RPH Minggu 8
Rancangan Pelajaran Harian ~16 ~20
Februari 2015
Tarikh
|
16 - 20
Februari 2015
|
Minggu
|
8
|
CUTI
TAHUN BARU CINA
|
Tarikh
|
16 - 20
Februari 2015
|
Minggu
|
8
|
CUTI
TAHUN BARU CINA
|
Tarikh
|
9 Februari
2015
|
Minggu
|
7
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
4K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni
Halus
|
Unit Pemlajaran
|
Catan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui sejarah dan ciri-ciri
catan.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan catan cat air kepada pelajar
2.
Guru
membuat penerangan tentang sejarah ciri-ciri teknik catan
3.
Bersoal
jawab dengan pelajar
4.
Pelajar
menulis nota
5.
Membuat
rumusan topik.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan catan cat air
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar dan membuat penerangan
|
Tarikh
|
9 Februari
2015
|
Minggu
|
7
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan Seni Visual
|
Tingkatan
|
4K8
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Catan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui sejarah dan ciri-ciri
catan.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan catan cat air kepada pelajar
2.
Guru
membuat penerangan tentang sejarah ciri-ciri teknik catan
3.
Bersoal
jawab dengan pelajar
4.
Pelajar
menulis nota
5.
Membuat
rumusan topik.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan catan cat air
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar dan membuat penerangan
|
Tarikh
|
10
Februari 2015
|
Minggu
|
7
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
5K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Kertas 3
|
Unit Pembelajaran
|
Kerja kursus
Pendidikan Seni Visual SPM 2015
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Memahami kehendak soalan kerja
kursus PSV SPM.
2.
Memilih soalan untuk projek kerja
kursus.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Perbincangan
Kerja Kursus PSV SPM 2014
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengedarkan soalan kerja kursus PSV SPM 2014 kepada pelajar.
2.
Guru
menerangkan arahan yang dikehendaki semasa membuat kerja kursus kepada pelajar.
3.
Guru
memberi penerangan kepada semua tajuk kerja kursus supaya pelajar dapat
memberi gambaran terhadap kerja kursus.
4.
Pelajar
dikehendaki memilih salah satu soalan untuk projek kerja kursus nanti.
|
Keperluan
|
Bahan: Kerja Kursus Pelajar lepasan SPM 2014
Rujukan: Soalan Kerja Kursus PSV SPM 2015
|
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar dan membuat penerangan
|
Tarikh
|
10
Februari 2015
|
Minggu
|
7
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
5K9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Kertas 3
|
Unit Pembelajaran
|
Kerja kursus
Pendidikan Seni Visual SPM 2015
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Memahami kehendak soalan kerja
kursus PSV SPM.
2.
Memilih soalan untuk projek kerja
kursus.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Perbincangan
Kerja Kursus PSV SPM 2014
|
Prosedur
|
1.
Guru
mengedarkan soalan kerja kursus PSV SPM 2014 kepada pelajar.
2.
Guru
menerangkan arahan yang dikehendaki semasa membuat kerja kursus kepada
pelajar.
3.
Guru
memberi penerangan kepada semua tajuk kerja kursus supaya pelajar dapat
memberi gambaran terhadap kerja kursus.
4.
Pelajar
dikehendaki memilih salah satu soalan untuk projek kerja kursus nanti.
|
Keperluan
|
Bahan: Kerja Kursus Pelajar lepasan SPM 2014
Rujukan: Soalan Kerja Kursus PSV SPM 2015
|
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar dan membuat penerangan
|
Tarikh
|
10 Februari
2015
|
Minggu
|
7
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
seni visual
|
Tingkatan
|
4K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni
Halus
|
Unit Pembelajaran
|
Catan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui ciri-ciri catan dan
aliran-aliran catan.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan catan pelukis tekenal kepada pelajar
2.
Guru
membuat penerangan tentang ciri-ciri teknik catan dan aliran-aliran catan
3.
Bersoal
jawab dengan pelajar
4.
Pelajar
menulis nota
5.
Membuat
rumusan topik.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan catan pelukis terkenal
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar dan membuat penerangan
|
Tarikh
|
11 Februari
2015
|
Minggu
|
7
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
4K8
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Catan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui ciri-ciri catan dan
aliran-aliran catan.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan catan pelukis tekenal kepada pelajar
2.
Guru
membuat penerangan tentang ciri-ciri teknik catan dan aliran-aliran catan
3.
Bersoal
jawab dengan pelajar
4.
Pelajar
menulis nota
5.
Membuat
rumusan topik.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan catan pelukis terkenal
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar dan membuat penerangan
|
Tarikh
|
11 Februari
2015
|
Minggu
|
7
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
5K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Kertas 3
|
Unit Pembelajaran
|
KRSV
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menentukan satu soalan kajian
rekaan yang akan dihasilkan.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Perbincangan
pemilihan tajuk kerja kursus.
|
Prosedur
|
1.
