Sunday, 16 February 2014

RPH MINGGU KE-6



RPH Minggu 6     
Rancangan Pelajaran Harian ~3 ~7  Februari 2014
Tarikh
3 - 4 Februari 2014
Minggu
6


CUTI GANTI TAHUN BARU CINA



Tarikh
5 Februari 2014
Minggu
6
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Catan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui maksud catan dan media yang digunakan untuk menghasilkan catan.
2.     Mengetahui aliran-aliran seni lukis realism dan surealisme.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh catan kepada pelajar
2.     Guru membuat penerangan tentang topik
3.     Bersoal jawab dengan pelajar
4.     Pelajar menulis nota.
5.     Membuat rumusan topik.
Keperluan
Bahan: contoh catan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan minat terhadap p&p.

Tarikh
5 Februari 2014
Minggu
6
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Catan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui aliran-aliran seni lukis seni pop dan seni op.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh catan aliran seni pop dan seni op kepada pelajar
2.     Guru membuat penerangan tentang topik
3.     Bersoal jawab dengan pelajar
4.     Pelajar menulis nota.
5.     Membuat rumusan topik.
Keperluan
Bahan: contoh catan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan minat terhadap p&p.

Tarikh
5 Februari 2014
Minggu
6
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Catan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui sifat dan ciri-ciri media catan
Aktiviti Pembelajaran
Teori media catan
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh media catan cat air, cat akrilik dan cat poster kepada pelajar
2.     Guru membuat penerangan tentang media yang digunakan dalam catan serta ciri-cirinya.
3.     Bersoal jawab dengan pelajar
4.     Pelajar menulis notaMembuat rumusan topik.
Keperluan
Bahan: Contoh media catan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai
Kerjasama
Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan minat terhadap p&p.

Tarikh
6 Februari 2014
Minggu
6
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Catan (cat Minyak)
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui teknik yang digunakan dalam catan cat minyak
Aktiviti Pembelajaran
Teori media catan cat minyak
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh lukisan catan cat minyak kepada pelajar
2.     Guru membuat penerangan tentang ciri-ciri teknik catan cat minyak.
3.     Bersoal jawab dengan pelajar
4.     Pelajar menulis notaMembuat rumusan topik.
Keperluan
Bahan: Contoh lukisan catan cat minyak
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai
Kerjasama
Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan minat terhadap p&p.

Tarikh
6 Februari 2014
Minggu
6
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Catan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui aliran-aliran seni lukis impressionisme dan kuibisme.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh catan aliran impressionisme dan kiubisme kepada pelajar
2.     Guru membuat penerangan tentang topik
3.     Bersoal jawab dengan pelajar
4.     Pelajar menulis nota.
5.     Membuat rumusan topik.
Keperluan
Bahan: contoh catan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan minat terhadap p&p.

Tarikh
6 Februari 2014
Minggu
6
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Catan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui maksud catan dan media yang digunakan untuk menghasilkan catan.
2.     Mengetahui aliran-aliran seni lukis realism dan surealisme.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh catan kepada pelajar
2.     Guru membuat penerangan tentang topik
3.     Bersoal jawab dengan pelajar
4.     Pelajar menulis nota.
5.     Membuat rumusan topik.
Keperluan
Bahan: contoh catan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan minat terhadap p&p.

Tarikh
7 Februari 2014
Minggu
6
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Catan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui sifat dan ciri-ciri media catan
Aktiviti Pembelajaran
Teori media catan
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh media catan cat air, cat akrilik dan cat poster kepada pelajar
2.     Guru membuat penerangan tentang media yang digunakan dalam catan serta ciri-cirinya.
3.     Bersoal jawab dengan pelajar
4.     Pelajar menulis notaMembuat rumusan topik.
Keperluan
Bahan: Contoh media catan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai
Kerjasama
Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan minat terhadap p&p.



               

No comments:

Post a Comment