Thursday, 19 September 2013

RPH MINGGU KE-37



RPH Minggu 37
Rancangan Pelajaran Harian 9 Ogos~13 Ogos 2013
Tarikh
9 September 2013
Minggu
37
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70
Bidang
Komunikasi Visual (seni grafik dan multimedia)
Unit Pembelajaran
Soalan Teori (Aneka pilihan)
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Latihan teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 40 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa  55 minit.
2.     15 minit terakhir,guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
P&P berjalan seperti yang dirancang. Pelajar menunjukkan minat terhadap aktiviti yang dibuat dan didapati ramai yang mendapat lebih 20 soalan betul. 

Tarikh
9 September 2013
Minggu
37
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
70
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Lukisan (alam benda)
·          Meniru gambar alam benda.
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran Pelajar dapat:

1.     Menghasilkan karya yang baik dan kemas hampir sama dengan gambar yang diberi.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran amali
Prosedur
1.     Guru memberi menunjukkan beberapa contoh lukisan alam benda kepada pelajar untuk menjadi inspirasi dalam karya meraka.
2.     Guru memberikan gambar kepada pelajar dan mengarahkan pelajar untuk membuat peniruan terhadap gambar tersebut.
3.     Guru membuat demonstrasi ringkas.
4.     Pelajar membuat lakaran. Guru membuat pemantauan dan bimbingan.
5.     Rumusan aktiviti.
Keperluan
Bahan: gambar alam benda.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
P&P berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukkan minat semasa membuat aktiviti melukis ini. Pelajar tidak dapat menyiapkan lukisan dan akan disambung pada P&P seterusnya.

Tarikh
10 September 2013
Minggu
37
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
rekabentuk (rekabentuk industri)
Unit Pemlajaran
Soalan Teori Reka bentuk Industri
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 40 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 60 minit.
2.     10 minit terakhir,guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 20 soalan.
                                                             
Tarikh
10 September 2013
Minggu
37
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Lukisan (alam benda)
·          Lakaran


Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran Pelajar dapat:

1.     Menghasilkan karya yang baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran amali
Prosedur
1.     Guru memberi menunjukkan beberapa contoh karya pelajar yang baik untuk dijadikan sebagai contoh.
2.     Guru memberi tugasan kepada pelajar untuk menampakkan bentuk sebenar benda-benda yang ada dalam gambar.
3.     Guru membuat demonstrasi ringkas.
4.     Guru meminta pelajar mencari idea susun atur dan imej barang yang dikehendaki soalan.
5.     Pelajar membuat lakaran. Guru membuat pemantauan dan bimbingan.
6.     Guru mengkritik beberapa karya pelajar supaya dapat meningkatkan kreativiti pelajar.
7.      Rumusan aktiviti..
Keperluan
Rujukan: lukisan alam benda yang telah siap.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
Pelajar menunjukkan respon yang baik semasa guru membuat penerangan dan menunjukkan contoh lukisan. Pelajar juga menunjukkan minat semasa aktiviti dijalankan. Secara keseluruhan, P&P berjalan dengan lancar.

Tarikh
10 September 2013
Minggu
37
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K10
Masa
70 minit
Bidang
Komunikasi visual ( Seni Grafik dan multimedia)
Unit Pembelajaran
Soalan Teori (Aneka pilihan)
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Latihan teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 40 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa  55 minit.
2.     15 minit terakhir,guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
P&P berjalan seperti yang dirancang. Pelajar menunjukkan minat terhadap aktiviti yang dibuat dan didapati ramai yang mendapat lebih 20 soalan betul. 


Tarikh
11 september 2013
Minggu
37
Mata Pelajaran
Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Pembetulan Peperiksaan Percubaan SPM
Unit Pemlajaran
Soalan Teori (Aneka Pilihan)
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Mengetahui teknik menjawab dengan betul.
2.     Mengetahui jawapan bagi kesemua soalan.
Aktiviti Pembelajaran
Teori
Prosedur
1.     Guru membincangkan setiap soalan dengan teknik yang betul dan jawapan setiap soalan
2.     Pelajar bersama-sama dengan guru memberi jawapan bagi setiap soalan
3.     Guru membuat rumusan keseluruhan ujian kertas teori.
Keperluan

Rujukan: kertas soalan PSV percubaan SPM.

