Sunday, 8 September 2013

RPH MINGGU KE-36



RPH Minggu 36
Rancangan Pelajaran Harian 2 September~6 September 2013
Tarikh
2 September 2013
Minggu
36
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70
Kertas
PERCUBAAN SPM SAINS KERTAS 1
Refleksi
Peperiksaan berjalan dengan lancar

Tarikh
2 September 2013
Minggu
36
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
70
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Lukisan (alam benda)
·          Perkembangan idea.
·          Lakaran

Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran Pelajar dapat:

1.     Menghasilkan karya yang baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran amali
Prosedur
1.     Guru memberi menunjukkan beberapa contoh lukisan alam benda kepada pelajar untuk menjadi inspirasi dalam karya meraka.
2.     Guru memberikan contoh soalan kepada pelajar.
3.     Guru membuat demonstrasi ringkas.
4.     Guru meminta pelajar mencari idea susun atur dan imej barang yang dikehendaki soalan.
5.     Pelajar membuat lakaran. Guru membuat pemantauan dan bimbingan.
6.     Guru mengkritik beberapa karya pelajar supaya dapat meningkatkan kreativiti pelajar.
7.      Rumusan aktiviti..
Keperluan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
Pelajar menunjukkan respon yang baik semasa guru membuat penerangan dan menunjukkan contoh lukisan. Pelajar juga menunjukkan minat semasa aktiviti dijalankan. Secara keseluruhan, P&P berjalan dengan lancar.

Tarikh
3 September 2013
Minggu
36
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Aktiviti
Ulangkaji subjek Sains kertas 2 (Percubaan SPM)
Refleksi
Pelajar memberi kerjasama yang baik dan mengulangkaji dalam keadaan yang tenang.
                                                             
Tarikh
3 September 2013
Minggu
36
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Lukisan (alam benda)
·          Lakaran


Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran Pelajar dapat:

1.     Menghasilkan karya yang baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran amali
Prosedur
1.     Guru memberi menunjukkan beberapa contoh karya pelajar yang baik untuk dijadikan sebagai contoh.
2.     Guru memberi tugasan kepada pelajar untuk menampakkan bentuk sebenar benda-benda yang ada dalam
3.     Guru membuat demonstrasi ringkas.
4.     Guru meminta pelajar mencari idea susun atur dan imej barang yang dikehendaki soalan.
5.     Pelajar membuat lakaran. Guru membuat pemantauan dan bimbingan.
6.     Guru mengkritik beberapa karya pelajar supaya dapat meningkatkan kreativiti pelajar.
7.      Rumusan aktiviti..
Keperluan
Rujukan: lukisan alam benda yang telah siap.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
Pelajar menunjukkan respon yang baik semasa guru membuat penerangan dan menunjukkan contoh lukisan. Pelajar juga menunjukkan minat semasa aktiviti dijalankan. Secara keseluruhan, P&P berjalan dengan lancar.

Tarikh
3 September 2013
Minggu
36
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K10
Masa
70 minit
Kertas
Percubaan SPM Sains kertas 2
Refleksi
Peperiksaan berjalan dengan lancar


Tarikh
4 September 2013
Minggu
36
Mata Pelajaran
Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Latihan keseluruhan tajuk.
Unit Pemlajaran
Soalan Teori (Aneka Pilihan)
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 50 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 70 minit.
2.     Pembetulan dan perbincangan jawapan akan dibuat pada masa 8 dan 9.
Keperluan

Rujukan: buku latihan PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Pelajar dapat menyelesaikan semua soalan dan jawapan akan dibincang pada masa ke 8 dan 9.

Tarikh
4 September 2013
Minggu
36
Mata Pelajaran
Pendidikan seni dan Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pemlajaran
Lukisan (alam benda)
·          Mewarna lakaran


Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran Pelajar dapat:

1.     Menghasilkan karya yang baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran amali
Prosedur
1.     Guru memberi menunjukkan beberapa contoh karya pelajar yang telah siap diwarna untuk dijadikan sebagai contoh.
2.     Guru memberi tugasan kepada pelajar untuk mewarna lukisan yang mereka lakarkan.
3.     Guru membuat demonstrasi ringkas.
4.     Guru meminta pelajar mengkaji warna yang sesuai dengan objek yang dilukis.
5.     Pelajar mewarna lukisan. Guru membuat pemantauan dan bimbingan.
6.     Rumusan aktiviti..
Keperluan
Rujukan: contoh lukisan alam benda.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
Pelajar menunjukkan respon yang baik semasa guru membuat penerangan dan menunjukkan contoh lukisan. Pelajar juga menunjukkan minat semasa aktiviti dijalankan. Secara keseluruhan, P&P berjalan dengan lancar. Proses mewarna tidak dapat disiapka dan akan disambung pada P & P hari berikutnya.

Tarikh
4 September 2013
Minggu
36
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Latihan keseluruhan tajuk.
Unit Pembelajaran
Pembetulan jawapan latihan aneka pilihan.
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
2.     Pelajar mengetahui jawapan dan teknik menjawab soalan.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru berbincang dengan pelajar jawapan bagi soalan yang telah dibuat semasa masa 1 dan 2.
2.     Membincangkan teknik menjawab soalan aneka pilihan.
Keperluan

Rujukan: buku latihan PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Pelajar dapat menjawab soalan dengan baik kerana didapati pelajar dapat menjawab lebih dari 20 soalan dapat dijawab.

Tarikh
5 September 2013
Minggu
36
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K10
Masa
70 minit
kertas
Percubaan SPM Pendidikan Seni Visual kertas 1
Refleksi
Peperiksaan berjalan dengan lancar.

Tarikh
5 September 2013
Minggu
36
Mata Pelajaran
Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Lukisan (alam benda)
·          Mewarna lukisan
·          Membuat kekemasan


Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran Pelajar dapat:

1.     Menghasilkan karya yang baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran amali
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar untuk menyiapkan proses mewarna lukisan dengan memasukkan ton pada objek yang diwarna untuk menunjukkan 3 dimensi.
2.     Pelajar mewarna lukisan. Guru membuat pemantauan dan memberi bimbingan
3.     Guru mengkritik karya pelajar supaya dapat menjadi panduan pada masa akan datang.
4.     Guru membuat rumusan aktiviti yang telah dibuat.
Keperluan
Rujukan: contoh lukisan alam benda.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
Pelajar menunjukkan respon yang baik semasa guru membuat penerangan dan menunjukkan contoh lukisan. Pelajar juga menunjukkan minat semasa aktiviti dijalankan. Secara keseluruhan, P&P berjalan dengan lancar. Pelajar dapat menyiapkan tugasan seperti yang dirancang.

Tarikh
6 September 2013
Minggu
36
Mata Pelajaran
Pendidikan seni visual
Tingkatan
5K10
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus (Lukisan)kertas 2 Percubaan SPM
Unit Pembelajaran
Kritikan karya.
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Mengetahui kelemahan lukisan setiap pelajar lain
2.     Menjadikan kritikan sebagai panduan masa akan datang.  
Aktiviti Pembelajaran
Kritikan.
Prosedur
1.     Guru memaklumkan markah setiap karya pelajar.
2.     Guru mengkritik satu persatu karya pelajar.
3.     Pelajar diberi peluang untuk mengkritik karya rakan yang lain.
4.     Guru membuat rumusan terhadap aktiviti yang dibuat.
Keperluan

bahan: karya pelajar.

Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Pelajar berpeluang untuk mengkritik dan menunjukkan minat terhadap aktiviti yang dijalankan keseluruhan berjalan dengan lancar.


No comments:

Post a Comment