RPH Minggu 17
Rancangan Pelajaran Harian ~21 April ~25 April 2014
Tarikh
|
21 April 2014
|
Minggu
|
17
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Komunikasi
visual
|
Unit Pembelajaran
|
Kajian
Rekaan seni Visual (KRSV)
Perspektif
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pelajaran murid diharapkan dapat:
1. Menghasilkan
3 sudut pandangan bagi reka bentuk arca binaan yang dipilih dengan baik,
menarik dan berkualiti.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali
membuat perspektif dan mewarna.
|
Prosedur
|
1. Guru
membuat demonstrasi menghasilkan perspektif kepada pelajar.
2. Amali
murid menghasilkan 3 perspektif rekaan yang dipilih.
3. Guru
memantau dan membimbing.
4. Persembahan
hasil karya lukisan.
5. Sesi
memberi komen.
6. Rumusan
pelajaran.
|
Keperluan
|
Alat:Pensel
warna
Bahan: Contoh perspektif Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kemasan
dan kebersihan.
|
Refleksi
|
P
& P dapat berjalan dengan lancar namun pelajar tidak dapat menyiapkan
tugasan dan akan disambung pada hari berikutnya
|
Tarikh
|
21 April 2014
|
Minggu
|
17
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Komunikasi
visual
|
Unit Pembelajaran
|
Menghasilkan
risalah
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir
pelajaran, murid dapat:
1.
Mengaplikasikan
teknik reka bentuk risalah promosi
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali
mewarnakan risalah
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan beberapa contoh risalah promosi kepada pelajar.
2.
Guru
membuat demonstrasi lipatan risalah kepada pelajar.
3.
Pelajar
membuat amali.
4.
Guru
memantau kerja pelajar membimbing pelajar mereka bentuk risalah.
5.
Guru
membimbing pelajar
6.
Kekemasan
dan Persembahan karya pelajar.
7.
Guru
membuat rumusan.
|
Keperluan
|
Alat:
Pensel,media bebas, kertas lukisan
Bahan: Contoh risalah Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kekemasan dan
kebersihan
|
Refleksi
|
Aktiviti P&P
dapat dijalankan seperti yang dirancang.Pelajar bersungguh-sungguhdan
menunjukkan minat semasa aktiviti p&p dijalankan. Pelajar belum
menyiapkan tugasan dan akan disambung pada hari esok.
|
Tarikh
|
21 April 2014
|
Minggu
|
17
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4k9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Komunikasi
Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Risalah
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pembelajaran, pelajar dapat:
1.
Memahami
maksud risalah.
2.
Mengetahui
perbezaan risalah dengan papan iklan.
3.
Mengetahui
proses reka bentuk risalah.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
menerangkan maksud risalah kepada pelajar
2.
Guru
membuat penerangan perbezaan risalah dengan papan iklan.
3.
Guru
memberi nota kepada pelajar secara ringkas.
4.
Pelajar
diuji tahap pemahaman dengan topik yang dipelajari.
5.
Guru
membuat rumusan
|
Keperluan
|
Bahan: contoh
risalah
Rujukan:
Teori PSV SPM terbitan Pelangi
|
Penerapan Nilai
|
Kerjasama dan
Kerajinan
|
Refleksi
|
Pelajar
memberi respon yang baik semasa proses P&P dijalankan. Pelajar
bersemangat dan memahami topik dengan baik.pelajar diminta untuk membawa
bahan dan alat untuk kerja amali pada hari rabu.
|
Tarikh
|
22 April 2014
|
Minggu
|
17
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Komunikasi
visual
|
Unit Pembelajaran
|
Kajian
Rekaan seni Visual (KRSV)
Perspektif
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pelajaran murid diharapkan dapat:
1. Menghasilkan
3 sudut pandangan bagi reka bentuk arca binaan yang dipilih dengan baik,
menarik dan berkualiti.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali
membuat perspektif dan mewarna.
|
Prosedur
|
1. Guru
membuat demonstrasi menghasilkan perspektif kepada pelajar.
2. Amali
murid menghasilkan 3 perspektif rekaan yang dipilih.
3. Guru
memantau dan membimbing.
4. Persembahan
hasil karya lukisan.
5. Sesi
memberi komen.
