RPH Minggu 32
Rancangan Pelajaran Harian ~ 4 Ogos~8
Ogos 2014
Tarikh
|
4 Ogos 2014
|
Minggu
|
32
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Reka bentuk
|
Unit Pembelajaran
|
Reka bentuk
Industri
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir
pelajaran murid dapat:
1. Menghasilkan
reka bentuk barangan industri
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Kerja amali.
|
Prosedur
|
1. Guru mengarahkan
pelajar untuk menyambung tugasan mereka.
2. Pelajar
menghasilkan karya dan dibimbing oleh guru.
3. Pelajar
membuat kekemasan.
4. Guru membuat
kritikan terhadap beberapa karya pelajar.
5. Guru membuat
rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: contoh
gambar barangan industri, pensel warna.
Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama dan
bertanggungjawab.
|
Refleksi
|
P&P
berjalan seperti yang dirancang. Pelajar dapat menyiapkan karya dan dapat
menghasilkan karya dengan baik.
|
Tarikh
|
4 Ogos 2014
|
Minggu
|
32
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4k9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Reka bentuk
|
Unit Pembelajaran
|
Reka bentuk
Industri
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir
pelajaran murid dapat:
1. Menghasilkan
reka bentuk barangan industri
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Kerja amali.
|
Prosedur
|
1. Guru mengarahkan
pelajar untuk menyambung tugasan mereka.
2. Pelajar
menghasilkan karya dan dibimbing oleh guru.
3. Pelajar
membuat kekemasan.
4. Guru membuat
kritikan terhadap beberapa karya pelajar.
5. Guru membuat
rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: contoh
gambar barangan industri, pensel warna.
Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama dan
bertanggungjawab.
|
Refleksi
|
P&P
berjalan seperti yang dirancang. Pelajar dapat menyiapkan karya dan dapat
menghasilkan karya dengan baik.
|
Tarikh
|
5 Ogos 2014
|
Minggu
|
32
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Kraf
Tradisional
|
Unit Pembelajaran
|
Soalan Teori Batik
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.
Menjawab soalan dengan baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Kuiz
teori.
|
Prosedur
|
1.
Guru memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40
minit.
2.
Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
|
Keperluan
|
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kerajinan
|
Refleksi
|
Pelajar
memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik
kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.
|
Tarikh
|
5 Ogos 2014
|
Minggu
|
32
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Kraf
Tradisional
|
Unit Pembelajaran
|
Soalan Teori Batik
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.
Menjawab soalan dengan baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Kuiz
teori.
|
Prosedur
|
1.
Guru memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40
minit.
2.
Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
|
Keperluan
|
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kerajinan
|
Refleksi
|
Pelajar
memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik
kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.
|
Tarikh
|
5 Ogos 2014
|
Minggu
|
32
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Reka bentuk
|
Unit Pembelajaran
|
Reka bentuk
hiasan dalaman.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir
pelajaran pelajar dapat:
1. Mengetahui
maksud reka bentuk hiasan dalaman.
2. Mengetahui
aspek-aspek penting dalam hiasan dalaman.
3. Menyenaraikan
proses menghasilkan model berdasarkan pelan lantai.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru menunjukkan
contoh reka bentuk hiasan dalaman yang ada dalam buku rujukan.
2.
Guru menerangkan isi
kandungan topik.
3.
Guru bersoal jawab
dengan pelajar untuk mengetahui tahap pemahaman pelajar terhadap topik yang
dipelajari.
4.
Guru memberi nota
ringkas kepada pelajar.
5.
Guru membuat rumusan
terhadap pelajaran.
|
Keperluan
|
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
|
Penerapan Nilai
|
Kebersihan dan kemasan.
|
Refleksi
|
P&P berjalan dengan lancar. Pelajar
menunjukkan minat terhadap topik yang diajar. Pelajar diminta membawa bahan
untuk membuat perspektif dalam hiasan dalaman.
|
Tarikh
|
6 Ogos 2014
|
Minggu
|
32
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Reka bentuk
|
Unit Pembelajaran
|
Reka bentuk
hiasan dalaman.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir
pelajaran pelajar dapat:
1. Mengetahui maksud
reka bentuk hiasan dalaman.
2. Mengetahui
aspek-aspek penting dalam hiasan dalaman.
3. Menyenaraikan
proses menghasilkan model berdasarkan pelan lantai.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru menunjukkan
contoh reka bentuk hiasan dalaman yang ada dalam buku rujukan.
2.
Guru menerangkan isi
kandungan topik.
3.