Pelajar
diminta untuk merujuk semula soalan kerja kursus yang telah guru beri pada
kelas sebelumnya.
2.
Guru
berbincang bersama pelajar untuk menentukan tajuk kajian yang mereka buat.
3.
Berbincang
tentang kehendak soalan tajuk yang dipilih oleh pelajar.
4.
Membuat
rumusan.
|
Keperluan
|
Rujukan: kertas soalan KRSV 2015
|
Penerapan Nilai
|
kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar dan membuat penerangan.
Pelajar telah memilih untuk membuat tajuk arca timbulan. Pelajar dikendaki
menyediakan folio dan jugak koleksi gambar arca timbulan dan bawa semasa
P&P seterusnya.
|
Tarikh
|
12
Februari 2015
|
Minggu
|
7
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
4K8
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Catan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui ciri-ciri media catan
dan teknik cat air dan cat minyak
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan catan cat air kepada pelajar
2.
Guru
membuat penerangan tentang ciri-ciri media catan dan teknik cat air dan cat
minyak
3.
Bersoal
jawab dengan pelajar
4.
Pelajar
menulis nota
5.
Membuat
rumusan topik.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan catan cat air
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar dan membuat penerangan
|
Tarikh
|
12
Februari 2015
|
Minggu
|
7
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Kertas 3
|
Unit Pembelajaran
|
KRSV
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menentukan satu soalan kajian
rekaan yang akan dihasilkan.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Perbincangan
pemilihan tajuk kerja kursus.
|
Prosedur
|
1.
Pelajar
diminta untuk merujuk semula soalan kerja kursus yang telah guru beri pada
kelas sebelumnya.
2.
Guru
berbincang bersama pelajar untuk menentukan tajuk kajian yang mereka buat.
3.
Berbincang
tentang kehendak soalan tajuk yang dipilih oleh pelajar.
4.
Membuat
rumusan.
|
Keperluan
|
Rujukan: kertas soalan KRSV 2015
|
Penerapan Nilai
|
kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar dan membuat penerangan.
Pelajar telah memilih untuk membuat tajuk arca timbulan. Pelajar dikendaki
menyediakan folio dan jugak koleksi gambar arca timbulan dan bawa semasa
P&P seterusnya.
|
Tarikh
|
13 Februari
2015
|
Minggu
|
7
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
seni visual
|
Tingkatan
|
4K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Catan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui ciri-ciri media catan
dan teknik cat air dan cat minyak
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Teori
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh lukisan catan cat air kepada pelajar
2.
Guru
membuat penerangan tentang ciri-ciri media catan dan teknik cat air dan cat
minyak
3.
Bersoal
jawab dengan pelajar
4.
Pelajar
menulis nota
5.
Membuat
rumusan topik.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan catan cat air
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar dan membuat penerangan
|
Tarikh
|
13 Februari
2015
|
Minggu
|
7
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
5K9
|
Masa
|
30 minit
|
Bidang
|
Kertas 3
|
Unit Pembelajaran
|
KRSV
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menyediakan fortfolio untuk kajian
reka bentuk.
2.
Membuat koleksi arca timbulan
sebagai sumber ilham
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Persediaan Kerja kursus KRSV
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh kerja kursus pelajar tahun lepas kepada pelajar
2.
Guru
membuat penerangan tentang kekemasan semasa membuat kajian.
3.
Guru
menyuruh pelajar untuk membuat koleksi arca timbulan sebagai sumber ilham.
4.
Pelajar
menampal tajuk dan koleksi gambar arca timbulan.
5.
Membuat
kekemasan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh kerja kursus pelajar tahun
lepas.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat semasa sepanjang aktiviti dijalankan.
|
Tarikh
|
13 Februari
2015
|
Minggu
|
7
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
5K7
|
Masa
|
30 minit
|
Bidang
|
Kertas 3
|
Unit Pembelajaran
|
KRSV
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Menyediakan fortfolio untuk kajian
reka bentuk.
2.
Membuat koleksi arca timbulan
sebagai sumber ilham
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Persediaan Kerja kursus KRSV
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukkan contoh kerja kursus pelajar tahun lepas kepada pelajar
2.
Guru
membuat penerangan tentang kekemasan semasa membuat kajian.
3.
Guru
menyuruh pelajar untuk membuat koleksi arca timbulan sebagai sumber ilham.
4.
Pelajar
menampal tajuk dan koleksi gambar arca timbulan.
5.
Membuat
kekemasan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh kerja kursus pelajar tahun
lepas.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat semasa sepanjang aktiviti dijalankan.
|