Friday, 7 November 2014

RPH MINGGU KE-14

RPH Minggu 14   
Rancangan Pelajaran Harian ~31 Mac  ~4 April 2014
Tarikh
31 Mac 2014
Minggu
14
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran
Reka bentuk motif
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan beberapa lakaran olahan motif dunia maritim sebagai sumber ilham reka bentuk.
Aktiviti Pembelajaran
Amali melukis.
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh lakaran olahan idea.
2.     Murid diminta untuk menghasilkan lakaran olahan motif.
3.     Guru memantau dan membimbing.
4.     Persembahan hasil lakaran.
5.     Rumusan pelajaran
Keperluan
Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lakaran olahan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kemasan dan kebersihan.
Refleksi
P&P berjalan dengan lancar. Tetapi pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan tugasan akan disambung hari berikutnya.

Tarikh
31 Mac 2014
Minggu
14
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
cetakan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui lebih mendalam teknik dan proses penghasilan cetakan.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh cetakan kepada pelajar.
2.     Membuat penerangan tentang teknik-teknik membuat cetakan dan proses penghasilan cetakan.
3.     Pelajar disoal jawab untuk menguji pemahaman pelajar terhadap tajuk.
4.     Guru membuat nota dan pelajar dikehendaki salin.
5.     Membuat rumusan terhadap tajuk P & P.
Keperluan
Bahan: Contoh cetakan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai
Kerjasama
Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik . pelajar menunjukkan minat terhadap P & P.

Tarikh
31 Mac 2014
Minggu
14
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4k9
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
cetakan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui sejarah cetakan dan maksud cetakan.
2.     Mengenali bahan untuk membuat cetakan.
3.     Mengetahui ciri-ciri cetakan.
4.     Mengetahui rekabentuk pembingkaian karya cetakan dalam siri.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru menerangkan tentang sejarah, maksud dan ciri-ciri cetakan.
2.     Guru menunjukkan beberapa bahan-bahan untuk membuat cetakan.
3.     Guru menunjukkan rekabentuk cetakan berbingkai.
4.     Bersoal jawab dengan pelajar
5.     Membuat nota berkaitan topik.
6.     Membuat kesimpulan tentang p & p.

Keperluan
Bahan: contoh rekabentuk karya cetakan berbingkai.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik. Pelajar dapat menyiapkan nota dan menunjukkan minat dengan topik p&p yang diajar.

Tarikh
1 April 2014
Minggu
14
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran
Reka bentuk motif
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan beberapa lakaran olahan motif dunia maritim sebagai sumber ilham reka bentuk.
Aktiviti Pembelajaran
Amali melukis.
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh lakaran olahan idea.
2.     Murid diminta untuk sambung tugasan menghasilkan lakaran olahan motif.
3.     Guru memantau dan membimbing.
4.     Persembahan hasil lakaran.
5.     Rumusan pelajaran
Keperluan
Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lakaran olahan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kemasan dan kebersihan.
Refleksi
P&P berjalan dengan lancar. Tetapi pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan tugasan akan disambung hari berikutnya.

Tarikh
1 April 2014
Minggu
14
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Cetakan timbul
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan cetakan timbul yang menarik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat cetakan timbul.
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh cetakan timbul kepada pelajar.
2.     Guru membuat demonstarasi menghasilkan acuan cetakan.
3.     Guru mengedarkan bahan-bahan untuk menghasilkan cetakan mengikut kumpulan.
4.     Pelajar menghasilkan acuan cetakan dalam kumpulan.
5.     Pelajar mencetak mnggunakan acuan yang mereka hasilkan.
6.     Membuat kritikan dan rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh hasil cetakan menggunakan teknik  
            cetakan timbul.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
Murid menunjukkan respon yang baik dalam p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar. Pelajar tidak dapat menyiapkan acuan cetakan dan dikehendaki menyiapkannya di rumah.

Tarikh
2 April 2014
Minggu
14
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
cetakan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui lebih mendalam teknik dan proses penghasilan cetakan.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh cetakan kepada pelajar.
2.     Membuat penerangan tentang teknik-teknik membuat cetakan dan proses penghasilan cetakan.
3.     Pelajar disoal jawab untuk menguji pemahaman pelajar terhadap tajuk.
4.     Guru membuat nota dan pelajar dikehendaki salin.
5.     Membuat rumusan terhadap tajuk P & P.
Keperluan
Bahan: Contoh cetakan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai
Kerjasama
Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik . pelajar menunjukkan minat terhadap P & P.

