Monday, 29 July 2013

RPH MINGGU KE-29



RPH Minggu 29
Rancangan Pelajaran Harian 15 Julai~19 Julai 2013
Tarikh
15 Julai 2013
Minggu
29
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
60
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Menghasilkan arca mobail
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan arca mobail dengan baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh arca mobail yang ada di bilik seni.
2.     Pelajar diagihkan alat dan bahan yang ada untuk menghasilkan arca mobail mengikut tema yang telah dibuat.
3.     Pelajar diminta menghasilkan arca.
4.     Guru membuat pemantauan dan membantu serta membimbing pelajar menghasilkan arca.
Keperluan
Bahan: pisau,gunting,gam, warna pelaka,straw board
Penerapan Nilai
Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi
Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan akan disambung pada hari berikut.

Tarikh
15 Julai 2013
Minggu
29
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
60 minit
Bidang
Kraf Tradisional
Unit Pembelajaran
Batik (Menghasilkan corak batik)
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengenali motif – motif seni batik
2.     Dapat Menghasilkan lakaran corak berdasarkan alam flora
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran Teori dan menghasilkan corak Kraf Tradisional batik
Prosedur
1.     Guru menunjukan beberapa hasil kerja batik kepada pelajar.
2.     Guru membuat penerangan motif-motif batik yang dikaitkan dengan alam sekitar.
3.     Pelajar menyalin nota
4.     Guru membuat demontrasi menghasilkan motif batik dan contoh corak yang boleh dihasilkan melalui motif tersebut.
5.     Guru menyuruh pelajar menghasilkan corak batik.
6.     Guru membuat pemantauan dan bimbingan.
7.     Pelajar membuat kekemasan dan persembahan.
8.     Guru membuat rumusan
Keperluan
Alat: kertas lukisan, media bebas.
Bahan : Contoh Karya batik
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
P n P berjalan dengan lancar.pelajar menunjukkan minat terhadap kerja amali yang dibuat. Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan diminta untuk menyiapkan tugasan dan hantar pada hari esok.


Tarikh
16 Julai 2013
Minggu
29
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
60 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pemlajaran
Menghasilkan arca mobail
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan arca mobail dengan baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh arca mobail yang ada di bilik seni.
2.     Pelajar diagihkan alat dan bahan yang ada untuk menghasilkan arca mobail mengikut tema yang telah dibuat.
3.     Pelajar diminta menghasilkan arca.
4.     Guru membuat pemantauan dan membantu serta membimbing pelajar menghasilkan arca.
Keperluan
Bahan: pisau,gunting,gam, warna pelaka,straw board
Penerapan Nilai
Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi
Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan akan disambung pada hari berikut.
                                                             
Tarikh
16 Julai 2013
Minggu
29
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
60 minit
Bidang
Kraf Tradisional
Unit Pembelajaran
Menghasilkan motif ukiran kayu
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengaplikasikan prinsip dan asas rekaan serta menghasilkan motif flora pada ukiran kayu dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali menghasilkan motif ukiran kayu
Prosedur
1.     Guru menunjukkan beberapa contoh ukiran kayu untuk dijadikan panduan kepada pelajar.
2.     Guru menunjukkan demonstrasi proses permulaan menghasilkan motif ukiran kayu.
3.     Pelajar menghasilkan motif ukiran kayu berdasarkan spesifikasi yang diberikan oleh guru.
4.     Pelajar dibimbing oleh guru semasa proses penghasilan motif ukiran kayu.
5.     Persembahan karya pelajar
6.     Guru membuat rumusan

Keperluan
Bahan: Contoh motif ukiran kayu
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
60% pelajar menyiapkan kerja amali dan menghasilkan motif dengan baik. Secara keseluruhan, P&P berjalan dengan lancar.

Tarikh
16 Julai 2013
Minggu
29
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K10
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Menghasilkan papan peraga
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan papan peraga dengan baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh papan peragal yang telah siap.
2.     Pelajar diagihkan alat dan bahan yang ada untuk menghasilkan papan peraga mengikut reka bentuk yang telah dibuat.
3.     Pelajar diminta menghasilkan papan peraga.
4.     Guru membuat pemantauan dan membantu serta membimbing pelajar menghasilkan papan peraga
Keperluan
Bahan: pisau,gunting,gam, warna pelaka,straw board,berus warna
Penerapan Nilai
Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi
Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan akan disambung pada hari berikut.


