Rancangan Pelajaran Harian ~3 – 7
September 2012
Tarikh
|
3 September
2012
|
Minggu
|
36
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K10
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Komunikasi
Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Kad hari
Kemerdekaan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir
pelajaran, pelajar dapat:
1.
Mengaplikasikan
asas senireka dalam karya.
2.
Menghasilkan
kad hari kemerdekaan dengan baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Kerja amali
|
Prosedur
|
1. Guru
menunjukkan contoh kad hari kemerdekaan kepada pelajar.
2. Pelajar
membuat kad dan dibimbing oleh guru.
3. Pelajar
membuat kekemasan
4. Guru Membuat kritikan
rumusan tentang P&P dan hasil karya pelajar
|
Keperluan
|
Bahan
: kertas berwarna,warna
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kekemasan dan
kebersihan
|
Refleksi
|
P&P
berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukkan respon yang baik semasa P&P
dijalankan.pelajar tidak dapat menyiapkan kad.pelajar diminta untuk
menyiapkan kad dan hantar pada hari esok.
|
Tarikh
|
3
September 2012
|
Minggu
|
36
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Reka Bentuk
|
Unit Pembelajaran
|
Reka bentuk hiasan
dalaman
|
Hasil Pembelajaran
|
Pelajar
dapat:
1.
Mengetahui
proses reka bentuk hiasan dalaman.
2.
Mengetahui
proses membina model
3.
Mengetahui
bahan-bahan yang digunakan untuk membuat model hiasan dalaman
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Membelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
menyoal pelajar tentang apa yang mereka faham tentang hiasan dalaman.
2.
Guru
menerangkan isi kandungan pembelajaran.
3.
Pelajar
diberi nota ringkas untuk memudahkan pelajar belajar semula.
4.
Membuat
sesi soal jawab dengan pelajar.
5.
Guru
meminta seseorang pelajar membuat rumusan.
|
Keperluan
|
Rujukan:
Teori PSV SPM terbitan Pelangi
|
Penerapan Nilai
|
Kekemasan dan
kebersihan
|
Refleksi
|
Secara
keseluruhan, pelajar memberi respon yang baik semasa P&P. Pelajar
menunjukkan minat semasa guru membuat penerangan.
|
Tarikh
|
4 September
2012
|
Minggu
|
36
|
Mata Pelajaran
|
Pemulihan
Pendidikan Seni
|
Tingkatan
|
5K3
|
Masa
|
35 minit
|
Aktiviti
|
PEPERIKSAAAN
PERCUBAAN SPM
|
Tarikh
|
4 September
2012
|
Minggu
|
36
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K10
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Perkembangan
Seni Visual di Malaysia
|
Unit Pembelajaran
|
Rumah
tradisional
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir
pelajaran, pelajar dapat:
1.
Mengaplikasikan
asas senireka dalam karya
2.
Menghasilkan
lukisan rumah tradisional yang baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Kerja Amali
|
Prosedur
|
1. Guru
menunjukkan beberapa contoh rumah tradisional kepada pelajar.
2. Pelajar
menghasilkan rumah tradisional melayu.
3. Guru memantau
dan membimbing pelajar.
4. Pelajar
membuat kekemasan karya.
5. Guru Membuat kritikan
rumusan tentang P&P dan karya pelajar.
|
Keperluan
|
Bahan
: contoh gambar rumah tradisional
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kekemasan dan
kebersihan
|
Refleksi
|
P&P
berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukkan respon yang baik semasa P&P
dijalankan. Pelajar tidak dapat menyiapkan karya semasa dalam kelas.pelajar
diminta buat dirumah dan hantar pada hari esok.
|
Tarikh
|
4 September 2012
|
Minggu
|
36
|
Mata Pelajaran
|
Pemulihan
Pendidikan Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Aktiviti
|
PEPERIKSAAN
PERCUBAAN SPM
|
Tarikh
|
5 September
2012
|
Minggu
|
36
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K10
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Perkembangan
Seni Visual di Malaysia.
|
Unit Pembelajaran
|
Seni Bina:
Taman
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran Pelajar dapat:
1.
