Monday, 2 September 2013

RPH MINGGU KE-34



RPH Minggu 34
Rancangan Pelajaran Harian 19 Ogos~23 Ogos 2013
Tarikh
19 Ogos 2013
Minggu
34
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
60
Bidang
Seni halus (Arca)
Unit Pembelajaran
Soalan Teori Seni halus
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 40 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa  55 minit.
2.     15 minit terakhir,guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 20 soalan.

Tarikh
19 Ogos 2013
Minggu
34
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
60
Bidang
Sumbangan seni dalam budaya kebangsaan
Unit Pembelajaran
Peralatan senjata (keris)
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran Pelajar dapat:

1.     Mengetahui fungsi  dan cara pemakaian keris dalam masyarakat melayu.
2.     Mengetahui bentuk dan struktur keris.
3.     Menyenaraikan jenis-jenis dan nama keris
4.     Mengetahui tokoh-tokoh pandai keris
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran Teori
Prosedur
1.     Guru memberi penerangan pengenalan tentang senjata keris.
2.     Guru memberi nota kepada pelajar.
3.     Guru membuat sesi soal jawab dengan pelajar.
4.     Membuat rumusan tentang P&P
Keperluan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
Pelajar menunjukkan respon yang baik semasa guru membuat penerangan. Pelajar juga menulis nota dengan baik.Secara keseluruhan, P&P berjalan dengan lancar.


Tarikh
20 Ogos 2013
Minggu
34
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
60 minit
Bidang
Seni Halus (arca)
Unit Pemlajaran
Soalan Teori Seni halus
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 40 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 60 minit.
2.     10 minit terakhir,guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 20 soalan.
                                                             
Tarikh
20 Ogos 2013
Minggu
34
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
60 minit
Bidang
Sumbangan seni dalam budaya kebangsaan
Unit Pembelajaran
Rumah tradisional: Rumah Melayu Tradisional
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui fungsi rumah Melayu tradisional.
2.     Menyenaraikan jenis-jenis rumah melayu tradisional.
3.     Mengetahui ciri-ciri rumah berpeleh Terangganu.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru memberi penerangan pengenalan rumah Melayu tradisional .
2.     Guru memberi nota kepada pelajar.
3.     Guru membuat sesi soal jawab dengan pelajar.
4.     Membuat rumusan tentang P&P
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa P&P dijalankan.  Semua pelajar berminat  terhadap topik yang diajar.

Tarikh
20 Ogos 2013
Minggu
34
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K10
Masa
60 minit
Bidang
Seni Halus (Arca)
Unit Pembelajaran
Soalan Teori Seni halus
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 40 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 55 minit.
2.     15 minit terakhir,guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Semua pelajar dapat menjawab lebih dari 20 soalan.


Tarikh
21 Ogos 2013
Minggu
34
Mata Pelajaran
Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
60 minit
Bidang
Seni Halus (cetakan)
Unit Pemlajaran
Soalan Teori Seni halus
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 35 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 50 minit.
2.     10 minit terakhir,guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.

Tarikh
21 Ogos 2013
Minggu
34
Mata Pelajaran
Pendidikan seni dan Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
60 minit
Bidang
Sumbangan seni dalam budaya kebangsaan
Unit Pemlajaran
Pakaian tradisional
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui bentuk pakaian tradisional melayu.
2.     Mengetahui cirri-ciri pakaian tradisional melayu
3.     Ciri-ciri pakaian tradisional kebudayaan bangsa lain.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru memberi penerangan pengenalan pakaian tradisional kebudayaan.
2.     Guru memberi nota kepada pelajar.
3.     Guru membuat sesi soal jawab dengan pelajar.
4.     Membuat rumusan tentang P&P
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa P&P dijalankan.  Semua pelajar berminat  terhadap topic yang diajar.

Tarikh
21 Ogos 2013
Minggu
34
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
60 minit
Bidang
Seni Halus (Cetakan)
Unit Pembelajaran
Soalan Teori Seni halus
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 35 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 50 minit.
2.     10 minit terakhir,guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Semua pelajar dapat menjawab lebih dari 15 soalan.

Tarikh
22 Ogos 2013
Minggu
34
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K10
Masa
60 minit
Bidang
Seni Halus (Cetakan)
Unit Pembelajaran
Soalan Teori Seni halus
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 35 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 50 minit.
2.     10 minit terakhir,guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.

Tarikh
22 Ogos 2013
Minggu
34
Mata Pelajaran
Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
60 minit
Bidang
Sumbangan seni dalam budaya kebangsaan
Unit Pembelajaran
Permainan Tradisional
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui jenis-jenis permainan tradisional
2.     Mengetahui ciri-ciri permainan tradisional.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru memberi penerangan topik permainan tradisional.
2.     Guru memberi nota kepada pelajar.
3.     Guru membuat sesi soal jawab dengan pelajar.
4.     Membuat rumusan tentang P&P
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa P&P dijalankan.  Semua pelajar berminat  terhadap topik yang diajar.

Tarikh
23 Ogos 2013
Minggu
34
Mata Pelajaran
Pendidikan seni visual
Tingkatan
5K10
Masa
60 minit
Bidang
Seni Halus (Cetakan)
Unit Pembelajaran
Soalan Teori Seni halus
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 35 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 50 minit.
2.     10 minit terakhir,guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Semua pelajar dapat menjawab lebih dari 10 soalan.


No comments:

Post a Comment