Monday, 14 January 2013

RPH MINGGU 1


RPH Minggu 1      
Rancangan Pelajaran Harian ~2 ~4 Januari 2013
Tarikh
2 Januari 2013
Minggu
1
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K10
Masa
70 minit
Bidang
Seni Visual
Unit Pembelajaran
Format Peperiksaan
Asas Seni Reka
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui format peperiksaan Pendidikan Seni Visual SPM dengan baik.
2.     Mengingati semula asas seni reka.
Aktiviti Pembelajaran
Perbincangan
Prosedur
1.     Guru menerangkan format sebenar SPM Pendidikan Seni.
2.     Pelajar  diminta untuk menyenaraikan asas seni reka yang pernah dipelajari.
3.     Guru menerangkan sedikit tentang asas seni reka.
4.     Rumusan pelajaran
Keperluan
Bahan: Buku nota, contoh lakaran dan lukisan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
Murid mengetahui format peperiksaan SPM dengan baik serta menunjukkan respon yang baik dalam mengikuti pembelajaran.

Tarikh
3 Januari 2013
Minggu
1
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Seni Visual
Unit Pembelajaran
Format Peperiksaan
Asas Seni Reka
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui format peperiksaan Pendidikan Seni Visual SPM dengan baik.
2.     Mengingati semula asas seni reka.
Aktiviti Pembelajaran
Perbincangan
Prosedur
1.     Guru menerangkan format sebenar SPM Pendidikan Seni.
2.     Pelajar  diminta untuk menyenaraikan asas seni reka yang pernah dipelajari.
3.     Guru menerangkan sedikit tentang asas seni reka.
4.     Rumusan pelajaran
Keperluan
Bahan: Buku nota, contoh lakaran dan lukisan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
Murid mengetahui format peperiksaan SPM dengan baik serta menunjukkan respon yang baik dalam mengikuti pembelajaran.

Tarikh
3 Januari 2013
Minggu
1
Mata Pelajaran
Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni Visual
Unit Pembelajaran
Sukatan Pelajaran dan Format Peperiksaan
Asas Seni Reka
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui sukatan pelajaran dan format peperiksaan Pendidikan Seni Visual SPM dengan baik.
2.     Mengingati semula asas seni reka.
Aktiviti Pembelajaran
Perbincangan
Prosedur
1.     Guru menerangkan sukatan dan format sebenar SPM Pendidikan Seni.
2.     Pelajar  diminta untuk menyenaraikan asas seni reka yang pernah dipelajari.
3.     Guru menerangkan sedikit tentang asas seni reka.
4.     Rumusan pelajaran
Keperluan
Bahan: Sukatan Pelajaran, Buku nota
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
Murid mengetahui sukatan pelajaran dan format peperiksaan SPM dengan baik serta menunjukkan respon yang baik dalam mengikuti pembelajaran.

Tarikh
3 Januari 2012
Minggu
1
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K10
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Lukisan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran pelajar dapat:

1.     Mengetahui bahan-bahan yang digunakan untuk membuat lukisan.
2.     Memahami 4 unsur penting menentukan mutu hasil lukisan.
3.     Mengetahui perspektif dalam lukisan
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru membuat penerangan tetang topik
2.     Bersoal jawab dengan pelajar.
3.     Menulis nota yang guru beri
4.     Guru membuat rumusan
Keperluan
Alat: pensel,pen,pensel warna
Bahan : buku nota
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
Pelajar memberi respon yang baik semasa p n p dijalankan dan menunjukkan minat terhadap topik.

Tarikh
4 Jan 2013
Minggu
1
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Lukisan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran pelajar dapat:

1.     Mengetahui bahan-bahan yang digunakan untuk membuat lukisan.
2.     Memahami 4 unsur penting menentukan mutu hasil lukisan.
3.     Mengetahui perspektif dalam lukisan
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru membuat penerangan tetang topik
2.     Bersoal jawab dengan pelajar.
3.     Menulis nota yang guru beri
4.     Guru membuat rumusan
Keperluan
Alat: pensel,pen,pensel warna
Bahan : buku nota
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
Pelajar memberi respon yang baik semasa p n p dijalankan dan menunjukkan minat terhadap topik yang dipelajari

Tarikh
4 Januari 2013
Minggu
1
Mata Pelajaran
Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
lukisan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui maksud lukisan.
2.     Mengenali bahan yang digunakan untuk membuat lukisan.
3.     Mengetahui teknik-teknik menghasilkan lukisan.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori.
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh lukisan.
2.     Guru membuat penerangan tentang topik.
3.     pelajar diminta untuk mencatat nota.
4.     Guru membuat rumusan terhadap topik.
Keperluan
Bahan: Contoh lukisan perspektif
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai

Kebersihan dan kemasan.

Refleksi
Murid menunjukkan respon yang baik dalam p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar
               

No comments:

Post a Comment