Tarikh
17 Julai 2013
Minggu
29
Mata Pelajaran
Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
60 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pemlajaran
Menghasilkan arca mobail
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan arca mobail dengan baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali
Prosedur
1.     Pelajar diminta menyambung menghasilkan arca.
2.     Guru membuat pemantauan dan membantu serta membimbing pelajar menghasilkan arca.
Keperluan
Bahan: pisau,gunting,gam, warna pelaka,straw board
Penerapan Nilai
Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi
Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan akan disambung pada masa ke 8.

Tarikh
17 Julai 2013
Minggu
29
Mata Pelajaran
Pendidikan seni dan Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
60 minit
Bidang
Kraf tradisional
Unit Pemlajaran
Anyaman (Penanda buku)
Hasil Pembelajaran
Pelajar dapat:

1.     Mengaplikasi prinsip dan asas dalam menghasilkan motif anyaman dalam hasil kerja.
2.     Menghasilkan rekaan motif anyaman dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Membuat kerja amali
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh reka motif anyaman kepada pelajar.
2.     Guru membuat demonstrasi menghasilkan anyaman penanda buku.
3.     Pelajar menghasilkan anyaman dan dibimbing oleh guru.
4.     Pelajar membuat kekemasan dan guru membuat kritikan terhadap hasil kerja pelajar.
5.     Guru meminta seseorang pelajar membuat rumusan.
Keperluan
Alat: Kertas berwarna, gunting, pembaris dan gam
Bahan: Contoh penanda buku.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai
Kekemasan dan kebersihan
Refleksi
Secara keseluruhan, pelajar memberi respon yang baik semasa P&P. Pelajar menunjukkan minat dalam menghasilkan karya.30% pelajar dapat menyiapkan karya. Pelajar yang belum siap diminta siapkan dan hantar minggu hadapan.

Tarikh
17 Julai 2013
Minggu
29
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
60 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Menghasilkan arca mobail
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan arca mobail dengan baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali
Prosedur
1.     Pelajar diminta menyambung menghasilkan arca.
2.     Guru membuat pemantauan dan membantu serta membimbing pelajar menghasilkan arca.
Keperluan
Bahan: pisau,gunting,gam, warna pelaka,straw board
Penerapan Nilai
Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi
Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan akan disambung pada hari berikut.

Tarikh
18 Julai 2013
Minggu
29
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K10
Masa
60 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Menghasilkan papan peraga
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan papan peraga dengan baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh papan peragal yang telah siap.
2.     Pelajar diagihkan alat dan bahan yang ada untuk menghasilkan papan peraga mengikut reka bentuk yang telah dibuat.
3.     Pelajar diminta menghasilkan papan peraga.
4.     Guru membuat pemantauan dan membantu serta membimbing pelajar menghasilkan papan peraga
Keperluan
Bahan: pisau,gunting,gam, warna pelaka,straw board,berus warna
Penerapan Nilai
Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi
Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan akan disambung pada hari berikut.


Tarikh
18 Julai 2013
Minggu
29
Mata Pelajaran
Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
60 minit
Bidang
Kraf tradisional
Unit Pembelajaran
Menghasilkan motif ukiran kayu
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengaplikasikan prinsip dan asas rekaan serta menghasilkan motif flora pada ukiran kayu dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali menghasilkan motif ukiran kayu
Prosedur
1.     Guru menunjukkan beberapa contoh ukiran kayu untuk dijadikan panduan kepada pelajar.
2.     Guru menunjukkan demonstrasi proses permulaan menghasilkan motif ukiran kayu.
3.     Pelajar menghasilkan motif ukiran kayu berdasarkan spesifikasi yang diberikan oleh guru.
4.     Pelajar dibimbing oleh guru semasa proses penghasilan motif ukiran kayu.
5.     Persembahan karya pelajar
6.     Guru membuat rumusan

Keperluan
Bahan: Contoh motif ukiran kayu
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
60% pelajar menyiapkan kerja amali dan menghasilkan motif dengan baik. Secara keseluruhan, P&P berjalan dengan lancar.

Tarikh
19 Julai 2013
Minggu
29
Mata Pelajaran
Pendidikan seni visual
Tingkatan
5K10
Masa
60 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Menghasilkan papan peraga
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan papan peraga dengan baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh papan peragal yang telah siap.
2.     Pelajar diagihkan alat dan bahan yang ada untuk menghasilkan papan peraga mengikut reka bentuk yang telah dibuat.
3.     Pelajar diminta menghasilkan papan peraga.
4.     Guru membuat pemantauan dan membantu serta membimbing pelajar menghasilkan papan peraga
Keperluan
Bahan: pisau,gunting,gam, warna pelaka,straw board,berus warna
Penerapan Nilai
Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi
Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan akan disambung pada hari berikut.


No comments:

Post a Comment