RPH Minggu 40
Rancangan Pelajaran Harian ~ 29
September ~3 Oktober 2014
Tarikh
|
29 September
2014
|
Minggu
|
40
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Ulangkaji
teori
|
Unit Pembelajaran
|
Keseluruhan
topik
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menjawab
soalan dengan baik
2.
Mengetahui
tenik menjawab soalan
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Soalan Teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengarahkan pelajar untuk mengambil buku latihan dan buat latihan yang
diarahkan
2.
Guru
mengarahkan pelajar untuk menjawab 30 soalan sahaja
3.
Pelajar
menjawab latihan dan dibimbing oleh guru
4.
Membuat
perbincangan jawapan
5.
Guru
membuat rumusan
|
Keperluan
|
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
|
Penerapan Nilai
|
Kekemasan dan
kebersihan
|
Refleksi
|
P&P tidak
dapat dijalankan kerana saya mengambil cuti rehat Khas.
|
Tarikh
|
29 September
2014
|
Minggu
|
40
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4k9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Ulangkaji
teori
|
Unit Pembelajaran
|
Keseluruhan
topik
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menjawab
soalan dengan baik
2.
Mengetahui
tenik menjawab soalan
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Soalan Teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengarahkan pelajar untuk mengambil buku latihan dan buat latihan yang
diarahkan
2.
Guru
mengarahkan pelajar untuk menjawab 30 soalan sahaja
3.
Pelajar
menjawab latihan dan dibimbing oleh guru
4.
Membuat
perbincangan jawapan
5.
Guru
membuat rumusan
|
Keperluan
|
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
|
Penerapan Nilai
|
Kekemasan dan
kebersihan
|
Refleksi
|
P&P tidak
dapat dijalankan kerana saya mengambil cuti rehat Khas.
|
Tarikh
|
30 September
2014
|
Minggu
|
40
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Halus
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
(Fantasi)
·
Mimpi
di dasar laut
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran Pelajar dapat:
1.
Menghasilkan
karya yang baik dan kemas.
2.
Menyiapkan
lukisan yang ditugaskan.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
amali
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengarahkan pelajar untuk menyambung membuat lukisan tersebut.
2.
Pelajar
menyambung membuat lukisan. Guru membuat pemantauan dan bimbingan.
3.
Rumusan
aktiviti.
|
Keperluan
|
Bahan: gambar lukisan fantasi.
|
Penerapan Nilai
|
Kekemasan dan
kebersihan
|
Refleksi
|
P&P tidak
dapat dijalankan kerana saya mengambil cuti rehat Khas.
|
Tarikh
|
30 September
2014
|
Minggu
|
40
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Halus
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
(Fantasi)
·
Mimpi
di dasar laut
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran Pelajar dapat:
1.
Menghasilkan
karya yang baik dan kemas.
2.
Menyiapkan
lukisan yang ditugaskan.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
amali
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengarahkan pelajar untuk menyambung membuat lukisan tersebut.
2.
Pelajar
menyambung membuat lukisan. Guru membuat pemantauan dan bimbingan.
3.
Rumusan
aktiviti.
|
Keperluan
|
Bahan: gambar lukisan fantasi.
|
Penerapan Nilai
|
Kekemasan dan
kebersihan
|
Refleksi
|
P&P tidak
dapat dijalankan kerana saya mengambil cuti rehat Khas.
|
Tarikh
|
30 September
2014
|
Minggu
|
40
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Ulangkaji
teori
|
Unit Pembelajaran
|
Keseluruhan
topik
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menjawab
soalan dengan baik
2.
Mengetahui
tenik menjawab soalan
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Soalan Teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengarahkan pelajar untuk mengambil buku latihan dan buat latihan yang
diarahkan
2.
Guru
mengarahkan pelajar untuk menjawab 30 soalan sahaja
3.
Pelajar
menjawab latihan dan dibimbing oleh guru
4.
Membuat
perbincangan jawapan
5.
Guru
membuat rumusan
|
Keperluan
|
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
|
Penerapan Nilai
|
Kekemasan dan
kebersihan
|
Refleksi
|
P&P tidak
dapat dijalankan kerana saya mengambil cuti rehat Khas.
|
Tarikh
|
1 Oktober
2014
|
Minggu
|
40
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Ulangkaji
teori
|
Unit Pembelajaran
|
Keseluruhan
topik
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menjawab
soalan dengan baik
2.
