Friday, 7 November 2014

RPH MINGGU KE-18

RPH Minggu 18    
Rancangan Pelajaran Harian ~28 April  ~2 Mei 2014
Tarikh
28 April 2014
Minggu
18
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi visual
Unit Pembelajaran
Kajian Rekaan seni Visual (KRSV)
Lukisan situasi sebenar
  • Menghasilkan lukisan pertandingan arca.
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid diharapkan dapat:
1.     Menghasilkan lukisan persembahan situasi sebenar pertandingan arca botol dengan baik, menarik dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran
Amali lukisan.
Prosedur
1.     Guru menunjukan lukisan persembahan situasi sebenar kepada pelajar untuk dijadikan sebagai contoh.
2.     Guru mengarahkan pelajar menyambung tugasan.
3.     Amali murid menghasilkan lukisan
4.     Guru memantau dan membimbing.
5.     Persembahan hasil karya lukisan.
6.     Sesi memberi komen.
7.     Rumusan pelajaran.
Keperluan
Alat:Pensel warna
Bahan: Contoh lukisan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kemasan dan kebersihan.
Refleksi
P & P dapat berjalan dengan lancar. Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan akan disambung pada p&p seterusnya.

Tarikh
28 April 2014
Minggu
18
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi visual
Unit Pembelajaran
Menghasilkan poster
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, murid dapat:
1.     Menghasilan poster dengan baik, kemas dan berkesan.
Aktiviti Pembelajaran
Amali menghasilkan poster
Prosedur
1.     Guru menunjukkan beberapa contoh poster kepada pelajar untuk mengetahui warna yang sesuai digunakan.
2.     Guru membuat demonstrasi kepada pelajar.
3.     Pelajar menghasilkan karya poster.
4.     Guru memantau kerja pelajar membimbing pelajar menghasilkan poster.
5.     Guru membimbing pelajar
6.     Kekemasan dan Persembahan karya pelajar.
7.     Guru membuat rumusan.

Keperluan
Alat: Pensel,media bebas, kertas lukisan
Bahan: Contoh karya poster
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai
Kekemasan dan kebersihan
Refleksi
Aktiviti membuat poster tidak dapat diselesaikan dan aktiviti akan disambung pada hari esok. Pelajar bersungguh-sungguh semasa aktiviti p&p dijalankan.

Tarikh
28 April 2014
Minggu
18
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4k9
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran
Poster
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:

1.     Memahami maksud poster dan sejarah ciptaannya.
2.     Mengetahui fungsi dan ciri-ciri poster
3.     Mengetahui proses dan teknik menghasilkan poster.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru menerangkan isi kandungan topik yang diajar.
2.     Guru memberi nota kepada pelajar secara ringkas.
3.     Pelajar diuji tahap pemahaman dengan topik yang dipelajari.
4.     Guru membuat rumusan
Keperluan
Bahan: contoh poster
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai
Kerjasama dan Kerajinan
Refleksi
Pelajar memberi respon yang baik semasa proses P&P dijalankan. Pelajar bersemangat dan memahami topik dengan baik.pelajar diminta untuk membawa bahan dan alat untuk kerja amali pada p&p seterusnya.

Tarikh
29 April 2014
Minggu
18
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi visual
Unit Pembelajaran
Kajian Rekaan seni Visual (KRSV)
Lukisan situasi sebenar
  • Menghasilkan lukisan pertandingan arca.
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid diharapkan dapat:
1.     Menghasilkan lukisan persembahan situasi sebenar pertandingan arca botol dengan baik, menarik dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran
Amali lukisan.
Prosedur
1.     Guru menunjukan lukisan persembahan situasi sebenar kepada pelajar untuk dijadikan sebagai contoh.
2.     Amali murid menghasilkan lukisan
3.     Guru memantau dan membimbing.
4.     Persembahan hasil karya lukisan.
5.     Sesi memberi komen.
6.     Rumusan pelajaran.
Keperluan
Alat:Pensel warna
Bahan: Contoh lukisan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kemasan dan kebersihan.
Refleksi
P & P dapat berjalan dengan lancar. Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan akan disambung pada p&p seterusnya.

Tarikh
29 April 2014
Minggu
18
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi visual
Unit Pembelajaran
Menghasilkan poster
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, murid dapat:
1.     Mengaplikasikan teknik mewarna dalam penghasilan poster
Aktiviti Pembelajaran
Amali menghasilkan poster
Prosedur
1.     Guru menunjukkan beberapa contoh poster yang berwarna kepada pelajar untuk mengetahui warna yang sesuai digunakan.
2.     Guru membuat demonstrasi kepada pelajar.
3.     Pelajar diberi peluang untuk melihat teknik – teknik mewarna poster dengan betul
4.     Pelajar mewarna karya poster.
5.     Guru memantau kerja pelajar membimbing pelajar mewarna poster.
6.     Guru membimbing pelajar
7.     Kekemasan dan Persembahan karya pelajar.
8.     Guru membuat rumusan.

