RPH Minggu 2
Rancangan Pelajaran Harian ~7 ~11
Januari 2013
Tarikh
|
7 Januari
2013
|
Minggu
|
2
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
perspektif
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan perspektif
yang baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat
lukisan perspektif
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan perspektif kepada pelajar.
2.
Guru
membuat demonstrasi menghasilkan lukisan perspektif.
3.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: contoh
lukisan perspektif,pensel,pembaris
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P tidak dapat dijalankan disebabkan guru terlibat dalam
pengagihan buku teks tingkatan 4. Aktiviti akan dibuat pada hari esok.
|
Tarikh
|
8 Januari
2013
|
Minggu
|
2
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
perspektif
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan perspektif
yang baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat
lukisan perspektif
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan perspektif kepada pelajar.
2.
Guru
membuat demonstrasi menghasilkan lukisan perspektif.
3.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: contoh
lukisan perspektif,pensel,pembaris
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan tetapi pelajar tidak dapat
menyiapkan lukisan tersebut dan p&p akan disambung pada hari esok.
|
Tarikh
|
8 Januari
2013
|
Minggu
|
2
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
perspektif
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan perspektif
satu titik lenyap yang baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat
lukisan perspektif satu titik
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan perspektif satu titik lenyap kepada pelajar.
2.
Guru
membuat demonstrasi menghasilkan lukisan perspektif satu titik lenyap.
3.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: contoh
lukisan perspektif satu titik lenyap,pensel,pembaris
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan tetapi pelajar tidak dapat
menyiapkan lukisan tersebut dan p&p akan disambung pada hari esok.
|
Tarikh
|
8 Januari
2012
|
Minggu
|
2
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K10
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Halus
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
perspektif
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan perspektif
yang baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat
lukisan perspektif
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan perspektif kepada pelajar.
2.
Guru
membuat demonstrasi menghasilkan lukisan perspektif.
3.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: contoh
lukisan perspektif,pensel,pembaris
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan tetapi pelajar tidak dapat
menyiapkan lukisan tersebut dan p&p akan disambung pada hari esok.
|
Tarikh
|
9 Januari
2013
|
Minggu
|
2
|
Mata Pelajaran
|
Pemulihan Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
50 minit
|
Bidang
|
Seni Halus
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
perspektif
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran pelajar dapat:
1. Menghasilkan
lukisan perspektif dengan baik dan kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali
menghasilkan lukisan perspektif.
|
Prosedur
|
1.
Guru
menyuruh pelajar untuk sambung membuat lukisan perspektif.
2.
Pelajar
membuat kekemasan.
3.
Guru
membuat kritikan dan rumusan
|
Keperluan
|
Alat: kertas lukisan,pensel dan pembaris
Bahan : contoh lukisan perspektif
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kekemasan dan
kebersihan
|
Refleksi
|
Pelajar
memberi respon yang baik semasa p n p dijalankan dan menunjukkan minat
terhadap aktiviti yang dibuat.
|
Tarikh
|
9 Januari
2013
|
Minggu
|
2
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
seni dan Pemulihan Pendidikan Seni
|
Tingkatan
|
4K5
|
Masa
|
120 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
perspektif satu titik lenyap
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan
satu titik lenyap dengan kemas dan baik
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali lukisan perspektif 1 titik lenyap.
|
Prosedur
|
1.
Guru menyuruh
pelajar sambung membuat lukisan.
2.
Pelajar menyiapkan
lukisan dan membuat kekemasan.
3.
Guru membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan perspektif
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kebersihan dan kemasan.
|
Refleksi
|
Murid menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar. Pelajar dapat menyiapkan
lukisan dengan baik.
|
Tarikh
|
10 Januari
2013
|
Minggu
|
2
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K10
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Ton lukisan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan ton pada lukisan
perspektif
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat
ton pada lukisan perspektif.
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan lukisan yang telah dimasukkan ton.
2.
Guru
menunjukkan demonstrasi menghasilkan ton pada lukisan perspektif yang telah
dibuat sebelum ini.
3.
Pelajar
menghasilkan ton pada lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: contoh
lukisan perspektif lenyap,pensel
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar dapat
menyiapkan lukisan dengan baik dan kemas.pelajar menunjukkan minat semasa
P&P dijalankan.
|
Tarikh
|
10 Januari
2013
|
Minggu
|
2
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Ton lukisan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan ton pada lukisan
perspektif
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat
ton pada lukisan perspektif.
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan lukisan yang telah dimasukkan ton.
2.
Guru
menunjukkan demonstrasi menghasilkan ton pada lukisan perspektif yang telah
dibuat sebelum ini.
3.
Pelajar
menghasilkan ton pada lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: contoh
lukisan perspektif lenyap,pensel
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar dapat menyiapkan
lukisan dengan baik dan kemas.pelajar menunjukkan minat semasa P&P
dijalankan.
|
Tarikh
|
10 Januari
2013
|
Minggu
|
2
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
Ton lukisan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan ton pada lukisan
perspektif
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat
ton pada lukisan perspektif.
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan lukisan yang telah dimasukkan ton.
2.
Guru
menunjukkan demonstrasi menghasilkan ton pada lukisan perspektif yang telah
dibuat sebelum ini.
3.
Pelajar
menghasilkan ton pada lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: contoh
lukisan perspektif lenyap,pensel
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar dapat
menyiapkan lukisan dengan baik dan kemas.pelajar menunjukkan minat semasa
P&P dijalankan.
|
Tarikh
|
11 Januari
2013
|
Minggu
|
2
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
seni visual
|
Tingkatan
|
5K10
|
Masa
|
60 minit
|
Bidang
|
Seni halus
|
Unit Pembelajaran
|
lukisan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui teknik
lukisan.
2.
Mengetahui
penggunaan pensel dalam menghasilkan lukisan.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran teori.
|
Prosedur
|
1.
Guru menerangkan
topik p&p.
2.
Bersoal jawab dengan
pelajar tentang topik.
3.
Pelajar menyalin
nota yang diberi oleh guru.
4.
Guru membuat
rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan yang menggunakan
pensel
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kebersihan dan kemasan.
|
Refleksi
|
Murid menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar.
|
No comments:
Post a Comment