Saturday, 15 February 2014

RPH MINGGU KE-2



RPH Minggu 2     
Rancangan Pelajaran Harian ~6 ~10 Januari 2014
Tarikh
6 Januari 2014
Minggu
2
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
lukisan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui teknik lukisan.
2.     Mengetahui penggunaan pensel dalam menghasilkan lukisan.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori.
Prosedur
1.     Guru menerangkan topik p&p.
2.     Bersoal jawab dengan pelajar tentang topik.
3.     Pelajar menyalin nota yang diberi oleh guru.
4.     Guru membuat rumusan.
Keperluan
Bahan: Contoh lukisan yang menggunakan pensel
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai

Kebersihan dan kemasan.

Refleksi
Murid menunjukkan respon yang baik dalam p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar.

Tarikh
6 Januari 2014
Minggu
2
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7 & 4K9
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Lukisan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui teknik lukisan.
2.     Mengetahui penggunaan pensel dalam menghasilkan lukisan.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori.
Prosedur
1.     Guru menerangkan topik p&p.
2.     Bersoal jawab dengan pelajar tentang topik.
3.     Pelajar menyalin nota yang diberi oleh guru.
4.     Guru membuat rumusan.
Keperluan
Bahan: Contoh lukisan yang menggunakan pensel
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai

Kebersihan dan kemasan.

Refleksi
Murid menunjukkan respon yang baik dalam p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar.

Tarikh
6 Januari 2013
Minggu
2
Mata Pelajaran
Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
4k9
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Lukisan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui teknik lukisan.
2.     Mengetahui penggunaan pensel dalam menghasilkan lukisan.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori.
Prosedur
1.     Guru menerangkan topik p&p.
2.     Bersoal jawab dengan pelajar tentang topik.
3.     Pelajar menyalin nota yang diberi oleh guru.
4.     Guru membuat rumusan.
Keperluan
Bahan: Contoh lukisan yang menggunakan pensel
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai

Kebersihan dan kemasan.

Refleksi
Murid menunjukkan respon yang baik dalam p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar.


Tarikh
7 Januari 2013
Minggu
2
Mata Pelajaran
Pendidikan seni visual
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
lukisan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui teknik lukisan.
2.     Mengetahui penggunaan pensel dalam menghasilkan lukisan.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori.
Prosedur
1.     Guru menerangkan topik p&p.
2.     Bersoal jawab dengan pelajar tentang topik.
3.     Pelajar menyalin nota yang diberi oleh guru.
4.     Guru membuat rumusan.
Keperluan
Bahan: Contoh lukisan yang menggunakan pensel
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai

Kebersihan dan kemasan.

Refleksi
Murid menunjukkan respon yang baik dalam p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar.

Tarikh
7 Januari 2014
Minggu
2
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Lukisan perspektif
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan lukisan perspektif satu titik lenyap yang baik.
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat lukisan perspektif satu titik
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh lukisan perspektif satu titik lenyap kepada pelajar.
2.     Guru membuat demonstrasi menghasilkan lukisan perspektif satu titik lenyap.
3.     Pelajar menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.     Membuat kritikan dan rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh lukisan perspektif satu titik lenyap,pensel,pembaris
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan tetapi pelajar tidak dapat menyiapkan lukisan tersebut dan p&p akan disambung pada P&P seterusnya.

Tarikh
8 Januari 2014
Minggu
2
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Lukisan perspektif
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan lukisan perspektif satu titik lenyap yang baik.
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat lukisan perspektif satu titik
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh lukisan perspektif satu titik lenyap kepada pelajar.
2.     Guru membuat demonstrasi menghasilkan lukisan perspektif satu titik lenyap.
3.     Pelajar menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.     Membuat kritikan dan rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh lukisan perspektif satu titik lenyap,pensel,pembaris
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan tetapi pelajar tidak dapat menyiapkan lukisan tersebut dan p&p akan disambung pada P&P seterusnya.

Tarikh
8 Januari 2014
Minggu
2
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Lukisan perspektif
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan lukisan perspektif yang baik.
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat lukisan perspektif
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh lukisan perspektif kepada pelajar.
2.     Guru membuat demonstrasi menghasilkan lukisan perspektif.
3.     Pelajar menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.     Membuat kritikan dan rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh lukisan perspektif,pensel,pembaris
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P tidak dapat dijalankan disebabkan guru terlibat dalam pengagihan buku teks tingkatan 4. Aktiviti akan dibuat pada hari esok.

Tarikh
8 Januari 2014
Minggu
2
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Lukisan perspektif
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan lukisan perspektif yang baik.
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat lukisan perspektif
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh lukisan perspektif kepada pelajar.
2.     Guru membuat demonstrasi menghasilkan lukisan perspektif.
3.     Pelajar menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.     Membuat kritikan dan rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh lukisan perspektif,pensel,pembaris
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan tetapi pelajar tidak dapat menyiapkan lukisan tersebut dan p&p akan disambung pada hari esok.

Tarikh
9 Januari 2014
Minggu
2
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Lukisan perspektif
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran pelajar dapat:

1.     Menghasilkan lukisan perspektif dengan baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Amali menghasilkan lukisan perspektif.
Prosedur
1.     Guru menyuruh pelajar untuk sambung membuat lukisan perspektif.
2.     Pelajar membuat kekemasan.
3.     Guru membuat kritikan dan rumusan
Keperluan
Alat: kertas lukisan,pensel dan pembaris
Bahan : contoh lukisan perspektif
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
Cuti sakit

Tarikh
9 Januari 2014
Minggu
2
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Lukisan perspektif satu titik lenyap
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Menghasilkan lukisan satu titik lenyap dengan kemas dan baik
Aktiviti Pembelajaran
Amali lukisan perspektif 1 titik lenyap.
Prosedur
1.     Guru menyuruh pelajar sambung membuat lukisan.
2.     Pelajar menyiapkan lukisan dan membuat kekemasan.
3.     Guru membuat kritikan dan rumusan.
Keperluan
Bahan: Contoh lukisan perspektif
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai

Kebersihan dan kemasan.

Refleksi
Cuti sakit

Tarikh
9 Januari 2014
Minggu
2
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Lukisan perspektif satu titik lenyap
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Menghasilkan lukisan satu titik lenyap dengan kemas dan baik
Aktiviti Pembelajaran
Amali lukisan perspektif 1 titik lenyap.
Prosedur
1.     Guru menyuruh pelajar sambung membuat lukisan.
2.     Pelajar menyiapkan lukisan dan membuat kekemasan.
3.     Guru membuat kritikan dan rumusan.
Keperluan
Bahan: Contoh lukisan perspektif
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai

Kebersihan dan kemasan.

Refleksi
Cuti sakit

Tarikh
10 Januari 2014
Minggu
2
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Lukisan perspektif
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran pelajar dapat:

1.     Menghasilkan lukisan perspektif dengan baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Amali menghasilkan lukisan perspektif.
Prosedur
1.     Guru menyuruh pelajar untuk sambung membuat lukisan perspektif.
2.     Pelajar membuat kekemasan.
3.     Guru membuat kritikan dan rumusan
Keperluan
Alat: kertas lukisan,pensel dan pembaris
Bahan : contoh lukisan perspektif
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
Pelajar memberi respon yang baik semasa p n p dijalankan dan menunjukkan minat terhadap aktiviti yang dibuat.

No comments:

Post a Comment