Keperluan
Alat: Pensel,media bebas, kertas lukisan
Bahan: Contoh karya poster
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai
Kekemasan dan kebersihan
Refleksi
Aktiviti membuat poster dapat diselesaikan dan aktiviti Pelajar bersungguh-sungguh semasa aktiviti p&p dijalankan.

Tarikh
30 April 2014
Minggu
18
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran
Menghasilkan poster
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, murid dapat:
1.     Menghasilan poster dengan baik, kemas dan berkesan.
Aktiviti Pembelajaran
Amali menghasilkan poster
Prosedur
1.     Guru menunjukkan beberapa contoh poster kepada pelajar untuk mengetahui warna yang sesuai digunakan.
2.     Guru membuat demonstrasi kepada pelajar.
3.     Pelajar menghasilkan karya poster.
4.     Guru memantau kerja pelajar membimbing pelajar menghasilkan poster.
5.     Guru membimbing pelajar
6.     Kekemasan dan Persembahan karya pelajar.
7.     Guru membuat rumusan.

Keperluan
Alat: Pensel,media bebas, kertas lukisan
Bahan: Contoh karya poster
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai
Kekemasan dan kebersihan
Refleksi
Aktiviti membuat poster tidak dapat diselesaikan dan aktiviti akan disambung pada p&p seterusnya. Pelajar bersungguh-sungguh semasa aktiviti p&p dijalankan.

Tarikh
30 April 2014
Minggu
18
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi visual
Unit Pembelajaran
Kajian Rekaan seni Visual (KRSV)
Lukisan situasi sebenar
  • Menghasilkan lukisan pertandingan arca.
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid diharapkan dapat:
1.     Menghasilkan lukisan persembahan situasi sebenar pertandingan arca botol dengan baik, menarik dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran
Amali lukisan.
Prosedur
1.     Guru menunjukan lukisan persembahan situasi sebenar kepada pelajar untuk dijadikan sebagai contoh.
2.     Guru mengarahkan pelajar untuk menyambung tugasan.
3.     Pelajar menghasilkan lukisan situasi.
4.     Guru memantau dan membimbing.
5.     Persembahan hasil karya lukisan.
6.     Sesi memberi komen.
7.     Rumusan pelajaran.
Keperluan
Alat:Pensel warna
Bahan: Contoh lukisan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kemasan dan kebersihan.
Refleksi
P & P dapat berjalan dengan lancar. Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan akan disambung pada p&p seterusnya.

Tarikh
30 April 2014
Minggu
18
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi visual
Unit Pembelajaran
Kajian Rekaan seni Visual (KRSV)
Lukisan situasi sebenar
  • Menghasilkan lukisan pertandingan arca.
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid diharapkan dapat:
1.     Menghasilkan lukisan persembahan situasi sebenar pertandingan arca botol dengan baik, menarik dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran
Amali lukisan.
Prosedur
1.     Guru menunjukan lukisan persembahan situasi sebenar kepada pelajar untuk dijadikan sebagai contoh.
2.     Guru mengarahkan pelajar untuk menyambung tugasan.
3.     Pelajar menghasilkan lukisan situasi.
4.     Guru memantau dan membimbing.
5.     Persembahan hasil karya lukisan.
6.     Sesi memberi komen.
7.     Rumusan pelajaran.
Keperluan
Alat:Pensel warna
Bahan: Contoh lukisan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kemasan dan kebersihan.
Refleksi
P & P dapat berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukan minat terhadap aktiviti yang dijalankan.

Tarikh
1 MEI 2014
Minggu
18


CUTI HARI PEKERJA



Tarikh
2 Mei 2014
Minggu
18
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi visual
Unit Pembelajaran
Kajian Rekaan seni Visual (KRSV)
Lukisan situasi sebenar
  • Menghasilkan lukisan pertandingan arca.
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid diharapkan dapat:
1.     Menghasilkan lukisan persembahan situasi sebenar pertandingan arca botol dengan baik, menarik dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran
Amali lukisan.
Prosedur
1.     Guru menunjukan lukisan persembahan situasi sebenar kepada pelajar untuk dijadikan sebagai contoh.
2.     Guru mengarahkan pelajar untuk menyambung tugasan.
3.     Pelajar menghasilkan lukisan situasi.
4.     Guru memantau dan membimbing.
5.     Persembahan hasil karya lukisan.
6.     Sesi memberi komen.
7.     Rumusan pelajaran.
Keperluan
Alat:Pensel warna
Bahan: Contoh lukisan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kemasan dan kebersihan.
Refleksi
P & P dapat berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukan minat terhadap aktiviti yang dijalankan.





No comments:

Post a Comment