Mengetahui
kategori dan jenis-jenis taman.
2.
Menghubung
kait bentuk geografi dengan seni bin ataman.
3.
Menyedari
kepentingan taman.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh gambar taman kepada pelajar.
2.
Guru
membuat penerangan terhadap isi kandungan tajuk.
3.
Pelajar
diberikan nota untuk memudahkan pelajar mengulangkaji.
4.
Sesi
soal jawab dengan pelajar untuk menguji kefahaman pelajar.
5.
Guru
membuat dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh gambar taman.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
|
Penerapan Nilai
|
Kekemasan dan
kebersihan
|
Refleksi
|
Pelajar
menunjukkan respon yang baik semasa P&P dijalankan. Secara keseluruhan,
P&P berjalan dengan lancar.
|
Tarikh
|
5 september
2012
|
Minggu
|
36
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K7
|
Masa
|
70 minit
|
Aktiviti
|
PEPERIKSAAN
PERCUBAAN SPM
|
Tarikh
|
5 September
2012
|
Minggu
|
36
|
Mata Pelajaran
|
Pemulihan
Pendidikan Seni
|
Tingkatan
|
4K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Reka Bentuk
|
Unit Pembelajaran
|
Menghasilkan
rekaan dalam ruangan rumah
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran Pelajar dapat:
1.
Mengaplikasikan
prinsip asas seni reka bentuk hiasan dalaman
2.
Menghasilkan
reka bentuk hiasan dalaman dalam rumah.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Kerja amali
menghasilkan reka bentuk hiasan dalaman ruang rumah.
|
Prosedur
|
1.
Guru
menyoal pelajar untuk menguji pemahaman pelajar tentang reka bentuk hiasan
dalaman.
2.
Guru
Menunjukkan contoh reka bentuk hiasan dalaman kepada pelajar.
3.
Pelajar
menghasilkan reka bentuk tersebut dan dibimbing oleh guru.
4.
Pelajar
membuat kekemasan.
5.
Guru
membuat kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Alat: Kertas lukisan dan warna pensel
Bahan: Contoh hiasan dalaman.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kekemasan dan
kebersihan
|
Refleksi
|
Secara
keseluruhan. P&P berjalan dengan lancar.Pelajar memberi respon yang baik
semasa sesi soal jawab. Pelajar menunjukkan minat semasa membuat karya. Karya
tidak dapat disiapka dan pelajar menyiapkan di rumah.
|
Tarikh
|
6 September
2012
|
Minggu
|
36
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K10
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Bina
|
Unit Pembelajaran
|
Makam
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran Pelajar dapat:
1.
Meneliti
nilai estetik pada makam dan hiasan serta kaitannya dengan anutan agama.
2.
Mengkaji
kaitan seni bina makam dengan seni bina masjid.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh gambar makam kepada pelajar.
2.
Guru
membuat penerangan terhadap isi kandungan tajuk.
3.
Pelajar
diberikan nota untuk memudahkan pelajar mengulangkaji.
4.
Sesi
soal jawab dengan pelajar untuk menguji kefahaman pelajar.
1.
2.
Guru
membuat rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh gambar makam
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
|
Penerapan Nilai
|
Kekemasan dan
kebersihan
|
Refleksi
|
Pelajar
menunjukkan respon yang baik semasa P&P dijalankan. Secara keseluruhan,
P&P berjalan dengan lancar.
|
Tarikh
|
6 September
2012
|
Minggu
|
36
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K3
|
Masa
|
35 minit
|
Aktiviti
|
PEPERIKSAAN
PERCUBAAN SPM
|
Tarikh
|
7 September
2012
|
Minggu
|
36
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
60 minit
|
Aktiviti
|
PEPERIKSAAN
PERCUBAAN SPM
|
Blog RPH yang menarik. RPH yang disediakan adalah terkini.Tahniah. Teruskan kecemerlangan.
ReplyDelete