RPH Minggu 4
Rancangan Pelajaran Harian ~20 ~25 Januari
2014
Tarikh
|
20 Januari
2014
|
Minggu
|
4
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
pemandangan.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan pemandangan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan pemandangan.
2.
Guru
membuat demonstrasi menghasilkan lukisan tersebut.
3.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan pemandangan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik tetapi pelajar tidak
dapat menyiapkan lukisan tersebut dan p&p akan disambung pada hari
esok.pelajar menunjukkan minat terhadap p & p
|
Tarikh
|
20 Januari
2014
|
Minggu
|
4
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan alam
benda.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan pemandangan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan alam benda kepada pelajar.
2.
Guru
membuat demonstrasi menghasilkan lukisan tersebut.
3.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan alam benda.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik tetapi pelajar tidak
dapat menyiapkan lukisan tersebut dan p&p akan disambung pada P&P
berikutnya.pelajar menunjukkan minat terhadap p & p
|
Tarikh
|
20 Januari
2014
|
Minggu
|
4
|
Mata Pelajaran
|
Pemulihan Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4k9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan alam
benda.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan pemandangan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan alam benda kepada pelajar.
2.
Guru
membuat demonstrasi menghasilkan lukisan tersebut.
3.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan alam benda.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik tetapi pelajar tidak
dapat menyiapkan lukisan tersebut dan p&p akan disambung pada P&P
berikutnya.pelajar menunjukkan minat terhadap p & p
|
Tarikh
|
21 Januari
2014
|
Minggu
|
4
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
pemandangan.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan pemandangan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan pemandangan.
2.
Guru
membuat demonstrasi menghasilkan lukisan tersebut.
3.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan pemandangan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik tetapi pelajar tidak
dapat menyiapkan lukisan tersebut dan p&p akan disambung pada hari
esok.pelajar menunjukkan minat terhadap p & p
|
Tarikh
|
21 Januari
2014
|
Minggu
|
4
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan alam
benda
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan alam benda.
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengarahkan pelajar untuk sambung lukisan alam benda.
2.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
3.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan alam benda.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik 75% pelajar yang
dapat menyiapkan tugasan dan pelajar yang belum siap dikehendaki menyiapkan
tugasan dirumah. Pelajar menunjukkan minat terhadap p & p
|
Tarikh
|
22 Januari
2014
|
Minggu
|
4
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan alam
benda
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan alam benda.
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengarahkan pelajar untuk sambung lukisan alam benda.
2.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
3.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan alam benda.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik 65% pelajar yang
dapat menyiapkan tugasan dan pelajar yang belum siap dikehendaki menyiapkan
tugasan dirumah. Pelajar menunjukkan minat terhadap p & p
|
Tarikh
|
22 Januari
2014
|
Minggu
|
4
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
pemandangan.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan pemandangan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengarahkan pelajar untuk sambung membuat lukisan pemandangan.
2.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
3.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan pemandangan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik 75% pelajar yang
dapat menyiapkan tugasan dan pelajar yang belum siap dikehendaki menyiapkan
tugasan dirumah. Pelajar menunjukkan minat terhadap p & p
|
Tarikh
|
22 Januari 2014
|
Minggu
|
4
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
pemandangan.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan pemandangan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengarahkan pelajar untuk sambung membuat lukisan pemandangan.
2.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
3.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan pemandangan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik 85% pelajar yang
dapat menyiapkan tugasan dan pelajar yang belum siap dikehendaki menyiapkan
tugasan dirumah. Pelajar menunjukkan minat terhadap p & p
|
Tarikh
|
23 Januari
2014
|
Minggu
|
4
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Catan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui maksud catan dan media
yang digunakan untuk menghasilkan catan.
2.
Mengetahui aliran-aliran seni
lukis realism dan surealisme.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh catan kepada pelajar
2.
Guru
membuat penerangan tentang topik
3.
Bersoal
jawab dengan pelajar
4.
Pelajar
menulis nota.
5.
Membuat
rumusan topik.
|
Keperluan
|
Bahan: contoh
catan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan
minat terhadap p&p.
|
Tarikh
|
23 Januari
2014
|
Minggu
|
4
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
(warna sewarna)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan pemandangan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan pemandangan warna sewarna.
2.
Guru
membuat demonstrasi menghasilkan lukisan tersebut.
3.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan pemamdangan warna
sewarna.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik tetapi pelajar tidak
dapat menyiapkan lukisan tersebut dan p&p akan disambung pada P&P
berikutnya.pelajar menunjukkan minat terhadap p & p
|
Tarikh
|
23 Januari
2014
|
Minggu
|
4
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
(warna sewarna)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan pemandangan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan pemandangan warna sewarna.
2.
Guru
membuat demonstrasi menghasilkan lukisan tersebut.
3.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan pemamdangan warna
sewarna.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik tetapi pelajar tidak
dapat menyiapkan lukisan tersebut dan p&p akan disambung pada P&P
berikutnya.pelajar menunjukkan minat terhadap p & p
|
Tarikh
|
24 Januari
2014
|
Minggu
|
4
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Catan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui maksud catan dan media
yang digunakan untuk menghasilkan catan.
2.
Mengetahui aliran-aliran seni
lukis realism dan surealisme.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh catan kepada pelajar
2.
Guru
membuat penerangan tentang topik
3.
Bersoal
jawab dengan pelajar
4.
Pelajar
menulis nota.
5.
Membuat
rumusan topik.
|
Keperluan
|
Bahan: contoh
catan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan
minat terhadap p&p.
|
Tarikh
|
25 Januari
2014
|
Minggu
|
4
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Catan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui aliran-aliran seni lukis
impressionisme dan kuibisme.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh catan aliran impressionisme dan kiubisme kepada pelajar
2.
Guru
membuat penerangan tentang topik
3.
Bersoal
jawab dengan pelajar
4.
Pelajar
menulis nota.
5.
Membuat
rumusan topik.
|
Keperluan
|
Bahan: contoh
catan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan
minat terhadap p&p.
|
Tarikh
|
25 Januari
2014
|
Minggu
|
4
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
pemandangan.(warna sewarna)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan pemandangan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengarahkan pelajar untuk sambung membuat lukisan pemandangan.
2.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
3.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan pemandangan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik 75% pelajar yang
dapat menyiapkan tugasan dan pelajar yang belum siap dikehendaki menyiapkan
tugasan dirumah. Pelajar menunjukkan minat terhadap p & p
|
Tarikh
|
25 Januari 2014
|
Minggu
|
4
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4k9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
pemandangan.(warna sewarna)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan pemandangan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengarahkan pelajar untuk sambung membuat lukisan pemandangan.
2.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
3.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan pemandangan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik 70% pelajar yang
dapat menyiapkan tugasan dan pelajar yang belum siap dikehendaki menyiapkan
tugasan dirumah. Pelajar menunjukkan minat terhadap p & p
|
No comments:
Post a Comment