RPH Minggu 15
Rancangan Pelajaran Harian 8 April~12
April 2013
Tarikh
|
8 April 2013
|
Minggu
|
15
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70
|
Bidang
|
Komunikasi Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Reka bentuk motif
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan
beberapa lakaran olahan motif hidupan laut sebagai sumber ilham reka bentuk.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali melukis.
|
Prosedur
|
1.
Guru menunjukkan contoh lakaran
olahan idea.
2.
Murid diminta untuk menghasilkan
lakaran olahan motif.
3.
Guru memantau dan membimbing.
4.
Persembahan hasil lakaran.
5.
Rumusan pelajaran
|
Keperluan
|
Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lakaran olahan Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kemasan dan kebersihan.
|
Refleksi
|
P&P berjalan dengan lancar. Tetapi pelajar
tidak dapat menyiapkan tugasan dan tugasan akan disambung hari esok.
|
Tarikh
|
9 April 2013
|
Minggu
|
15
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Komunikasi Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Reka bentuk motif
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan
beberapa lakaran olahan motif hidupan laut sebagai sumber ilham reka bentuk.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali melukis.
|
Prosedur
|
1.
Guru menunjukkan contoh lakaran
olahan idea.
2.
Murid diminta untuk menghasilkan
lakaran olahan motif.
3.
Guru memantau dan membimbing.
4.
Persembahan hasil lakaran.
5.
Rumusan pelajaran
|
Keperluan
|
Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lakaran olahan Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kemasan dan kebersihan.
|
Refleksi
|
P&P berjalan dengan lancar. Tetapi pelajar
tidak dapat menyiapkan tugasan dan tugasan akan disambung hari esok.
|
Tarikh
|
9 April 2013
|
Minggu
|
15
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Komunikasi
Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Simbol
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1. Memahami
konsep dan fungsi simbol dalam reka bentuk grafik.
2. Mengetahui
jenis dan ciri – ciri simbol
|
Aktiviti Pembelajaran
|
1. Guru
menerangkan fungsi dan konsep simbol dalam reka bentuk grafik.
2. Guru membuat
penerangan tentang ciri – ciri sesuatu rekaan simbol dengan menunjukkan
contoh simbol.
3. Guru memberi
nota kepada pelajar secara ringkas
4. Pelajar diuji
tahap pemahaman dengan topik yang
dipelajari.
5. Guru membuat
rumusan.
|
Prosedur
|
|
Keperluan
|
Bahan : Contoh simbol
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kebersihan dan kemasan.
|
Refleksi
|
Secara keseluruhan p&p berjalan dengan
lancar. Pelajar memberi respon yang baik semasa guru mengajar.
|
Tarikh
|
9 April 2013
|
Minggu
|
15
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K10
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Komunkasi visual
|
Unit Pembelajaran
|
Papan Peraga
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lakaran
papan peraga dengan mengutamakan unsur bentuk, ruang dan jalinan dengan baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali melukis.
|
Prosedur
|
1.
Guru menunjukkan
contoh lakaran papan peraga.
2.
Guru menerangkan
dan membuat demonstrasi teknik penghasilan lakaran papan peraga
3.
Amali murid
menghasilkan lakaran.
4.
Guru memantau dan
membimbing.
5.
Persembahan lakaran
papan peraga.
6.
Rumusan pelajaran.
|
Keperluan
|
Alat: Pensel.
Bahan: Contoh lakaran papan peraga. Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kemasan dan kebersihan.
|
Refleksi
|
P&P berjalan dengan lancar. Tetapi pelajar
tidak dapat menyiapkan tugasan dan tugasan akan disambung hari Khamis.
|
Tarikh
|
10 April 2013
|
Minggu
|
15
|
Mata Pelajaran
|
Pemulihan Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Komunikasi Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Reka bentuk motif
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan
beberapa lakaran olahan motif hidupan laut sebagai sumber ilham reka bentuk.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali melukis.
|
Prosedur
|
1.
Guru menunjukkan contoh lakaran
olahan idea.
2.
Murid diminta untuk menghasilkan
lakaran olahan motif.
3.
Guru memantau dan membimbing.
4.
Persembahan hasil lakaran.
5.
Rumusan pelajaran
|
Keperluan
|
Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lakaran olahan Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kemasan dan kebersihan.
|
Refleksi
|
P&P berjalan dengan lancar. Tetapi pelajar
tidak dapat menyiapkan tugasan dan tugasan akan disambung hari esok.
|
Tarikh
|
10 April 2013
|
Minggu
|
15
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
seni dan Pemulihan Pendidikan Seni
|
Tingkatan
|
4K5
|
Masa
|
120 minit
|
Bidang
|
Komunikasi
Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Menghasilkan
Simbol
|
Hasil Pembelajaran
|
Pelajar
dapat:
1.
