RPH Minggu 14
Rancangan Pelajaran Harian 1 April~5
April 2013
Tarikh
|
1 April 2013
|
Minggu
|
14
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70
|
Bidang
|
Kajian Rekaan Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan realistik.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan sebuah
lukisan realistik bermotifkan hidupan laut dengan mengutamakan unsur bentuk,
warna dan jalinan dengan baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali melukis.
|
Prosedur
|
1.
Guru menunjukkan
contoh lukisan realistik.
2.
Guru menerangkan
dan membuat demonstrasi teknik penghasilan lukisan realistik.
3.
Amali murid
menghasilkan lukisan.
4.
Guru memantau dan
membimbing.
5.
Persembahan karya
lukisan.
6.
Rumusan pelajaran.
|
Keperluan
|
Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lukisan realistik. Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kemasan dan kebersihan.
|
Refleksi
|
P&P berjalan dengan lancar. Tetapi pelajar
tidak dapat menyiapkan tugasan dan tugasan akan disambung hari esok.
|
Tarikh
|
2 April 2013
|
Minggu
|
14
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Kajian Rekaan Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan realistik.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan sebuah
lukisan realistik bermotifkan hidupan laut dengan mengutamakan unsur bentuk,
warna dan jalinan dengan baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali melukis.
|
Prosedur
|
1.
Guru menunjukkan
contoh lukisan realistik.
2.
Guru menerangkan
dan membuat demonstrasi teknik penghasilan lukisan realistik.
3.
Amali murid
menghasilkan lukisan.
4.
Guru memantau dan
membimbing.
5.
Persembahan karya
lukisan.
6.
Rumusan pelajaran.
|
Keperluan
|
Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lukisan realistik. Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kemasan dan kebersihan.
|
Refleksi
|
P&P berjalan dengan lancar. Tetapi pelajar
tidak dapat menyiapkan tugasan dan tugasan akan disambung hari esok.
|
Tarikh
|
2 April 2013
|
Minggu
|
14
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Komunikasi
Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Pembungkusan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menyatakan perkara-perkara
penting dalam reka bentuk pembungkusan serta memberikan contoh dengan betul.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran teori.
|
Prosedur
|
1.
Guru menunjukkan contoh
pembungkusan.
2.
Guru menerangkan
perkara-perkara penting dalam reka bentuk pembungkusan.
3.
Murid diminta untuk mencatat
nota.
4.
Guru membuat rumusan terhadap
pelajaran.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh reka bentuk pembungkusan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kebersihan dan kemasan.
|
Refleksi
|
P&P berjalan dengan lancar. Pelajar berminat
mengikuti p&p.Aktiviti membuat pembungkusan akan dibuat pada hari esok.
|
Tarikh
|
2 April 2013
|
Minggu
|
14
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K10
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Kajian Rekaan Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan realistik.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan sebuah
lukisan realistik bermotifkan buah-buahan dengan mengutamakan unsur bentuk,
warna dan jalinan dengan baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali melukis.
|
Prosedur
|
1.
Guru menunjukkan
contoh lukisan realistik.
2.
Guru menerangkan
dan membuat demonstrasi teknik penghasilan lukisan realistik.
3.
Amali murid
menghasilkan lukisan.
4.
Guru memantau dan
membimbing.
5.
Persembahan karya
lukisan.
6.
Rumusan pelajaran.
|
Keperluan
|
Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lukisan realistik. Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kemasan dan kebersihan.
|
Refleksi
|
P&P berjalan dengan lancar. Tetapi pelajar
tidak dapat menyiapkan tugasan dan tugasan akan disambung hari Khamis.
|
Tarikh
|
3 April 2013
|
Minggu
|
14
|
Mata Pelajaran
|
Pemulihan Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Kajian Rekaan Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan realistik.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan sebuah
lukisan realistik bermotifkan hidupan laut dengan mengutamakan unsur bentuk,
warna dan jalinan dengan baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali melukis.
|
Prosedur
|
1.
Guru menunjukkan
contoh lukisan realistik.
2.
Guru menerangkan
dan membuat demonstrasi teknik penghasilan lukisan realistik.
3.
Amali murid
menghasilkan lukisan.
4.
Guru memantau dan
membimbing.
5.
Persembahan karya
lukisan.
6.
Rumusan pelajaran.
|
Keperluan
|
Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lukisan realistik. Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kemasan dan kebersihan.
|
Refleksi
|
Cuti Sakit
|
Tarikh
|
3 April 2013
|
Minggu
|
14
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
seni dan Pemulihan Pendidikan Seni
|
Tingkatan
|
4K5
|
Masa
|
120 minit
|
Bidang
|
Komunikasi
Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Pembungkusan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan
ilustrasi bagi satu produk untuk pembungkusan dengan baik dan kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran teori.
|
Prosedur
|
1.