Tarikh
2 April 2014
Minggu
14
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran
Reka bentuk motif
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan beberapa lakaran olahan motif dunia maritim sebagai sumber ilham reka bentuk.
Aktiviti Pembelajaran
Amali melukis.
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh lakaran olahan idea.
2.     Murid diminta untuk sambung tugasan menghasilkan lakaran olahan motif.
3.     Guru memantau dan membimbing.
4.     Persembahan hasil lakaran.
5.     Rumusan pelajaran
Keperluan
Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lakaran olahan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kemasan dan kebersihan.
Refleksi
P&P berjalan dengan lancar. Tetapi pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan tugasan akan disambung hari berikutnya.

Tarikh
2 April 2014
Minggu
14
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran
Reka bentuk motif
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan beberapa lakaran olahan motif dunia maritim sebagai sumber ilham reka bentuk.
Aktiviti Pembelajaran
Amali melukis.
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh lakaran olahan idea.
2.     Murid diminta untuk sambung tugasan menghasilkan lakaran olahan motif.
3.     Guru memantau dan membimbing.
4.     Persembahan hasil lakaran.
5.     Rumusan pelajaran
Keperluan
Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lakaran olahan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kemasan dan kebersihan.
Refleksi
P&P berjalan dengan lancar. Tetapi pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan tugasan akan disambung hari berikutnya.

Tarikh
3 April 2014
Minggu
14
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran
Reka bentuk motif
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan beberapa lakaran olahan motif dunia maritim sebagai sumber ilham reka bentuk.
Aktiviti Pembelajaran
Amali melukis.
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh lakaran olahan idea.
2.     Murid diminta untuk sambung tugasan menghasilkan lakaran olahan motif.
3.     Guru memantau dan membimbing.
4.     Persembahan hasil lakaran.
5.     Rumusan pelajaran
Keperluan
Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lakaran olahan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kemasan dan kebersihan.
Refleksi
P&P berjalan dengan lancar. Tetapi pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan tugasan akan disambung hari berikutnya.

Tarikh
3 April 2014
Minggu
14
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Cetakan timbul
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan cetakan timbul yang menarik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat cetakan timbul.
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh cetakan timbul kepada pelajar.
2.     Guru membuat demonstarasi menghasilkan acuan cetakan.
3.     Guru mengedarkan bahan-bahan untuk menghasilkan cetakan mengikut kumpulan.
4.     Pelajar menghasilkan acuan cetakan dalam kumpulan.
5.     Pelajar mencetak mnggunakan acuan yang mereka hasilkan.
6.     Membuat kritikan dan rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh hasil cetakan menggunakan teknik  
            cetakan timbul.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
Murid menunjukkan respon yang baik dalam p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar. Pelajar tidak dapat menyiapkan acuan cetakan dan dikehendaki menyiapkannya di rumah.

Tarikh
3 April 2014
Minggu
14
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
60 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Cetakan timbul
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan cetakan timbul yang menarik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Amali mencetak cetakan timbul
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh cetakan kepada pelajar.
2.     Pelajar dikehendaki mencetak hasil acuan cetakan yang telah mereka hasilkan memggunakan warna poster.
3.     Guru memantau dan membimbing pelajar.
4.     Pelajar membuat kekemasan.
5.     Setiap kumpulan membentangkan karya masing-masing
6.     Membuat rumusan terhadap aktiviti P & P.
Keperluan
Bahan: Contoh cetakan, warna poster,berus lukisan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai
Kerjasama
Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik . pelajar menunjukkan minat terhadap P & P.

Tarikh
4 April 2014
Minggu
14
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran
Reka bentuk motif
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan beberapa lakaran olahan motif dunia maritim sebagai sumber ilham reka bentuk.
Aktiviti Pembelajaran
Amali melukis.
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh lakaran olahan idea.
2.     Murid diminta untuk sambung tugasan menghasilkan lakaran olahan motif.
3.     Guru memantau dan membimbing.
4.     Persembahan hasil lakaran.
5.     Rumusan pelajaran
Keperluan
Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lakaran olahan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kemasan dan kebersihan.
Refleksi
P&P berjalan dengan lancar. Pelajar dapat menyiapkan tugasan dengan baik dan kemas.


No comments:

Post a Comment