Saturday, 15 February 2014

RPH MINGGU KE-3



RPH Minggu 3     
Rancangan Pelajaran Harian ~13 ~17 Januari 2014
Tarikh
13 Januari 2014
Minggu
3
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Lukisan perspektif
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran pelajar dapat:

1.     Menghasilkan lukisan perspektif dengan baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Amali menghasilkan lukisan perspektif.
Prosedur
1.     Guru menyuruh pelajar untuk sambung membuat lukisan perspektif.
2.     Pelajar membuat kekemasan.
3.     Guru membuat kritikan dan rumusan
Keperluan
Alat: kertas lukisan,pensel dan pembaris
Bahan : contoh lukisan perspektif
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
Pelajar memberi respon yang baik semasa p n p dijalankan dan menunjukkan minat terhadap aktiviti yang dibuat.

Tarikh
13 Januari 2014
Minggu
3
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Lukisan perspektif satu titik lenyap
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Menghasilkan lukisan satu titik lenyap dengan kemas dan baik
Aktiviti Pembelajaran
Amali lukisan perspektif 1 titik lenyap.
Prosedur
1.     Guru menyuruh pelajar sambung membuat lukisan.
2.     Pelajar menyiapkan lukisan dan membuat kekemasan.
3.     Guru membuat kritikan dan rumusan.
Keperluan
Bahan: Contoh lukisan perspektif
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai

Kebersihan dan kemasan.

Refleksi
Murid menunjukkan respon yang baik dalam p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar. Pelajar dapat menyiapkan lukisan dengan baik.

Tarikh
13 Januari 2014
Minggu
3
Mata Pelajaran
Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
4k9
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Lukisan perspektif satu titik lenyap
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Menghasilkan lukisan satu titik lenyap dengan kemas dan baik
Aktiviti Pembelajaran
Amali lukisan perspektif 1 titik lenyap.
Prosedur
1.     Guru menyuruh pelajar sambung membuat lukisan.
2.     Pelajar menyiapkan lukisan dan membuat kekemasan.
3.     Guru membuat kritikan dan rumusan.
Keperluan
Bahan: Contoh lukisan perspektif
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai

Kebersihan dan kemasan.

Refleksi
Murid menunjukkan respon yang baik dalam p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar. Pelajar dapat menyiapkan lukisan dengan baik.

Tarikh
14 Januari 2014
Minggu
3


CUTI MAULIDURRASUL


Tarikh
15 Januari 2014
Minggu
3
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Ton lukisan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan ton pada lukisan perspektif
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat ton pada lukisan perspektif.
Prosedur
1.     Guru menunjukkan lukisan yang telah dimasukkan ton.
2.     Guru menunjukkan demonstrasi menghasilkan ton pada lukisan perspektif yang telah dibuat sebelum ini.
3.     Pelajar menghasilkan ton pada lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.     Membuat kritikan dan rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh lukisan perspektif  lenyap,pensel
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar dapat menyiapkan lukisan dengan baik dan kemas.pelajar menunjukkan minat semasa P&P dijalankan.

Tarikh
15 Januari 2014
Minggu
3
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Ton lukisan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan ton pada lukisan perspektif
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat ton pada lukisan perspektif.
Prosedur
1.     Guru menunjukkan lukisan yang telah dimasukkan ton.
2.     Guru menunjukkan demonstrasi menghasilkan ton pada lukisan perspektif yang telah dibuat sebelum ini.
3.     Pelajar menghasilkan ton pada lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.     Membuat kritikan dan rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh lukisan perspektif  lenyap,pensel
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar dapat menyiapkan lukisan dengan baik dan kemas.pelajar menunjukkan minat semasa P&P dijalankan.

Tarikh
15 Januari 2014
Minggu
3
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Ton lukisan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan ton pada lukisan perspektif
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat ton pada lukisan perspektif.
Prosedur
1.     Guru menunjukkan lukisan yang telah dimasukkan ton.
2.     Guru menunjukkan demonstrasi menghasilkan ton pada lukisan perspektif yang telah dibuat sebelum ini.
3.     Pelajar menghasilkan ton pada lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.     Membuat kritikan dan rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh lukisan perspektif  lenyap,pensel
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar dapat menyiapkan lukisan dengan baik dan kemas.pelajar menunjukkan minat semasa P&P dijalankan.

Tarikh
16 Januari 2014
Minggu
3
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
lukisan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui teknik lukisan dan media yang digunakan.
2.     Mengetahui penggunaan media dalam menghasilkan lukisan.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori.
Prosedur
1.     Guru menerangkan topik p&p.
2.     Bersoal jawab dengan pelajar tentang topik.
3.     Pelajar menyalin nota yang diberi oleh guru.
4.     Guru membuat rumusan.
Keperluan
Bahan: Contoh lukisan yang menggunakan pelbagai teknik.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai

Kebersihan dan kemasan.

Refleksi
Murid menunjukkan respon yang baik dalam p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar.100% pelajar menghantar nota. Pelajar diminta membawa bahan untuk p&p seterusnya.

Tarikh
16 Januari 2014
Minggu
3
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
lukisan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui teknik lukisan dan media yang digunakan.
2.     Mengetahui penggunaan media dalam menghasilkan lukisan.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori.
Prosedur
1.     Guru menerangkan topik p&p.
2.     Bersoal jawab dengan pelajar tentang topik.
3.     Pelajar menyalin nota yang diberi oleh guru.
4.     Guru membuat rumusan.
Keperluan
Bahan: Contoh lukisan yang menggunakan pelbagai teknik.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai

Kebersihan dan kemasan.

Refleksi
Murid menunjukkan respon yang baik dalam p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar.100% pelajar menghantar nota. Pelajar diminta membawa bahan untuk p&p seterusnya.

Tarikh
16 Januari 2014
Minggu
3
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
lukisan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui teknik lukisan dan media yang digunakan.
2.     Mengetahui penggunaan media dalam menghasilkan lukisan.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori.
Prosedur
1.     Guru menerangkan topik p&p.
2.     Bersoal jawab dengan pelajar tentang topik.
3.     Pelajar menyalin nota yang diberi oleh guru.
4.     Guru membuat rumusan.
Keperluan
Bahan: Contoh lukisan yang menggunakan pelbagai teknik.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai

Kebersihan dan kemasan.

Refleksi
Murid menunjukkan respon yang baik dalam p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar.100% pelajar menghantar nota. Pelajar diminta membawa bahan untuk p&p seterusnya.

Tarikh
17 Januari 2014
Minggu
3
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
lukisan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui teknik lukisan dan media yang digunakan.
2.     Mengetahui penggunaan media dalam menghasilkan lukisan.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori.
Prosedur
1.     Guru menerangkan topik p&p.
2.     Bersoal jawab dengan pelajar tentang topik.
3.     Pelajar menyalin nota yang diberi oleh guru.
4.     Guru membuat rumusan.
Keperluan
Bahan: Contoh lukisan yang menggunakan pelbagai teknik.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai

Kebersihan dan kemasan.

Refleksi
Murid menunjukkan respon yang baik dalam p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar.100% pelajar menghantar nota. Pelajar diminta membawa bahan untuk p&p seterusnya.
               

No comments:

Post a Comment