Mengaplikasikan
asas-asas seni dalam karya.
2.
Menghasilkan
sebuah simbol yang mereka tahu dan mempunyai mesej yang tersendiri.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Membuat kerja
amali
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan beberapa contoh simbol kepada pelajar.
2.
Guru
membuat demonstrasi menghasilkan simbol kepada pelajar.
3.
Pelajar
diminta untuk menghasilkan satu simbol dengan menggunakan warna yang betul
4.
Guru
memantau kerja pelajar membimbing pelajar menghasilkan simbol.
5.
Guru
membuat rumusan dan kritikan terhadap karya pelajar.
|
Keperluan
|
Alat:
Pensel, media kering, kertas lukisan
Bahan
: contoh simbol
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kekemasan dan
kebersihan
|
Refleksi
|
60% pelajar
telah menyiapkan kerja amali. Pelajar telah menghasilkan simbol dengan baik.
|
Tarikh
|
11 April 2013
|
Minggu
|
15
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K10
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Komunkasi visual
|
Unit Pembelajaran
|
Papan Peraga
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lakaran
papan peraga dengan mengutamakan unsur bentuk, ruang dan jalinan dengan baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali melukis.
|
Prosedur
|
1.
Guru menunjukkan
contoh lakaran papan peraga.
2.
Guru menerangkan
dan membuat demonstrasi teknik penghasilan lakaran papan peraga
3.
Amali murid
menghasilkan lakaran.
4.
Guru memantau dan
membimbing.
5.
Persembahan lakaran
papan peraga.
6.
Rumusan pelajaran.
|
Keperluan
|
Alat: Pensel.
Bahan: Contoh lakaran papan peraga. Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kemasan dan kebersihan.
|
Refleksi
|
P&P berjalan dengan lancar. Pelajar dapat
menyiapkan lakaran dengan baik.beberapa orang pelajar yang belum siap diminta
untuk menyiapkan lakaran.
|
Tarikh
|
11 April 2013
|
Minggu
|
15
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Komunikasi Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Reka bentuk motif
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan
beberapa lakaran olahan motif hidupan laut sebagai sumber ilham reka bentuk.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali melukis.
|
Prosedur
|
1.
Guru menunjukkan contoh lakaran
olahan idea.
2.
Murid diminta untuk menghasilkan
lakaran olahan motif.
3.
Guru memantau dan membimbing.
4.
Persembahan hasil lakaran.
5.
Rumusan pelajaran
|
Keperluan
|
Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lakaran olahan Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kemasan dan kebersihan.
|
Refleksi
|
P&P berjalan dengan lancar. Pelajar dapat
menyiapkan lakaran dan olahan dengan baik.namun beberapa orang pelajar belum
siap dan diarahkan untuk menyiapkan tugasan di rumah.
|
Tarikh
|
11 April 2013
|
Minggu
|
15
|
Mata Pelajaran
|
Pemulihan Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Komunikasi
Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Rekaan simbol
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mereka bentuk simbol
yang baru dengan mengutamakan keterbacaan mesej yang disampaikan.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Kerja amali
|
Prosedur
|
1.
Guru menunjukkan contoh
simbol yang direka baru.
2.
Guru membuat
demonstrasi membuat simbol.
3.
Pelajar membuat
rekabentuk simbol dan dibimbing oleh guru.
4.
Pelajar membuat
kemasan.
5.
Guru membuat kritikan
rumusan terhadap pelajaran.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh reka bentuk simbol yang baru.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kebersihan dan kemasan.
|
Refleksi
|
P&P berjalan dengan lancar. Pelajar dapat
menyiapkan simbol dengan baik.
|
Tarikh
|
12 April 2013
|
Minggu
|
15
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
seni visual
|
Tingkatan
|
5K10
|
Masa
|
60 minit
|
Bidang
|
Komunikasi visual
|
Unit Pembelajaran
|
Muka Taip
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan pelbagai muka
taip dengan baik dan kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali melukis.
|
Prosedur
|
1.
Guru menunjukkan
contoh muka taip.
2.
Guru menerangkan
dan membuat demonstrasi membuat lakaran muka taip
3.
Amali murid menghasilkan
lakaran muka taip.
4.
Guru memantau dan
membimbing.
5.
Persembahan karya
lukisan.
6.
Rumusan pelajaran.
|
Keperluan
|
Alat: Pensel.
Bahan: Contoh lakaran muka taip. Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kemasan dan kebersihan.
|
Refleksi
|
PERKHEMAHAN
PENGANGKAP PERINGKAT DAERAH SERIAN
|
No comments:
Post a Comment