Guru menunjukkan contoh
pembungkusan.
2.
Guru membuat demonstrasi membuat
ilustrasi contoh kotak minyak wangi.
3.
Pelajar membuat rekabentuk
kotak dan membuat ilustrasi berkaitan dengan produk yang dipilih dan
dibimbing oleh guru.
4.
Pelajar membuat kemasan.
5.
Guru membuat kritikan rumusan
terhadap pelajaran.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh reka bentuk pembungkusan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kebersihan dan kemasan.
|
Refleksi
|
Cuti sakit
|
Tarikh
|
4 April 2013
|
Minggu
|
14
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K10
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Kajian Rekaan Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan realistik.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan sebuah
lukisan realistik bermotifkan buah-buahan dengan mengutamakan unsur bentuk,
warna dan jalinan dengan baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali melukis.
|
Prosedur
|
1.
Guru menunjukkan
contoh lukisan realistik.
2.
Guru menerangkan
dan membuat demonstrasi teknik penghasilan lukisan realistik.
3.
Amali murid
menghasilkan lukisan.
4.
Guru memantau dan
membimbing.
5.
Persembahan karya
lukisan.
6.
Rumusan pelajaran.
|
Keperluan
|
Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lukisan realistik. Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kemasan dan kebersihan.
|
Refleksi
|
P&P berjalan dengan lancar. Beberapa orang
pelajar yang tidak membawa tugasan dan diarahkan untuk membawa tugasan pada
hari esok. Pelajar lain berusaha untuk menyiapkan tugasan. Namun tidak dapat
disiapkan dan akan disambung pada hari Jumaat.
|
Tarikh
|
4 April 2013
|
Minggu
|
14
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Kajian Rekaan Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan realistik.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan sebuah
lukisan realistik bermotifkan hidupan laut dengan mengutamakan unsur bentuk,
warna dan jalinan dengan baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali melukis.
|
Prosedur
|
1.
Guru menunjukkan
contoh lukisan realistik.
2.
Guru menerangkan
dan membuat demonstrasi teknik penghasilan lukisan realistik.
3.
Amali murid
menghasilkan lukisan.
4.
Guru memantau dan
membimbing.
5.
Persembahan karya
lukisan.
6.
Rumusan pelajaran.
|
Keperluan
|
Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lukisan realistik. Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kemasan dan kebersihan.
|
Refleksi
|
P&P berjalan dengan lancar. Pelajar dapat
menyiapkan tugasan dan akan membuat tugasan yang berikutnya pada minggu
hadapan.
|
Tarikh
|
4 April 2013
|
Minggu
|
14
|
Mata Pelajaran
|
Pemulihan Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Komunikasi
Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Pembungkusan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan
ilustrasi bagi satu produk untuk pembungkusan dengan baik dan kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran teori.
|
Prosedur
|
1.
Guru menunjukkan contoh
pembungkusan.
2.
Guru membuat demonstrasi
membuat ilustrasi contoh kotak minyak wangi.
3.
Pelajar membuat rekabentuk
kotak dan membuat ilustrasi berkaitan dengan produk yang dipilih dan
dibimbing oleh guru.
4.
Pelajar membuat kemasan.
5.
Guru membuat kritikan rumusan
terhadap pelajaran.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh reka bentuk pembungkusan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kebersihan dan kemasan.
|
Refleksi
|
P&P berjalan dengan lancar. Tetapi pelajar
tidak dapat menyiapkan tugasan dan diminta untuk menyiapkan tugasan dirumah.
|
Tarikh
|
5 April 2013
|
Minggu
|
14
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
seni visual
|
Tingkatan
|
5K10
|
Masa
|
60 minit
|
Bidang
|
Kajian Rekaan Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan realistik.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan sebuah
lukisan realistik bermotifkan buah-buahan dengan mengutamakan unsur bentuk,
warna dan jalinan dengan baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali melukis.
|
Prosedur
|
1.
Guru menunjukkan
contoh lukisan realistik.
2.
Guru menerangkan
dan membuat demonstrasi teknik penghasilan lukisan realistik.
3.
Amali murid
menghasilkan lukisan.
4.
Guru memantau dan
membimbing.
5.
Persembahan karya
lukisan.
6.
Rumusan pelajaran.
|
Keperluan
|
Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lukisan realistik. Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kemasan dan kebersihan.
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan seperti dirancang.
Pelajar menunjukkan respon yang baik terhadap tugasan yang diberikan.
|
No comments:
Post a Comment