RPH Minggu 5
Rancangan Pelajaran Harian ~26 ~30
Januari 2015
Tarikh
|
26 Januari
2015
|
Minggu
|
5
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
4K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Asas Seni
Reka (Prinsip Rekaan)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui Prinsip rekaan irama
dan pergerakan, kepelbagaian dan kesatuan.
2.
Memahami dengan baik tentang
Prinsip Rekaan.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Perbincangan
|
Prosedur
|
1.
Guru
menerangkan tentang prinsip rekaan irama dan pergerakan, kepelbagaian dan
kesatuan.
2.
Pelajar
diminta untuk menyenaraikan ciri-ciri
setiap Prinsip rekaan.
3.
Guru
bersoalan jawab dengan pelajar untuk menguji permahaman pelajar terhadap
tajuk yang dipelajari.
4.
Rumusan
pelajaran
|
Keperluan
|
Bahan: Sukatan Pelajaran, Buku nota
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar dan membuat penerangan
|
Tarikh
|
26 Januari
2015
|
Minggu
|
5
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan Seni Visual
|
Tingkatan
|
4K8
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Asas Seni
Reka (Prinsip Rekaan)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui Prinsip rekaan kontra,
irama dan pergerakan, kepelbagaian dan kesatuan.
2.
Memahami dengan baik tentang
Prinsip Rekaan.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Perbincangan
|
Prosedur
|
1.
Guru
menerangkan tentang prinsip rekaan kontra, irama dan pergerakan, kepelbagaian
dan kesatuan.
2.
Pelajar
diminta untuk menyenaraikan ciri-ciri
setiap Prinsip rekaan.
3.
Guru
bersoalan jawab dengan pelajar untuk menguji permahaman pelajar terhadap
tajuk yang dipelajari.
4.
Rumusan
pelajaran
|
Keperluan
|
Bahan: Sukatan Pelajaran, Buku nota
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar dan membuat penerangan
|
Tarikh
|
27
Januari 2015
|
Minggu
|
5
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
5K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
pemandangan.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan pemandangan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengarahkan pelajar untuk menyambung semula lukisan yang dibuat pada minggu
lepas.
2.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
3.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan pemandangan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Lukisan
pemandangan.
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat untuk membuat aktiviti yang dibuat tetapi tidak
dapat disiapkan dan akan disambung pada p&p akan datang.
|
Tarikh
|
27
Januari 2015
|
Minggu
|
5
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
5K9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
pemandangan.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan pemandangan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengarahkan pelajar untuk menyambung semula lukisan yang dibuat pada minggu
lepas.
2.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
3.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan pemandangan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Lukisan pemandangan.
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat untuk membuat aktiviti yang dibuat tetapi tidak
dapat disiapkan dan akan disambung pada p&p akan datang.
|
Tarikh
|
27 Januari
2015
|
Minggu
|
5
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
seni visual
|
Tingkatan
|
4K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
lukisan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui teknik
lukisan.
2.
Mengetahui sejarah
lukisan.
3.
Mengetahui
penggunaan pensel dalam menghasilkan lukisan.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran teori.
|
Prosedur
|
1.
Guru menerangkan
topik p&p.
2.
Bersoal jawab dengan
pelajar tentang topik.
3.
Pelajar menyalin
nota yang diberi oleh guru.
4.
Guru membuat
rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan yang menggunakan
pensel
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kebersihan dan kemasan.
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar dan membuat penerangan
|
Tarikh
|
28 Januari
2015
|
Minggu
|
5
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
4K8
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
lukisan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui teknik
lukisan.
2.
Mengetahui sejarah
lukisan.
3.
Mengetahui
penggunaan pensel dalam menghasilkan lukisan.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran teori.
|
Prosedur
|
1.
Guru menerangkan
topik p&p.
2.
Bersoal jawab dengan
pelajar tentang topik.
3.
Pelajar menyalin
nota yang diberi oleh guru.
4.
Guru membuat
rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan yang menggunakan pensel
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kebersihan dan kemasan.
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar dan membuat penerangan
|
Tarikh
|
28 Januari
2015
|
Minggu
|
5
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
5K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
pemandangan.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan pemandangan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengarahkan pelajar untuk menyambung semula lukisan yang dibuat pada hari
selasa.
2.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
3.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan pemandangan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Lukisan
pemandangan.
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat untuk membuat aktiviti yang dibuat. Pelajar
dapat menyiapkan karya dengan baik.
|
Tarikh
|
29
Januari 2015
|
Minggu
|
5
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
4K8
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan ( ton
)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui teknik menghasilkan ton
|
Aktiviti Pembelajaran
|
amali
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan demontrasi teknik-teknik untuk menghasilkan ton.
2.
Pelajar diminta untuk menghasilkan ton menggunakan
pelbagai teknik yang dipelajari.
3.
Kritikan
dan rumusan pelajaran
|
Keperluan
|
Bahan: Buku
nota, contoh format peperiksaan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat untuk membuat aktiviti yang dibuat tetapi
aktiviti akan disambung minggu depan.
|
Tarikh
|
29
Januari 2015
|
Minggu
|
5
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan
pemandangan.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan pemandangan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengarahkan pelajar untuk menyambung semula lukisan yang dibuat pada hari
selasa.
2.
Pelajar
menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
3.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan pemandangan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Lukisan
pemandangan.
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat untuk membuat aktiviti yang dibuat. Pelajar
dapat menyiapkan karya dengan baik.
|
Tarikh
|
30 Januari
2015
|
Minggu
|
5
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
seni visual
|
Tingkatan
|
4K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan ( ton
)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui teknik menghasilkan ton
|
Aktiviti Pembelajaran
|
amali
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan demontrasi teknik-teknik untuk menghasilkan ton.
2.
Pelajar diminta untuk menghasilkan ton menggunakan
pelbagai teknik yang dipelajari.
3.
Kritikan
dan rumusan pelajaran
|
Keperluan
|
Bahan: Buku
nota, contoh format peperiksaan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat untuk membuat aktiviti yang dibuat tetapi
aktiviti akan disambung pada minggu depan
|
Tarikh
|
30 Januari
2015
|
Minggu
|
5
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
5K9
|
Masa
|
30 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan alam
benda.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan pemandangan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan alam benda.
2.
Guru
membuat demonstrasi menghasilkan lukisan tersebut.
3.
Pelajar
diberikan gambar lukisan dan meniru lukisan tersebut dan dibimbing oleh guru.
4.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan alam benda.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat untuk membuat aktiviti yang dibuat tetapi tidak
dapat disiapkan dan akan disambung pada p&p akan datang.
|
Tarikh
|
30 Januari
2015
|
Minggu
|
5
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan Seni
Visual
|
Tingkatan
|
5K7
|
Masa
|
30 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Lukisan alam
benda.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menghasilkan lukisan yang baik dan
kemas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali membuat lukisan pemandangan.
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan alam benda.
2.
Guru
membuat demonstrasi menghasilkan lukisan tersebut.
3.
Pelajar
diberikan gambar lukisan dan meniru lukisan tersebut dan dibimbing oleh guru.
4.
Membuat
kritikan dan rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan alam benda.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat untuk membuat aktiviti yang dibuat tetapi tidak
dapat disiapkan dan akan disambung pada p&p akan datang.
|
No comments:
Post a Comment