RPH Minggu 5
Rancangan Pelajaran Harian ~27~29 Januari
2014
Tarikh
|
27 Januari
2014
|
Minggu
|
5
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Catan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui aliran-aliran seni
lukis expressionisme dan expressionisme abstrak.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh catan aliran expressionisme
dan expressionisme abstrak kepada pelajar
2.
Guru
membuat penerangan tentang topik
3.
Bersoal
jawab dengan pelajar
4.
Pelajar
menulis nota.
5.
Membuat
rumusan topik.
|
Keperluan
|
Bahan: contoh
catan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan
minat terhadap p&p.
|
Tarikh
|
27Januari
2014
|
Minggu
|
5
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
buah-buahan.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan buah-buahan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan buah-buahan kepada pelajar.
2.
Guru
membuat demonstrasi menghasilkan lukisan tersebut.
3.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan buah-buahan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik tetapi pelajar tidak
dapat menyiapkan lukisan tersebut dan p&p akan disambung pada P&P
berikutnya.pelajar menunjukkan minat terhadap p & p
|
Tarikh
|
27 Januari
2014
|
Minggu
|
5
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4k9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
buah-buahan.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan buah-buahan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan buah-buahan kepada pelajar.
2.
Guru
membuat demonstrasi menghasilkan lukisan tersebut.
3.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan buah-buahan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik tetapi pelajar tidak
dapat menyiapkan lukisan tersebut dan p&p akan disambung pada P&P
berikutnya.pelajar menunjukkan minat terhadap p & p
|
Tarikh
|
28 Januari
2014
|
Minggu
|
5
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Catan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui aliran-aliran seni
lukis impressionisme dan kuibisme.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh catan aliran impressionisme dan kiubisme kepada pelajar
2.
Guru
membuat penerangan tentang topik
3.
Bersoal
jawab dengan pelajar
4.
Pelajar
menulis nota.
5.
Membuat
rumusan topik.
|
Keperluan
|
Bahan: contoh
catan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan
minat terhadap p&p.
|
Tarikh
|
28 Januari
2014
|
Minggu
|
5
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
buah-buahan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan buah-buahan
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengarahkan pelajar untuk sambung membuat lukisan buah-buahan.
2.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
3.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan pemandangan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik 70% pelajar yang
dapat menyiapkan tugasan dan pelajar yang belum siap dikehendaki menyiapkan
tugasan dirumah. Pelajar menunjukkan minat terhadap p & p
|
Tarikh
|
29 Januari
2014
|
Minggu
|
5
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
buah-buahan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan buah-buahan
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengarahkan pelajar untuk sambung membuat lukisan buah-buahan.
2.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
3.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan pemandangan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik 65% pelajar yang
dapat menyiapkan tugasan dan pelajar yang belum siap dikehendaki menyiapkan
tugasan dirumah. Pelajar menunjukkan minat terhadap p & p
|
Tarikh
|
29 Januari
2014
|
Minggu
|
5
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Catan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui aliran-aliran seni
lukis expressionisme dan expressionisme abstrak.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh catan aliran expressionisme
dan expressionisme abstrak kepada pelajar
2.
Guru
membuat penerangan tentang topik
3.
Bersoal
jawab dengan pelajar
4.
Pelajar
menulis nota.
5.
Membuat
rumusan topik.
|
Keperluan
|
Bahan: contoh
catan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan
minat terhadap p&p.
|
Tarikh
|
22 Januari
2014
|
Minggu
|
4
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Catan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui aliran-aliran seni
lukis seni pop dan seni op.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh catan aliran seni pop dan seni op kepada pelajar
2.
Guru
membuat penerangan tentang topik
3.
Bersoal
jawab dengan pelajar
4.
Pelajar
menulis nota.
5.
Membuat
rumusan topik.
|
Keperluan
|
Bahan: contoh
catan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan
minat terhadap p&p.
|
Tarikh
|
30 - 31
Januari 2014
|
Minggu
|
5
|
CUTI
PERISTIWA DAN TAHUN BARU CINA
|
No comments:
Post a Comment