6. Rumusan
pelajaran.
|
Keperluan
|
Alat:Pensel
warna
Bahan: Contoh perspektif Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kemasan
dan kebersihan.
|
Refleksi
|
P
& P dapat berjalan dengan lancar namun pelajar tidak dapat menyiapkan
tugasan dan akan disambung pada hari berikutnya
|
Tarikh
|
22 April 2014
|
Minggu
|
17
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Komunikasi
visual
|
Unit Pembelajaran
|
Menghasilkan
risalah
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir
pelajaran, murid dapat:
1.
Mengaplikasikan
teknik reka bentuk risalah promosi
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali
mewarnakan risalah
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan beberapa contoh risalah promosi kepada pelajar.
2.
Guru
mengarahkan pelajar untuk menyambung tugasan membuat risalah.
3.
Pelajar
membuat amali.
4.
Guru
memantau kerja pelajar membimbing pelajar mereka bentuk risalah.
5.
Guru
membimbing pelajar
6.
Kekemasan
dan Persembahan karya pelajar.
7.
Guru
membuat rumusan.
|
Keperluan
|
Alat:
Pensel,media bebas, kertas lukisan
Bahan: Contoh risalah Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kekemasan dan
kebersihan
|
Refleksi
|
Aktiviti P&P
dapat dijalankan seperti yang dirancang.Pelajar bersungguh-sungguhdan
menunjukkan minat semasa aktiviti p&p dijalankan.
|
Tarikh
|
23 April 2014
|
Minggu
|
17
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Komunikasi
Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Menghasilkan
risalah
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir
pelajaran, murid dapat:
1.
Mengaplikasikan
teknik reka bentuk risalah promosi
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali
mewarnakan risalah
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan beberapa contoh risalah promosi kepada pelajar.
2.
Guru
membuat demonstrasi lipatan risalah kepada pelajar.
3.
Pelajar
membuat amali.
4.
Guru
memantau kerja pelajar membimbing pelajar mereka bentuk risalah.
5.
Guru
membimbing pelajar
6.
Kekemasan
dan Persembahan karya pelajar.
7.
Guru
membuat rumusan.
|
Keperluan
|
Alat:
Pensel,media bebas, kertas lukisan
Bahan: Contoh risalah Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kekemasan dan
kebersihan
|
Refleksi
|
Aktiviti P&P
dapat dijalankan seperti yang dirancang.Pelajar bersungguh-sungguhdan
menunjukkan minat semasa aktiviti p&p dijalankan. Pelajar belum
menyiapkan tugasan dan akan disambung pada hari esok.
|
Tarikh
|
23 April 2014
|
Minggu
|
17
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Komunikasi
visual
|
Unit Pembelajaran
|
Kajian
Rekaan seni Visual (KRSV)
Perspektif
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pelajaran murid diharapkan dapat:
1. Menghasilkan
3 sudut pandangan bagi reka bentuk arca binaan yang dipilih dengan baik,
menarik dan berkualiti.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali
membuat perspektif dan mewarna.
|
Prosedur
|
1. Guru
membuat demonstrasi menghasilkan perspektif kepada pelajar.
2. Amali
murid menghasilkan 3 perspektif rekaan yang dipilih.
3. Guru
memantau dan membimbing.
4. Persembahan
hasil karya lukisan.
5. Sesi
memberi komen.
6. Rumusan
pelajaran.
|
Keperluan
|
Alat:Pensel
warna
Bahan: Contoh perspektif Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kemasan
dan kebersihan.
|
Refleksi
|
P
& P dapat berjalan dengan lancar namun pelajar tidak dapat menyiapkan
tugasan dan akan disambung pada hari berikutnya
|
Tarikh
|
23 April 2014
|
Minggu
|
17
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Komunikasi
visual
|
Unit Pembelajaran
|
Kajian
Rekaan seni Visual (KRSV)
Perspektif
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pelajaran murid diharapkan dapat:
1. Menghasilkan
3 sudut pandangan bagi reka bentuk arca binaan yang dipilih dengan baik,
menarik dan berkualiti.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali
membuat perspektif dan mewarna.
|
Prosedur
|
1. Guru
membuat demonstrasi menghasilkan perspektif kepada pelajar.
2. Amali
murid menghasilkan 3 perspektif rekaan yang dipilih.
3. Guru
memantau dan membimbing.
4. Persembahan
hasil karya lukisan.
5. Sesi
memberi komen.
