Friday, 7 November 2014

RPH MINGGU KE-29

RPH Minggu 29   
Rancangan Pelajaran Harian ~ 14 Julai~18  Julai 2014
Tarikh
14 Julai 2014
Minggu
29
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi visual
Unit Pembelajaran
Grafik Persekitaran
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:

1.     Memahami maksud grafik persekitaran dan fungsinya
2.     Mengetahui jenis-jenis pengiklanan dan prinsip grafik persekitaran.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru menerangkan isi kandungan topik yang diajar dan menunjukkan contoh grafik persekitaran.
2.     Guru memberi nota kepada pelajar secara ringkas.
3.     Pelajar diuji tahap pemahaman dengan topik yang dipelajari.
4.     Guru membuat rumusan
Keperluan
Bahan: contoh grafik persekitaran
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai
Kerjasama dan Kerajinan
Refleksi
Pelajar memberi respon yang baik semasa proses P&P dijalankan. Pelajar bersemangat dan memahami topik dengan baik.
                                                                
Tarikh
14 Julai 2014
Minggu
29
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4k9
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi visual
Unit Pembelajaran
Grafik Persekitaran
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:

1.     Memahami maksud grafik persekitaran dan fungsinya
2.     Mengetahui jenis-jenis pengiklanan dan prinsip grafik persekitaran.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru menerangkan isi kandungan topik yang diajar dan menunjukkan contoh grafik persekitaran.
2.     Guru memberi nota kepada pelajar secara ringkas.
3.     Pelajar diuji tahap pemahaman dengan topik yang dipelajari.
4.     Guru membuat rumusan
Keperluan
Bahan: contoh grafik persekitaran
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai
Kerjasama dan Kerajinan
Refleksi
Pelajar memberi respon yang baik semasa proses P&P dijalankan. Pelajar bersemangat dan memahami topik dengan baik.

Tarikh
15 Julai 2014
Minggu
29
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi visual
Unit Pembelajaran
Soalan Teori komunikasi visual
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40 minit.
2.     Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.

Tarikh
15 Julai 2014
Minggu
29
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi visual
Unit Pembelajaran
Soalan Teori komunikasi visual
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40 minit.
2.     Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.

Tarikh
15 Julai 2014
Minggu
29
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi visual
Unit Pembelajaran
Grafik komputer
Hasil Pembelajaran
Pelajar dapat:

1.     Mengetahui apa yang dimaksudkan dengan grafik komputer.
2.     Mengenalpasti alat-alat dan aplikasi untuk menghasilkan sesuatu grafik.

Aktiviti Pembelajaran
teori
Prosedur
1.     Guru menerangkan isi kandungan topik yang diajar
2.     Guru memberi nota kepada pelajar secara ringkas.
3.     Pelajar diuji tahap pemahaman dengan topik yang dipelajari.
4.     Guru membuat rumusan
Keperluan
Bahan: contoh alat-alat keperluan grafik
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai
Kerjasama dan Kerajinan
Refleksi
Pelajar memberi respon yang baik semasa proses P&P dijalankan. Pelajar bersemangat dan memahami topik dengan baik.

Tarikh
16 Julai 2014
Minggu
29
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi visual
Unit Pembelajaran
Grafik komputer
Hasil Pembelajaran
Pelajar dapat:

1.     Mengetahui apa yang dimaksudkan dengan grafik komputer.
2.     Mengenalpasti alat-alat dan aplikasi untuk menghasilkan sesuatu grafik.

Aktiviti Pembelajaran
teori
Prosedur
1.     Guru menerangkan isi kandungan topik yang diajar
2.     Guru memberi nota kepada pelajar secara ringkas.
3.     Pelajar diuji tahap pemahaman dengan topik yang dipelajari.
4.     Guru membuat rumusan
Keperluan
Bahan: contoh alat-alat keperluan grafik
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai
Kerjasama dan Kerajinan
Refleksi
Pelajar memberi respon yang baik semasa proses P&P dijalankan. Pelajar bersemangat dan memahami topik dengan baik.

Tarikh
16 Julai 2014
Minggu
29
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Reka bentuk
Unit Pembelajaran
Soalan Teori reka bentuk industri
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40 minit.
2.     Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.

Tarikh
16 Julai 2014
Minggu
29
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Reka bentuk
Unit Pembelajaran
Soalan Teori reka bentuk industri
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40 minit.
2.     Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.

Tarikh
17Julai 2014
Minggu
29                    
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Reka Bentuk
Unit Pembelajaran
Soalan Teori reka bentuk hiasan dalaman
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40 minit.
2.     Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.

Tarikh
17 Julai 2014
Minggu
29
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi visual
Unit Pembelajaran
Ilustrasi
Hasil Pembelajaran
Pelajar dapat:

1.     Mengetahui apa yang dimaksudkan dengan ilustrasi serta fungsinya.
2.     Mengenalpasti jenis-jenis dan ciri-ciri ilustrasi.

Aktiviti Pembelajaran
teori
Prosedur
1.     Guru menerangkan isi kandungan topik yang diajar
2.     Guru memberi nota kepada pelajar secara ringkas.
3.     Pelajar diuji tahap pemahaman dengan topik yang dipelajari.
4.     Guru membuat rumusan
Keperluan
Bahan: contoh ilustrasi buku
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai
Kerjasama dan Kerajinan
Refleksi
Pelajar memberi respon yang baik semasa proses P&P dijalankan. Pelajar bersemangat dan memahami topik dengan baik.

Tarikh
17 Julai 2014
Minggu
29
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
60 minit
Bidang
Komunikasi visual
Unit Pembelajaran
Ilustrasi
Hasil Pembelajaran
Pelajar dapat:

1.     Mengetahui apa yang dimaksudkan dengan ilustrasi serta fungsinya.
2.     Mengenalpasti jenis-jenis dan ciri-ciri ilustrasi.

Aktiviti Pembelajaran
teori
Prosedur
1.     Guru menerangkan isi kandungan topik yang diajar
2.     Guru memberi nota kepada pelajar secara ringkas.
3.     Pelajar diuji tahap pemahaman dengan topik yang dipelajari.
4.     Guru membuat rumusan
Keperluan
Bahan: contoh ilustrasi buku
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai
Kerjasama dan Kerajinan
Refleksi
Pelajar memberi respon yang baik semasa proses P&P dijalankan. Pelajar bersemangat dan memahami topik dengan baik.

Tarikh
4 Julai 2014
Minggu
27
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Reka Bentuk
Unit Pembelajaran
Soalan Teori reka bentuk hiasan dalaman
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40 minit.
2.     Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.





No comments:

Post a Comment