RPH Minggu 6
Rancangan Pelajaran Harian ~2 ~6
Februari 2015
Tarikh
|
2 Februari
2015
|
Minggu
|
6
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
4K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni
Halus
|
Unit Pemlajaran
|
Lukisan
Pensel.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pelajaran murid dapat:
1. Menghasilkan
sebuah lukisan pensil berhalbendakan haiwan dengan penekanan kepada
komposisi, unsur bentuk, pencahayaan, ton dan ruang dengan baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali
melukis.
|
Prosedur
|
1. Guru menunjukkan contoh lukisan pensil.
2. Guru menerangkan isi pelajaran dan
membuat demonstrasi melukis.
3. Amali melukis oleh murid.
4. Guru memantau dan membimbing.
5. Perbincangan hasil lukisan murid.
6. Rumusan pelajaran.
7.
|
Keperluan
|
Bahan:
Buku nota, contoh lakaran dan lukisan
Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama,
kemasan dan kebersihan.
|
Refleksi
|
Murid
menunjukkan minat dan berupaya menghasilkan lakaran dengan baik.
|
Tarikh
|
2 Februari
2015
|
Minggu
|
6
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan Seni Visual
|
Tingkatan
|
4K8
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
Pensel.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada
akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan sebuah lukisan pensil berhalbendakan haiwan
dengan penekanan kepada komposisi, unsur bentuk, pencahayaan, ton dan ruang
dengan baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali
melukis.
|
Prosedur
|
1. Guru menunjukkan contoh lukisan pensil.
2. Guru menerangkan isi pelajaran dan
membuat demonstrasi melukis.
3. Amali melukis oleh murid.
4. Guru memantau dan membimbing.
5. Perbincangan hasil lukisan murid.
6. Rumusan pelajaran.
|
Keperluan
|
Bahan:
Buku nota, contoh lakaran dan lukisan
Rujukan: PSV SPM |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama,
kemasan dan kebersihan.
|
Refleksi
|
Murid
menunjukkan minat dan berupaya menghasilkan lakaran dengan baik.
|
Tarikh
|
3
Februari 2015
|
Minggu
|
6
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
5K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan alam
benda.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan pemandangan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengarahkan pelajar membuat sambungan lukisan minggu lepas.
2.
Pelajar
mebuat lukisan tersebut dan dibimbing oleh guru.
3.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan alam benda.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat untuk membuat aktiviti yang dibuat.
|
Tarikh
|
3
Februari 2015
|
Minggu
|
6
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
5K9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan alam
benda.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan pemandangan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengarahkan pelajar membuat sambungan lukisan minggu lepas.
2.
Pelajar
mebuat lukisan tersebut dan dibimbing oleh guru.
3.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan alam benda.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat untuk membuat aktiviti yang dibuat.
|
Tarikh
|
3 Februari
2015
|
Minggu
|
6
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
seni visual
|
Tingkatan
|
4K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
pemandangan di kampung nelayan.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan pemandangan kampung nelayan.
2.
Guru
membuat demonstrasi menghasilkan lukisan tersebut.
3.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan pemandangan kampung
nelayan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat untuk membuat aktiviti yang dibuat tetapi tidak
dapat disiapkan dan akan disambung pada p&p akan datang.
|
Tarikh
|
4 Februari
2015
|
Minggu
|
6
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
4K8
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
pemandangan di kampung nelayan.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan pemandangan kampung nelayan.
2.
Guru
membuat demonstrasi menghasilkan lukisan tersebut.
3.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan pemandangan kampung
nelayan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat untuk membuat aktiviti yang dibuat tetapi tidak
dapat disiapkan dan akan disambung pada p&p akan datang.
|
Tarikh
|
4 Februari
2015
|
Minggu
|
6
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
5K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
pemandangan di kampung nelayan.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan pemandangan kampung nelayan.
2.
Guru
membuat demonstrasi menghasilkan lukisan tersebut.
3.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan pemandangan kampung
nelayan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat untuk membuat aktiviti yang dibuat tetapi tidak
dapat disiapkan dan akan disambung pada p&p akan datang.
|
Tarikh
|
5
Februari 2015
|
Minggu
|
6
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
4K8
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
pemandangan di kampung nelayan.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan lagi contoh lukisan pemandangan kampung nelayan.
2.
Guru
mengarahkan pelajar untuk menyambung tugasan yang lepas
3.
Pelajar
membuat lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan pemandangan kampung
nelayan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat untuk membuat aktiviti yang dibuat.
|
Tarikh
|
5
Februari 2015
|
Minggu
|
6
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
pemandangan di kampung nelayan.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan pemandangan kampung nelayan.
2.
Guru
membuat demonstrasi menghasilkan lukisan tersebut.
3.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan pemandangan kampung
nelayan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat untuk membuat aktiviti yang dibuat tetapi tidak
dapat disiapkan dan akan disambung pada p&p akan datang.
|
Tarikh
|
6 Februari
2015
|
Minggu
|
6
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
seni visual
|
Tingkatan
|
4K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
pemandangan di kampung nelayan.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan lagi contoh lukisan pemandangan kampung nelayan.
2.
Guru
mengarahkan pelajar untuk menyambung tugasan yang lepas
3.
Pelajar
membuat lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan pemandangan kampung
nelayan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat untuk membuat aktiviti yang dibuat.
|
Tarikh
|
6 Februari
2015
|
Minggu
|
6
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
5K9
|
Masa
|
30 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
pemandangan di kampung nelayan.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan lagi contoh lukisan pemandangan kampung nelayan.
2.
Guru
mengarahkan pelajar untuk menyambung tugasan yang lepas
3.
Pelajar
membuat lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan pemandangan kampung
nelayan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat untuk membuat aktiviti yang dibuat.
|
Tarikh
|
6 Februari
2015
|
Minggu
|
6
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
5K7
|
Masa
|
30 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
pemandangan di kampung nelayan.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan lagi contoh lukisan pemandangan kampung nelayan.
2.
Guru
mengarahkan pelajar untuk menyambung tugasan yang lepas
3.
Pelajar
membuat lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan pemandangan kampung
nelayan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat untuk membuat aktiviti yang dibuat.
|
No comments:
Post a Comment