6. Rumusan
pelajaran.
|
Keperluan
|
Alat:Pensel
warna
Bahan: Contoh perspektif Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kemasan
dan kebersihan.
|
Refleksi
|
P
& P dapat berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukan minat terhadap aktiviti
yang dijalankan.
|
Tarikh
|
24 April 2014
|
Minggu
|
17
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Komunikasi
visual
|
Unit Pembelajaran
|
Kajian
Rekaan seni Visual (KRSV)
Lukisan
situasi sebenar
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pelajaran murid diharapkan dapat:
1. Menghasilkan
lukisan persembahan situasi sebenar pertandingan arca botol dengan baik,
menarik dan berkualiti.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali
lukisan.
|
Prosedur
|
1. Guru
menunjukan lukisan persembahan situasi sebenar kepada pelajar untuk dijadikan
sebagai contoh.
2. Amali
murid menghasilkan lukisan
3. Guru
memantau dan membimbing.
4. Persembahan
hasil karya lukisan.
5. Sesi
memberi komen.
6. Rumusan
pelajaran.
|
Keperluan
|
Alat:Pensel
warna
Bahan: Contoh lukisan Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kemasan
dan kebersihan.
|
Refleksi
|
P
& P dapat berjalan dengan lancar. Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan
dan akan disambung pada p&p seterusnya.
|
Tarikh
|
24 April 2014
|
Minggu
|
17
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Komunikasi
visual
|
Unit Pembelajaran
|
Menghasilkan
risalah
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir
pelajaran, murid dapat:
1.
Mengaplikasikan
teknik reka bentuk risalah promosi
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali
mewarnakan risalah
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan beberapa contoh risalah promosi kepada pelajar.
2.
Guru
mengarahkan pelajar untuk menyambung tugasan membuat risalah.
3.
Pelajar
membuat amali.
4.
Guru
memantau kerja pelajar membimbing pelajar mereka bentuk risalah.
5.
Guru
membimbing pelajar
6.
Kekemasan
dan Persembahan karya pelajar.
7.
Guru
membuat rumusan.
|
Keperluan
|
Alat:
Pensel,media bebas, kertas lukisan
Bahan: Contoh risalah Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kekemasan dan
kebersihan
|
Refleksi
|
Aktiviti P&P
dapat dijalankan seperti yang dirancang.Pelajar bersungguh-sungguhdan
menunjukkan minat semasa aktiviti p&p dijalankan.
|
Tarikh
|
24 April 2014
|
Minggu
|
17
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
60 minit
|
Bidang
|
Komunikasi
Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Poster
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pembelajaran, pelajar dapat:
1.
Memahami
maksud poster dan sejarah ciptaannya.
2.
Mengetahui
fungsi dan ciri-ciri poster
3.
Mengetahui
proses dan teknik menghasilkan poster.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
menerangkan isi kandungan topik yang diajar.
2.
Guru
memberi nota kepada pelajar secara ringkas.
3.
Pelajar
diuji tahap pemahaman dengan topik yang dipelajari.
4.
Guru
membuat rumusan
|
Keperluan
|
Bahan: contoh
poster
Rujukan:
Teori PSV SPM terbitan Pelangi
|
Penerapan Nilai
|
Kerjasama dan
Kerajinan
|
Refleksi
|
Pelajar
memberi respon yang baik semasa proses P&P dijalankan. Pelajar
bersemangat dan memahami topik dengan baik.pelajar diminta untuk membawa
bahan dan alat untuk kerja amali pada p&p seterusnya.
|
Tarikh
|
25 April 2014
|
Minggu
|
17
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Komunikasi
visual
|
Unit Pembelajaran
|
Kajian
Rekaan seni Visual (KRSV)
Perspektif
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pelajaran murid diharapkan dapat:
1. Menghasilkan
3 sudut pandangan bagi reka bentuk arca binaan yang dipilih dengan baik,
menarik dan berkualiti.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali
membuat perspektif dan mewarna.
|
Prosedur
|
1. Guru
membuat demonstrasi menghasilkan perspektif kepada pelajar.
2. Amali
murid menghasilkan 3 perspektif rekaan yang dipilih.
3. Guru
memantau dan membimbing.
4. Persembahan
hasil karya lukisan.
5. Sesi
memberi komen.
6. Rumusan
pelajaran.
|
Keperluan
|
Alat:Pensel
warna
Bahan: Contoh perspektif Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kemasan
dan kebersihan.
|
Refleksi
|
P
& P dapat berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukan minat terhadap
aktiviti yang dijalankan.
|
No comments:
Post a Comment