Monday, 29 July 2013

RPH MINGGU KE-28



RPH Minggu 28
Rancangan Pelajaran Harian 8 Julai~12 Julai 2013
Tarikh
8 Julai 2013
Minggu
28
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Menghasilkan arca mobail
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan arca mobail dengan baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh arca mobail yang ada di bilik seni.
2.     Pelajar diagihkan alat dan bahan yang ada untuk menghasilkan arca mobail mengikut tema yang telah dibuat.
3.     Pelajar diminta menghasilkan arca.
4.     Guru membuat pemantauan dan membantu serta membimbing pelajar menghasilkan arca.
Keperluan
Bahan: pisau,gunting,gam, warna pelaka,straw board
Penerapan Nilai
Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi
Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan akan disambung pada hari berikut.

Tarikh
9 Julai 2013
Minggu
28
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pemlajaran
Menghasilkan arca mobail
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan arca mobail dengan baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh arca mobail yang ada di bilik seni.
2.     Pelajar diagihkan alat dan bahan yang ada untuk menghasilkan arca mobail mengikut tema yang telah dibuat.
3.     Pelajar diminta menghasilkan arca.
4.     Guru membuat pemantauan dan membantu serta membimbing pelajar menghasilkan arca.
Keperluan
Bahan: pisau,gunting,gam, warna pelaka,straw board
Penerapan Nilai
Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi
Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan akan disambung pada hari berikut.
                                                             
Tarikh
9 Julai 2013
Minggu
28
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
70 minit
Bidang
Kraf Tradisional
Unit Pembelajaran
Batik
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui apa yang dimaksudkan dengan batik.
2.     Mengetahui jenis – jenis batik
3.     Mengenali motif – motif seni batik
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran Teori Kraf Tradisional
Prosedur
1.     Guru menunjukan beberapa hasil kerja batik kepada pelajar.
2.     Guru menerangkan maksud seni batik dan tempat yang terkenal dengan kraf batik.
3.     Guru menyenaraikan dan menerangkan jenis-jenis batik.
4.     Guru membuat penerangan motif-motif batik yang dikaitkan dengan alam sekitar.
5.     Pelajar menyalin nota
6.     Guru membuat rumusan pembelajaran
Keperluan
Bahan: Contoh karya batik
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
P&P berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukkan minat terhadap topik yang diajar.

Tarikh
9 Julai 2013
Minggu
28
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K10
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Menghasilkan papan peraga
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan papan peraga dengan baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh papan peragal yang telah siap.
2.     Pelajar diagihkan alat dan bahan yang ada untuk menghasilkan papan peraga mengikut reka bentuk yang telah dibuat.
3.     Pelajar diminta menghasilkan papan peraga.
4.     Guru membuat pemantauan dan membantu serta membimbing pelajar menghasilkan papan peraga
Keperluan
Bahan: pisau,gunting,gam, warna pelaka,straw board,berus warna
Penerapan Nilai
Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi
Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan akan disambung pada hari berikut.

Tarikh
10 Julai 2013
Minggu
28
Mata Pelajaran
Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
60 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pemlajaran
Menghasilkan arca mobail
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan arca mobail dengan baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali
Prosedur
1.     Pelajar diminta menyambung menghasilkan arca.
2.     Guru membuat pemantauan dan membantu serta membimbing pelajar menghasilkan arca.
Keperluan
Bahan: pisau,gunting,gam, warna pelaka,straw board
Penerapan Nilai
Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi
Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan akan disambung pada hari berikut.

Tarikh
10 Julai 2013
Minggu
28
Mata Pelajaran
Pendidikan seni dan Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
120 minit
Bidang
Kraf tradisional
Unit Pemlajaran
Anyaman
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, murid dapat:
1.     Mengenali kraf anyaman mengkuang dan pandan.
2.     Memahami proses penyediaan daun dan proses menganyam.
3.     Mengetahui jenis kelarai serta memahami fungsi dan rupa bentuk tikar.

Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru member penerangan pengenalan kepada kraf anyaman.
2.     Guru menerangkan tentang proses penyediaan daun dan proses menganyam.
3.     Guru menyenaraikan jenis kelarai dan menunjukkan bahagian-bahagian tikar kepada pelajar.
4.     Sesi soal jawab dengan pelajar.
5.     Guru membuat rumusan.

Keperluan
Bahan : contoh kraf anyaman
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai
Kekemasan dan kebersihan
Refleksi
P&P berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukkan minat semasa guru mengajar dan memberi respon yang baik semasa sesi soal jawab.

Tarikh
11 Julai 2013
Minggu
28
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K10
Masa
60 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Menghasilkan papan peraga
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan papan peraga dengan baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh papan peragal yang telah siap.
2.     Pelajar diagihkan alat dan bahan yang ada untuk menghasilkan papan peraga mengikut reka bentuk yang telah dibuat.
3.     Pelajar diminta menghasilkan papan peraga.
4.     Guru membuat pemantauan dan membantu serta membimbing pelajar menghasilkan papan peraga
Keperluan
Bahan: pisau,gunting,gam, warna pelaka,straw board,berus warna
Penerapan Nilai
Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi
Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan akan disambung pada hari berikut.

Tarikh
11 Julai 2013
Minggu
28
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
60 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Menghasilkan arca mobail
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan arca mobail dengan baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali
Prosedur
1.     Pelajar diminta menyambung menghasilkan arca.
2.     Guru membuat pemantauan dan membantu serta membimbing pelajar menghasilkan arca.
Keperluan
Bahan: pisau,gunting,gam, warna pelaka,straw board
Penerapan Nilai
Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi
Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan akan disambung pada hari berikut.

Tarikh
11 Julai 2013
Minggu
28
Mata Pelajaran
Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
60 minit
Bidang
Kraf tradisional
Unit Pembelajaran
Ukiran kayu
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengenali dan memahami jenis ukiran kayu.
2.     Mengetahui jenis-jenis peralatan dan bahan dalam kraf ukiran.
3.     Memahami proses menghasilkan ukiran kayu.
4.     Mengenali bentuk silat dan corak serta nilai yang ditampilkan dalam ukiran kayu.
5.     Mengkaji motif dan pola corak ukiran yang digunakan untuk kraf ukiran


Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru memberi penerangan pengenalan kepada kraf ukiran kayu dan mengenali dan memahami jenis ukiran kayu.
2.     Guru menyenaraikan jenis peralatan dan bahan dalam kraf ukiran.
3.     Guru menerangkan tentang proses menghasilkan ukiran kayu.
4.     Guru menunjukkan bentuk silat dan corak serta nilai dalam ukiran kayu.
5.     Sesi soal jawab dengan pelajar.
6.     Membuat rumusan tentang P&P.

Keperluan
Bahan: Contoh motif ukiran kayu
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai
Kekemasan dan kebersihan.
Refleksi
Pelajar memberi respon yang baik semasa P&P dan memberi kerjasama yang baik dengan guru.

Tarikh
12 Julai 2013
Minggu
28
Mata Pelajaran
Pendidikan seni visual
Tingkatan
5K10
Masa
60 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Menghasilkan papan peraga
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan papan peraga dengan baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh papan peragal yang telah siap.
2.     Pelajar diagihkan alat dan bahan yang ada untuk menghasilkan papan peraga mengikut reka bentuk yang telah dibuat.
3.     Pelajar diminta menghasilkan papan peraga.
4.     Guru membuat pemantauan dan membantu serta membimbing pelajar menghasilkan papan peraga
Keperluan
Bahan: pisau,gunting,gam, warna pelaka,straw board,berus warna
Penerapan Nilai
Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi
Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan akan disambung pada hari berikut.




No comments:

Post a Comment