberi arahan pelajar untuk menyiapkan karya mereka.
3.
Guru
memantau kerja pelajar membimbing pelajar menghasilkan karya.
4.
Guru
membuat rumusan dan kritikan terhadap karya pelajar.
|
Keperluan
|
Alat:
Pensel, media kering, kertas lukisan
Bahan
: contoh tulisan blok
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kekemasan dan
kebersihan
|
Refleksi
|
P&P
berjalan seperti yang dirancang. Pelajar menunjukkan minat dan dapat
menyiapkan karya mereka.
|
Tarikh
|
11 Julai 2014
|
Minggu
|
28
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Unsur seni
|
Unit Pembelajaran
|
Soalan Teori Seni halus
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.
Menjawab soalan dengan baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Kuiz
teori.
|
Prosedur
|
1.
Guru memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40
minit.
2.
Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
|
Keperluan
|
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kerajinan
|
Refleksi
|
Pelajar
memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik
kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.
|
No comments:
Post a Comment