Friday, 7 November 2014

RPH MINGGU KE-35

RPH Minggu 35   
Rancangan Pelajaran Harian ~ 25 Ogos~29 Ogos 2014
Tarikh
25 Ogos 2014
Minggu
35
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Kraf tradisional
Unit Pembelajaran
tembikar
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan rekaan tembikar sarawak.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali.
Prosedur
1.     Pelajar diminta untuk menyambung melukis rekaan tembikar Sarawak dan corak tembikar sarawak.
2.     Pelajar menghasilkan karya dan dibimbing oleh guru.
3.     Pelajar membuat kekemasan.
4.     Guru membuat kritikan terhadap beberapa karya pelajar.
5.     Guru membuat rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh gambar rekaan pasu sarawak, pensel warna.kertas lukisan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kerjasama dan kekemasan
Refleksi
P&P tidak dapat dilaksanakan kerana pelajar kursus di MARA Serian.
                                                                
Tarikh
25 Ogos 2014
Minggu
35
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4k9
Masa
70 minit
Bidang
Kraf tradisional
Unit Pembelajaran
tembikar
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan rekaan tembikar sarawak.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali.
Prosedur
1.     Pelajar diminta untuk menyambung melukis rekaan tembikar Sarawak dan corak tembikar sarawak.
2.     Pelajar menghasilkan karya dan dibimbing oleh guru.
3.     Pelajar membuat kekemasan.
4.     Guru membuat kritikan terhadap beberapa karya pelajar.
5.     Guru membuat rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh gambar rekaan pasu sarawak, pensel warna.kertas lukisan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kerjasama dan kekemasan
Refleksi
P&P berjalan seperti yang dirancang. Pelajar dapat menyiapkan karya dan dapat menghasilkan karya dengan baik.

Tarikh
26 Ogos 2014
Minggu
35
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Lukisan (alam benda)
·          Meniru gambar buah-buahan.
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran Pelajar dapat:

1.     Menghasilkan karya yang baik dan kemas hampir sama dengan gambar yang diberi.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran amali
Prosedur
1.     Guru memberi menunjukkan beberapa contoh lukisan alam benda kepada pelajar untuk menjadi inspirasi dalam karya meraka.
2.     Guru memberikan gambar kepada pelajar dan mengarahkan pelajar untuk membuat peniruan terhadap gambar tersebut.
3.     Guru membuat demonstrasi ringkas.
4.     Pelajar membuat lakaran. Guru membuat pemantauan dan bimbingan.
5.     Rumusan aktiviti.
Keperluan
Bahan: gambar buah-buahan.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Aktiviti dapat dijalankan seperti yang dirancang dan pelajar dapat menghasilkan karya dengan baik.

Tarikh
26 Ogos 2014
Minggu
35
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Lukisan (alam benda)
·          Meniru gambar buah-buahan.
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran Pelajar dapat:

1.     Menghasilkan karya yang baik dan kemas hampir sama dengan gambar yang diberi.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran amali
Prosedur
1.     Guru memberi menunjukkan beberapa contoh lukisan alam benda kepada pelajar untuk menjadi inspirasi dalam karya meraka.
2.     Guru memberikan gambar kepada pelajar dan mengarahkan pelajar untuk membuat peniruan terhadap gambar tersebut.
3.     Guru membuat demonstrasi ringkas.
4.     Pelajar membuat lakaran. Guru membuat pemantauan dan bimbingan.
5.     Rumusan aktiviti.
Keperluan
Bahan: gambar buah-buahan.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Aktiviti dapat dijalankan seperti yang dirancang dan pelajar dapat menghasilkan karya dengan baik.

Tarikh
26 Ogos 2014
Minggu
35
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Kraf tradisional
Unit Pembelajaran
tembikar
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan rekaan tembikar sarawak.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali.
Prosedur
1.     Pelajar diminta untuk menyambung melukis rekaan tembikar Sarawak dan corak tembikar sarawak.
2.     Pelajar menghasilkan karya dan dibimbing oleh guru.
3.     Pelajar membuat kekemasan.
4.     Guru membuat kritikan terhadap beberapa karya pelajar.
5.     Guru membuat rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh gambar rekaan pasu sarawak, pensel warna.kertas lukisan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kerjasama dan kekemasan
Refleksi
P&P tidak dapat dilaksanakan kerana pelajar kursus di MARA Serian.