Mengetahui
tenik menjawab soalan
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Soalan Teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengarahkan pelajar untuk mengambil buku latihan dan buat latihan yang
diarahkan
2.
Guru
mengarahkan pelajar untuk menjawab 30 soalan sahaja
3.
Pelajar
menjawab latihan dan dibimbing oleh guru
4.
Membuat
perbincangan jawapan
5.
Guru
membuat rumusan
|
Keperluan
|
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
|
Penerapan Nilai
|
Kekemasan dan
kebersihan
|
Refleksi
|
Pelajar
memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan.
Pelajar tidak dapat menjawab lebih dari 15 soalan. Pelajar perlu
perbanyakkan latihan teori.
|
Tarikh
|
1 Oktober
2014
|
Minggu
|
40
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Halus
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
(Fantasi)
·
Mimpi
di dasar laut
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran Pelajar dapat:
1.
Menghasilkan
karya yang baik dan kemas.
2.
Menyiapkan
lukisan yang ditugaskan.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
amali
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengarahkan pelajar untuk menyambung membuat lukisan tersebut.
2.
Pelajar
menyambung membuat lukisan. Guru membuat pemantauan dan bimbingan.
3.
Rumusan
aktiviti.
|
Keperluan
|
Bahan: gambar lukisan fantasi.
|
Penerapan Nilai
|
Kekemasan dan
kebersihan
|
Refleksi
|
Pelajar
memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Pelajar dapat menyiapkan karya
dengan baik dan kemas.
|
Tarikh
|
1 Oktober 2014
|
Minggu
|
40
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Halus
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
(Fantasi)
·
Mimpi
di dasar laut
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran Pelajar dapat:
1.
Menghasilkan
karya yang baik dan kemas.
2.
Menyiapkan
lukisan yang ditugaskan.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
amali
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengarahkan pelajar untuk menyambung membuat lukisan tersebut.
2.
Pelajar
menyambung membuat lukisan. Guru membuat pemantauan dan bimbingan.
3.
Rumusan
aktiviti.
|
Keperluan
|
Bahan: gambar lukisan fantasi.
|
Penerapan Nilai
|
Kekemasan dan
kebersihan
|
Refleksi
|
Pelajar
memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Pelajar dapat menyiapkan karya
dengan baik dan kemas.
|
Tarikh
|
2 oktober
2014
|
Minggu
|
40
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Ulangkaji
keseluruhan Topik
|
Unit Pembelajaran
|
Soalan Teori
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.
Menjawab soalan dengan baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Kuiz
teori.
|
Prosedur
|
1.
Guru memberi 40 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 60
minit.
2.
10 minit terakhir,guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
|
Keperluan
|
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kerajinan
|
Refleksi
|
P&P
berjalan seperti yang dirancang. Pelajar menunjukkan minat terhadap aktiviti
yang dibuat dan didapati ramai yang mendapat lebih 20 soalan betul.
|
Tarikh
|
2 Oktober
2014
|
Minggu
|
40
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K9
|
Masa
|
70 minit
|
Kertas
|
PEPERIKSAAN
AKHIR TAHUN ( SEJARAH 3)
|
Refleksi
|
Peperiksaan berjalan dengan lancar.
|
Tarikh
|
2 Oktober
2014
|
Minggu
|
40
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
70 minit
|
Kertas
|
PEPERIKSAAN
AKHIR TAHUN (SEJARAH 3)
|
Refleksi
|
Peperiksaan berjalan dengan lancar.
|
Tarikh
|
3 Oktober
2014
|
Minggu
|
40
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Ulangkaji
keseluruhan Topik
|
Unit Pembelajaran
|
Soalan Teori
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.
Menjawab soalan dengan baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Kuiz
teori.
|
Prosedur
|
1.
Guru memberi 40 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 60
minit.
2.
10 minit terakhir,guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
|
Keperluan
|
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kerajinan
|
Refleksi
|
P&P
berjalan seperti yang dirancang. Pelajar menunjukkan minat terhadap aktiviti
yang dibuat dan didapati ramai yang mendapat lebih 20 soalan betul.
|
No comments:
Post a Comment