Monday, 2 September 2013

RPH MINGGU KE-35



RPH Minggu 35
Rancangan Pelajaran Harian 26 Ogos~30 Ogos 2013
Tarikh
26 Ogos 2013
Minggu
35
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
60
kertas
Percubaan SPM Bahasa Melayu
Refleksi
Berjalan dengan lancar

Tarikh
26 Ogos 2013
Minggu
35
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
60
Bidang
Sumbangan seni dalam budaya kebangsaan
Unit Pembelajaran
Kenderaan Tradisional
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran Pelajar dapat:

1.     Mengetahui bentuk kenderaan Tradisional
2.     Mengetahui bahagian-bahagian kereta lembu.
3.     Mengetahui bentuk pengangkutan laut.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran Teori
Prosedur
1.     Guru memberi penerangan tentang tajuk kenderaan tradisional.
2.     Guru memberi nota kepada pelajar.
3.     Guru membuat sesi soal jawab dengan pelajar.
4.     Membuat rumusan tentang P&P
Keperluan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
Pelajar menunjukkan respon yang baik semasa guru membuat penerangan. Pelajar juga menulis nota dengan baik.Secara keseluruhan, P&P berjalan dengan lancar.


Tarikh
27 Ogos 2013
Minggu
35
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
60 minit
Kertas
Percubaan SPM Bahasa Inggeris 1
Refleksi
Peperiksaan berjalan dengan lancar.
                                                             
Tarikh
27 Ogos 2013
Minggu
35
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
60 minit
Bidang
Sumbangan seni dalam budaya kebangsaan
Unit Pembelajaran
Perkembangan dan pengaruh seni batik
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui perkembangan awal seni batik
2.     Mengetahui motif reka corak batik
3.     Mengetahui peralatan dan bahan membuat batik.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru memberi penerangan tajuk perkembangan dan pengaruh seni batik.
2.     Guru memberi nota kepada pelajar.
3.     Guru membuat sesi soal jawab dengan pelajar.
4.     Membuat rumusan tentang P&P
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa P&P dijalankan.  Semua pelajar berminat  terhadap topik yang diajar.

Tarikh
27 Ogos 2013
Minggu
35
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K10
Masa
60 minit
Kertas
Percubaan SPM Bahasa Inggeris 2
Refleksi
Peperiksaan berjalan dengan lancar


Tarikh
28 Ogos 2013
Minggu
35
Mata Pelajaran
Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
60 minit
Aktiviti
Ulangkaji peperiksaan percubaan SPM Sejarah 1
Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa mengulangkaji. Aktiviti berjalan dengan baik.

Tarikh
28 Ogos 2013
Minggu
35
Mata Pelajaran
Pendidikan seni dan Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
60 minit
Bidang
Sumbangan seni dan budaya kebangsaan
Unit Pemlajaran
Perkembangan da pengaruh Seni tembikar
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui sejarah perkembangan awal tembikar.
2.     Mengetahui negeri-negeri yang terlibat dalam perusahaan tembikar.
3.     Mengetahui motif dan reka corak tembikar.
4.     Mengetahui peralatan yang digunakan untuk membuat tembikar.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
5.     Guru memberi penerangan tajuk perkembangan dan pengaruh seni tembikar.
6.     Guru memberi nota kepada pelajar.
7.     Guru membuat sesi soal jawab dengan pelajar.
8.     Membuat rumusan tentang P&P
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa P&P dijalankan.  Semua pelajar berminat  terhadap topik yang diajar.

Tarikh
28 Ogos 2013
Minggu
35
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
60 minit
kertas
Percubaan SPM Sejarah 2
Refleksi
Peperiksaan berjalan dengan lancar

Tarikh
29 Ogos 2013
Minggu
35
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K10
Masa
60 minit
kertas
Percubaan SPM Matematik 1
Refleksi
Peperiksaan berjalan dengan lancar

Tarikh
29 Ogos 2013
Minggu
35
Mata Pelajaran
Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
60 minit
Bidang
Sumbangan seni dan budaya kebangsaan
Unit Pembelajaran
Perkembangan  dan pengaruh seni ukiran.
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui sejarah perkembangan seni ukiran.
2.     Mengetahui fungsi seni ukiran dalam kehidupan harian.
3.     Mengetahui motif  dan unsur-unsur dalam ukiran.
4.     Menegtahui alat dan peralatan untuk menghasilkan seni ukiran.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru memberi penerangan tajuk perkembangan dan pengaruh seni ukiran.
2.     Guru memberi nota kepada pelajar.
3.     Guru membuat sesi soal jawab dengan pelajar.
4.     Membuat rumusan tentang P&P
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa P&P dijalankan.  Semua pelajar berminat  terhadap topik yang diajar.beberapa pelajar tidak membawa buku,diminta menyalin dalam kertas dan tampal dalam buku nota.

Tarikh
30 Ogos 2013
Minggu
35
Mata Pelajaran
Pendidikan seni visual
Tingkatan
5K10
Masa
60 minit
Kertas
Pendidikan Islam dan pendidikan Moral
Refleksi
Perperiksaan berjalan dengan lancar.


 

No comments:

Post a Comment