Tarikh
27 Ogos 2014
Minggu
35
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Kraf tradisional
Unit Pembelajaran
Anyaman
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, murid dapat:
1.     Mengenali kraf anyaman mengkuang dan pandan.
2.     Memahami proses penyediaan daun dan proses menganyam.
3.     Mengetahui jenis kelarai serta memahami fungsi dan rupa bentuk tikar.

Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru member penerangan pengenalan kepada kraf anyaman.
2.     Guru menerangkan tentang proses penyediaan daun dan proses menganyam.
3.     Guru menyenaraikan jenis kelarai dan menunjukkan bahagian-bahagian tikar kepada pelajar.
4.     Sesi soal jawab dengan pelajar.
5.     Guru membuat rumusan.

Keperluan
Bahan : contoh kraf anyaman
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai
Kekemasan dan kebersihan
Refleksi
P&P berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukkan minat semasa guru mengajar dan memberi respon yang baik semasa sesi soal jawab.

Tarikh
27 Ogos 2014
Minggu
35
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Keseluruhan Topik PSV
Unit Pembelajaran
Soalan Teori ( ulangkaji )
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Berbincang dan mencari jawapan bagi soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar untuk menjawab 30 soalan dan jawab dalam masa 40 minit
2.     Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.

Tarikh
27 Ogos 2014
Minggu
35
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Keseluruhan Topik PSV
Unit Pembelajaran
Soalan Teori ( ulangkaji )
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Berbincang dan mencari jawapan bagi soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar untuk menjawab 30 soalan dan jawab dalam masa 40 minit
2.     Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.

Tarikh
28 Ogos 2014
Minggu
35                    
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Kertas
Percubaan SPM Bahasa Melayu 1
Refleksi
Berjalan dengan lancar

Tarikh
28 Ogos 2014
Minggu
35
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Kraf tradisional
Unit Pembelajaran
Anyaman
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, murid dapat:
1.     Mengenali kraf anyaman buluh Sarawak dan rotan.
2.     Memahami proses penyediaan buluh dan rotan dan proses menganyam.
3.     Mengetahui jenis kelarai serta memahami fungsinya.

Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru memberi penerangan pengenalan kepada kraf anyaman.
2.     Guru menerangkan tentang proses penyediaan buluh dan rotan dan proses menganyam.
3.     Guru menyenaraikan jenis kelarai buluh dan rotan
4.     Sesi soal jawab dengan pelajar.
5.     Guru membuat rumusan.

Keperluan
Bahan : contoh kraf anyaman buluh dan rotan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai
Kekemasan dan kebersihan
Refleksi
P&P berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukkan minat semasa guru mengajar dan memberi respon yang baik semasa sesi soal jawab.

Tarikh
28 Ogos 2014
Minggu
35
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
60 minit
Bidang
Kraf tradisional
Unit Pembelajaran
tembikar
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan rekaan tembikar sarawak.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali.
Prosedur
1.     Pelajar diminta untuk menyambung melukis rekaan tembikar Sarawak dan corak tembikar sarawak.
2.     Pelajar menghasilkan karya dan dibimbing oleh guru.
3.     Pelajar membuat kekemasan.
4.     Guru membuat kritikan terhadap beberapa karya pelajar.
5.     Guru membuat rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh gambar rekaan pasu sarawak, pensel warna.kertas lukisan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kerjasama dan kekemasan
Refleksi
P&P tidak dapat dilaksanakan kerana pelajar kursus di MARA Serian.

Tarikh
28 Ogos 2014
Minggu
35
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
kertas
Percubaan SPM Sejarah 1
Refleksi
Berjalan dengan lancar



No comments:

Post a Comment