Guru bersoal jawab
dengan pelajar untuk mengetahui tahap pemahaman pelajar terhadap topik yang
dipelajari.
4.
Guru memberi nota
ringkas kepada pelajar.
5.
Guru membuat rumusan
terhadap pelajaran.
|
Keperluan
|
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
|
Penerapan Nilai
|
Kebersihan dan kemasan.
|
Refleksi
|
P&P berjalan dengan lancar. Pelajar
menunjukkan minat terhadap topik yang diajar. Pelajar diminta membawa bahan
untuk membuat perspektif dalam hiasan dalaman.
|
Tarikh
|
6 Ogos 2014
|
Minggu
|
32
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
kraf
Tradisional
|
Unit Pembelajaran
|
Soalan Teori Tenunan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.
Menjawab soalan dengan baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Kuiz
teori.
|
Prosedur
|
1.
Guru memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40
minit.
2.
Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
|
Keperluan
|
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kerajinan
|
Refleksi
|
Pelajar
memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik
kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.
|
Tarikh
|
6 Ogos 2014
|
Minggu
|
32
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Kraf
Tradisional
|
Unit Pembelajaran
|
Soalan Teori Tenunan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.
Menjawab soalan dengan baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Kuiz
teori.
|
Prosedur
|
1.
Guru memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40
minit.
2.
Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
|
Keperluan
|
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kerajinan
|
Refleksi
|
Pelajar
memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik
kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.
|
Tarikh
|
7 Ogos 2014
|
Minggu
|
32
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Kraf
Tradisional
|
Unit Pembelajaran
|
Soalan Teori Tekat
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.
Menjawab soalan dengan baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Kuiz
teori.
|
Prosedur
|
1.
Guru memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40
minit.
2.
Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
|
Keperluan
|
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kerajinan
|
Refleksi
|
Pelajar
memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik
kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.
|
Tarikh
|
7 Ogos 2014
|
Minggu
|
32
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Reka bentuk
|
Unit Pembelajaran
|
Reka bentuk
hiasan dalaman
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir
pelajaran murid dapat:
1. Menghasilkan
reka bentuk hiasan dalaman dalam ruangan dalam rumah.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Kerja amali.
|
Prosedur
|
1. Guru menunjukkan
contoh hiasan dalaman ruangan rumah kepada pelajar.
2. Pelajar
dibentuk beberapa kumpulan.
3. Setiap
kumpulan akan diagihkan contoh gambar hiasan dalaman dan pelajar hendaklah
melukis semula gambar tersebut.
4. Pelajar
menghasilkan karya dan dibimbing oleh guru.
5. Pelajar
membuat kekemasan.
6. Guru membuat
kritikan terhadap beberapa karya pelajar.
7. Guru membuat
rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: contoh
gambar reka bentuk hiasan dalaman, pensel warna.
Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama dan
bertanggungjawab.
|
Refleksi
|
Pelajar tidak
dapat menyiapkan karya dan tugasan akan disambung pada P&P akan datang.
|
Tarikh
|
7 Ogos 2014
|
Minggu
|
32
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
60 minit
|
Bidang
|
Reka bentuk
|
Unit Pembelajaran
|
Reka bentuk
hiasan dalaman
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir
pelajaran murid dapat:
1. Menghasilkan
reka bentuk hiasan dalaman dalam ruangan dalam rumah.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Kerja amali.
|
Prosedur
|
1. Guru menunjukkan
contoh hiasan dalaman ruangan rumah kepada pelajar.
2. Pelajar
dibentuk beberapa kumpulan.
3. Setiap
kumpulan akan diagihkan contoh gambar hiasan dalaman dan pelajar hendaklah
melukis semula gambar tersebut.
4. Pelajar
menghasilkan karya dan dibimbing oleh guru.
5. Pelajar
membuat kekemasan.
6. Guru membuat
kritikan terhadap beberapa karya pelajar.
7. Guru membuat
rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: contoh
gambar reka bentuk hiasan dalaman, pensel warna.
Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama dan
bertanggungjawab.
|
Refleksi
|
Pelajar tidak
dapat menyiapkan karya dan tugasan akan disambung pada P&P akan datang.
|
Tarikh
|
8 Ogos 2014
|
Minggu
|
32
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Kraf
Tradisional
|
Unit Pembelajaran
|
Soalan Teori Tekat
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.
Menjawab soalan dengan baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Kuiz
teori.
|
Prosedur
|
1.
Guru memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40
minit.
2.
Guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
|
Keperluan
|
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kerajinan
|
Refleksi
|
Pelajar
memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan kuiz juga agak baik
kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.
|
No comments:
Post a Comment