RPH Minggu 7
Rancangan Pelajaran Harian ~10 ~14 Februari 2014
Tarikh
|
10 Februari
2014
|
Minggu
|
7
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Catan (cat
Air)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui teknik yang digunakan
dalam catan cat air
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Teori media catan cat air
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan catan cat air kepada pelajar
2.
Guru
membuat penerangan tentang ciri-ciri teknik catan cat air.
3.
Bersoal
jawab dengan pelajar
4.
Pelajar
menulis nota
5.
Membuat
rumusan topik.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan catan cat air
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan
minat terhadap p&p.
|
Tarikh
|
10 Februari
2014
|
Minggu
|
7
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Catan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui aliran-aliran seni
lukis impressionisme dan kuibisme.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh catan aliran impressionisme dan kiubisme kepada pelajar
2.
Guru
membuat penerangan tentang topik
3.
Bersoal
jawab dengan pelajar
4.
Pelajar
menulis nota.
5.
Membuat
rumusan topik.
|
Keperluan
|
Bahan: contoh
catan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan
minat terhadap p&p.
|
Tarikh
|
10 Februari
2014
|
Minggu
|
7
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4k9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Catan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui aliran-aliran seni
lukis Ekspressionisme dan ekspressionosme abstrak.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh catan aliran Ekspressionisme
dan ekspressionosme abstrak kepada
pelajar
2.
Guru
membuat penerangan tentang topik
3.
Bersoal
jawab dengan pelajar
4.
Pelajar
menulis nota.
5.
Membuat
rumusan topik.
|
Keperluan
|
Bahan: contoh
catan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan
minat terhadap p&p.
|
Tarikh
|
11 Februari 2014
|
Minggu
|
7
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Catan (cat
Minyak)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui teknik yang digunakan
dalam catan cat minyak
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Teori media catan cat minyak
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan catan cat minyak kepada pelajar
2.
Guru
membuat penerangan tentang ciri-ciri teknik catan cat minyak.
3.
Bersoal
jawab dengan pelajar
4.
Pelajar
menulis nota
5.
Membuat
rumusan topik.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan catan cat minyak
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan
minat terhadap p&p.
|
Tarikh
|
11 Februari
2014
|
Minggu
|
7
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Catan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
2.
Mengetahui aliran-aliran seni
lukis seni pop dan seni op.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
6.
Guru
menunjukkan contoh catan aliran seni pop dan seni op kepada pelajar
7.
Guru
membuat penerangan tentang topik
8.
Bersoal
jawab dengan pelajar
9.
Pelajar
menulis nota.
10. Membuat
rumusan topik.
|
Keperluan
|
Bahan: contoh
catan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan
minat terhadap p&p.
|
Tarikh
|
12 Februari
2014
|
Minggu
|
7
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Catan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui aliran-aliran seni
lukis seni pop dan seni op.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh catan aliran seni pop dan seni op kepada pelajar
2.
Guru
membuat penerangan tentang topik
3.
Bersoal
jawab dengan pelajar
4.
Pelajar
menulis nota.
5.
Membuat
rumusan topik.
|
Keperluan
|
Bahan: contoh
catan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan
minat terhadap p&p.
|
Tarikh
|
12 Februari
2014
|
Minggu
|
7
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Catan (cat
Air)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui teknik yang digunakan
dalam catan cat air
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Teori media catan cat air
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan catan cat air kepada pelajar
2.
Guru
membuat penerangan tentang ciri-ciri teknik catan cat air.
3.
Bersoal
jawab dengan pelajar
4.
Pelajar
menulis nota
5.
Membuat
rumusan topik.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan catan cat air
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P tidak dapat dijalankan kerana pelajar mengikuti
taklimat mata pelajaran sejarah. Topik akan di ajar pada hari jumaat.
|
Tarikh
|
12 Februari
2014
|
Minggu
|
7
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Catan (proses
menghasilkan catan cat minyak)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui proses menghasilkan
catan cat minyak.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Teori
proses menghasilkan catan cat minyak
|
Prosedur
|
1.
Guru
menerangkan proses menghasilkan catan cat minyak kepada pelajar.
2.
Bersoal
jawab dengan pelajar dan memberi latihan kepada pelajar.
3.
Pelajar
menulis nota dan membuat latihan keseluruhan tajuk catan
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan catan cat minyak
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan
minat terhadap p&p.
|
Tarikh
|
13 Februari
2014
|
Minggu
|
7
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
60 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Catan (proses
menghasilkan catan cat air)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui proses menghasilkan
catan cat air.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Teori
proses menghasilkan catan cat air
|
Prosedur
|
1.
Guru
menerangkan proses menghasilkan catan cat air kepada pelajar.
2.
Bersoal
jawab dengan pelajar dan memberi latihan kepada pelajar.
3.
Pelajar
menulis nota dan membuat latihan keseluruhan tajuk catan
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan catan cat air
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan
minat terhadap p&p.
|
Tarikh
|
13 Februari
2014
|
Minggu
|
7
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Halus
|
Unit Pembelajaran
|
Catan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui sifat dan ciri-ciri
media catan
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Teori media catan
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh media catan cat air, cat akrilik dan cat poster kepada
pelajar
2.
Guru
membuat penerangan tentang media yang digunakan dalam catan serta
ciri-cirinya.
3.
Bersoal
jawab dengan pelajar
4.
Pelajar
menulis nota.
5.
Membuat
rumusan topik.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh media catan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan
minat terhadap p&p.
|
Tarikh
|
13 Februari
2014
|
Minggu
|
7
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K7
|
Masa
|
60 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Catan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui sifat dan ciri-ciri
media catan
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Teori media catan
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh media catan cat air, cat akrilik dan cat poster kepada
pelajar
2.
Guru
membuat penerangan tentang media yang digunakan dalam catan serta
ciri-cirinya.
3.
Bersoal
jawab dengan pelajar
4.
Pelajar
menulis nota.
5.
Membuat
rumusan topik.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh media catan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan
minat terhadap p&p.
|
Tarikh
|
14 Februari
2014
|
Minggu
|
7
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Catan (proses
menghasilkan catan cat air)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui proses menghasilkan
catan cat air.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Teori
proses menghasilkan catan cat air
|
Prosedur
|
1.
Guru
menerangkan proses menghasilkan catan cat air kepada pelajar.
2.
Bersoal
jawab dengan pelajar dan memberi latihan kepada pelajar.
3.
Pelajar
menulis nota dan membuat latihan keseluruhan tajuk catan
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan catan cat air
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan
minat terhadap p&p.
|