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Pelajar dapat menyelesaikan semua soalan dan jawapan kertas PSV 1.

Tarikh
11 September 2013
Minggu
37
Mata Pelajaran
Pendidikan seni dan Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pemlajaran
Lukisan (alam benda)
·          Menghasilkan ton pada lakaran( media pensel)


Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran Pelajar dapat:

1.     Menghasilkan karya yang baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran amali
Prosedur
1.     Guru memberi menunjukkan beberapa contoh karya pelajar yang telah siap untuk dijadikan sebagai contoh.
2.     Guru memberi tugasan kepada pelajar untuk menghasilkan ton pada lukisan yang mereka lakarkan.
3.     Guru membuat demonstrasi ringkas.
4.     Guru membuat pemantauan dan bimbingan.
5.     Rumusan aktiviti..
Keperluan
Rujukan: contoh lukisan alam benda.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
Pelajar menunjukkan respon yang baik semasa guru membuat penerangan dan menunjukkan contoh lukisan. Pelajar juga menunjukkan minat semasa aktiviti dijalankan. Secara keseluruhan, P&P berjalan dengan lancar. Proses menghasilkan tidak dapat disiapkan dan akan disambung pada P & P hari berikutnya.

Tarikh
11 September 2013
Minggu
37
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Kertas gubahan Percubaan SPM
Unit Pembelajaran
Kritikan karya
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
2.     Pelajar mengetahui jawapan dan teknik menjawab soalan.
Aktiviti Pembelajaran
kritikan
Prosedur
1.     Guru menunjukkan setiap karya pelajar dan mengkritik secara keseluruhan karya mereka.
2.     Membincangkan teknik menghasilkan karya.
3.     Guru membuat rumusan keseluruhan prestasi keputusan ujian pelajar.
Keperluan

Rujukan: karya pelajar.

Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Pelajar dapat mengetahui kesilapan yang dibuat oleh mereka dan akan berusaha untuk meningkatkan latihan dan usaha mereka.

Tarikh
12 September2013
Minggu
37
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K10
Masa
70 minit
Bidang
Pembetulan Peperiksaan Percubaan SPM
Unit Pembelajaran
Soalan Teori (Aneka Pilihan)
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Mengetahui teknik menjawab dengan betul.
2.     Mengetahui jawapan bagi kesemua soalan.
Aktiviti Pembelajaran
Teori
Prosedur
1.     Guru membincangkan setiap soalan dengan teknik yang betul dan jawapan setiap soalan
2.     Pelajar bersama-sama dengan guru memberi jawapan bagi setiap soalan
3.     Guru membuat rumusan keseluruhan ujian kertas teori.
Keperluan

Rujukan: kertas soalan PSV percubaan SPM.

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Pelajar dapat menyelesaikan semua soalan dan jawapan kertas PSV 1.

Tarikh
12 September 2013
Minggu
37
Mata Pelajaran
Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Lukisan (alam benda)
·          Menghasilkan ton pada lukisan(media pensel)
·          Membuat kekemasan


Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran Pelajar dapat:

1.     Menghasilkan karya yang baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran amali
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar untuk menyiapkan proses mewarna lukisan dengan memasukkan ton pada objek untuk menunjukkan 3 dimensi.
2.     Guru membuat pemantauan dan memberi bimbingan
3.     Guru mengkritik karya pelajar supaya dapat menjadi panduan pada masa akan datang.
4.     Guru membuat rumusan aktiviti yang telah dibuat.
Keperluan
Rujukan: contoh lukisan alam benda.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
Pelajar menunjukkan respon yang baik semasa guru membuat penerangan dan menunjukkan contoh lukisan. Pelajar juga menunjukkan minat semasa aktiviti dijalankan. Secara keseluruhan, P&P berjalan dengan lancar. Pelajar dapat menyiapkan tugasan seperti yang dirancang.

Tarikh
13 September 2013
Minggu
37
Mata Pelajaran
Pendidikan seni visual
Tingkatan
5K10
Masa
70 minit
Bidang
rekabentuk (rekabentuk industri)
Unit Pembelajaran
Soalan Teori Reka bentuk Industri
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 40 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 60 minit.
2.     10 minit terakhir,guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 20 soalan.

No comments:

Post a Comment