Thursday, 11 July 2013

RPH MINGGU KE-27



RPH Minggu 27
Rancangan Pelajaran Harian 1 Julai~5 Julai 2013
Tarikh
1 Julai 2013
Minggu
27
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Menghasilkan arca mobail
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan arca mobail dengan baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh arca mobail yang ada di bilik seni.
2.     Pelajar diagihkan alat dan bahan yang ada untuk menghasilkan arca mobail mengikut tema yang telah dibuat.
3.     Pelajar diminta menghasilkan arca.
4.     Guru membuat pemantauan dan membantu serta membimbing pelajar menghasilkan arca.
Keperluan
Bahan: pisau,gunting,gam, warna pelaka,straw board
Penerapan Nilai
Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi
Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan akan disambung pada hari berikut.

Tarikh
2 Julai 2013
Minggu
27
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pemlajaran
Menghasilkan arca mobail
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan arca mobail dengan baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh arca mobail yang ada di bilik seni.
2.     Pelajar diagihkan alat dan bahan yang ada untuk menghasilkan arca mobail mengikut tema yang telah dibuat.
3.     Pelajar diminta menghasilkan arca.
4.     Guru membuat pemantauan dan membantu serta membimbing pelajar menghasilkan arca.
Keperluan
Bahan: pisau,gunting,gam, warna pelaka,straw board
Penerapan Nilai
Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi
Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan akan disambung pada hari berikut.
                                                             
Tarikh
2 Julai 2013
Minggu
27
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
70 minit
Bidang
Reka bentuk
Unit Pembelajaran
landskap
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran pelajar dapat:
1.     Menghasilkan pelan landskap halaman rumah
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran amali
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh reka bentuk landskap mini.
2.     Guru mengarahkan pelajar untuk membuat pelan landskap halaman rumah masing-masing.
3.     Guru memantau dan membimbing pelajar menghasilkan landskap.
4.     Guru memberi kritikan yang membina kepada hasil karya pelajar
Keperluan
Rujukan: contoh reka bentuk landskap mini
Penerapan Nilai

Kebersihan dan kemasan.

Refleksi
P&P berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukkan minat terhadap kerja amali yang dibuat.

Tarikh
2 Julai 2013
Minggu
27
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K10
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Menghasilkan papan peraga
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan papan peraga dengan baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh papan peragal yang telah siap.
2.     Pelajar diagihkan alat dan bahan yang ada untuk menghasilkan papan peraga mengikut reka bentuk yang telah dibuat.
3.     Pelajar diminta menghasilkan papan peraga.
4.     Guru membuat pemantauan dan membantu serta membimbing pelajar menghasilkan papan peraga
Keperluan
Bahan: pisau,gunting,gam, warna pelaka,straw board,berus warna
Penerapan Nilai
Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi
Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan akan disambung pada hari berikut.

Tarikh
3 Julai 2013
Minggu
27
Mata Pelajaran
Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pemlajaran
Menghasilkan arca mobail
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan arca mobail dengan baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali
Prosedur
1.     Pelajar diminta menyambung menghasilkan arca.
2.     Guru membuat pemantauan dan membantu serta membimbing pelajar menghasilkan arca.
Keperluan
Bahan: pisau,gunting,gam, warna pelaka,straw board
Penerapan Nilai
Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi
Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan akan disambung pada hari berikut.

Tarikh
3 Julai 2013
Minggu
27
Mata Pelajaran
Pendidikan seni dan Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
120 minit
Bidang
Kraf tradisional
Unit Pemlajaran
tembikar
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui maksud tembikar.
2.     Mengetahui jenis-jenis tembikar.
3.     Menyenaraikan proses persedian tanah liat
4.     Mengetahui alat dan bahan untuk menghasilkan tembikar
5.     Menghasilkan rekaan tembikar sarawak.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran Teori
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh tembikar Sarawak kepada pelajar.
2.     Guru memberi penerangan tentang topik yang dipelajari.
3.     Guru bersoal jawab untuk mengetahui tahap pemahaman pelajar.
4.     Guru membuat rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh gambar rekaan pasu sarawak, pensel warna.kertas lukisan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kerjasama dan kekemasan
Refleksi
PnP berjalan seperti yang dirancang.Pelajar menunjukkan minat terhadap topik yang dipelajari.

Tarikh
4 Julai 2013
Minggu
27
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K10
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Menghasilkan papan peraga
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan papan peraga dengan baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh papan peragal yang telah siap.
2.     Pelajar diagihkan alat dan bahan yang ada untuk menghasilkan papan peraga mengikut reka bentuk yang telah dibuat.
3.     Pelajar diminta menghasilkan papan peraga.
4.     Guru membuat pemantauan dan membantu serta membimbing pelajar menghasilkan papan peraga
Keperluan
Bahan: pisau,gunting,gam, warna pelaka,straw board,berus warna
Penerapan Nilai
Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi
Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan akan disambung pada hari berikut.

Tarikh
4 Julai 2013
Minggu
27
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Menghasilkan arca mobail
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan arca mobail dengan baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali
Prosedur
1.     Pelajar diminta menyambung menghasilkan arca.
2.     Guru membuat pemantauan dan membantu serta membimbing pelajar menghasilkan arca.
Keperluan
Bahan: pisau,gunting,gam, warna pelaka,straw board
Penerapan Nilai
Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi
Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan akan disambung pada hari berikut.

Tarikh
4 Jun 2013
Minggu
27
Mata Pelajaran
Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
60 minit
Bidang
Kraf tradisional
Unit Pembelajaran
tembikar
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan rekaan tembikar sarawak.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali.
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh tembikar Sarawak kepada pelajar.
2.     Pelajar diminta untuk melukis rekaan tembikar Sarawak dan corak tembikar sarawak.
3.     Pelajar menghasilkan karya dan dibimbing oleh guru.
4.     Pelajar membuat kekemasan.
5.     Guru membuat kritikan terhadap beberapa karya pelajar.
6.     Guru membuat rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh gambar rekaan pasu sarawak, pensel warna.kertas lukisan
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kerjasama dan kekemasan
Refleksi
Pelajar dapat menyiapkan karya dan lukisan pelajar juga memuaskan.

Tarikh
5 Julai 2013
Minggu
27
Mata Pelajaran
Pendidikan seni visual
Tingkatan
5K10
Masa
60 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Menghasilkan papan peraga
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan papan peraga dengan baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Kerja amali
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh papan peragal yang telah siap.
2.     Pelajar diagihkan alat dan bahan yang ada untuk menghasilkan papan peraga mengikut reka bentuk yang telah dibuat.
3.     Pelajar diminta menghasilkan papan peraga.
4.     Guru membuat pemantauan dan membantu serta membimbing pelajar menghasilkan papan peraga
Keperluan
Bahan: pisau,gunting,gam, warna pelaka,straw board,berus warna
Penerapan Nilai
Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi
Pelajar tidak dapat menyiapkan tugasan dan akan disambung pada hari berikut.

No comments:

Post a Comment