Sunday, 10 March 2013

RPH MINGGU KE-10



RPH Minggu 10
Rancangan Pelajaran Harian 4 Mac~8 Mac 2013
Tarikh
4 Mac 2013
Minggu
10
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70
Bidang
Teori Pendidikan Seni VIsual
Unit Pembelajaran
Pembetulan Soalan ujian kertas 1
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui jawapan dan teknik menjawab soalan.
Aktiviti Pembelajaran
Perbincangan jawapan soalan
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar untuk mengeluarkan kertas soalan psv 1
2.     Guru berbincang dengan pelajar tentang setiap soalan dan mencari jawapan yang betul bersama
3.     Pelajar membuat pembetulan kepada jawapan yang dibuat oleh pelajar.
4.     Membuat rumusan.
Keperluan

Bahan: Kertas peperiksaan bulanan PSV 1
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik. Keputusan peperiksaan kertas 1 PSV memuaskan.

Tarikh
5 Mac 2013
Minggu
10
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus (Ujian Kertas 2)
Unit Pembelajaran
Kritikan karya
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui kehendak soalan dan teknik menghasilkan karya.
Aktiviti Pembelajaran
Perbincangan karya pelajar
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar untuk mengeluarkan kertas soalan psv 2
2.     Guru berbincang dengan pelajar tentang setiap soalan dan mengetahui kehendak soalan.
3.     Pelajar diberi peluang untuk memberi markah karya pelajar yang lain.
4.     Guru membuat kritikan terhadap karya pelajar.
5.     Membuat rumusan.
Keperluan

Bahan: Kertas peperiksaan bulanan PSV 2
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik. Keputusan peperiksaan kertas 2 PSV memuaskan. Pelajar tahu kehendak soalan dan markah yang dicadangkan pelajar menunjukkan pelajar ini tahap sederhana.

Tarikh
5 Mac 2013
Minggu
10
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
70 minit
Bidang
Asas Seni Reka
Unit Pembelajaran
Pembetulan Soalan ujian kertas 1
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui jawapan dan teknik menjawab soalan.
Aktiviti Pembelajaran
Perbincangan jawapan soalan
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar untuk mengeluarkan kertas soalan psv 1
2.     Guru berbincang dengan pelajar tentang setiap soalan dan mencari jawapan yang betul bersama
3.     Pelajar membuat pembetulan kepada jawapan yang dibuat oleh pelajar.
4.     Membuat rumusan.
Keperluan

Bahan: Kertas peperiksaan bulanan PSV 1
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik. Keputusan peperiksaan kertas 1 PSV memuaskan.

Tarikh
5 Mac 2013
Minggu
10
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K10
Masa
70 minit
Bidang
Kertas 3
Unit Pembelajaran
Kerja kursus Pendidikan Seni Visual SPM 2013
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Memahami kehendak soalan kerja kursus PSV SPM.
2.     Memilih soalan untuk projek kerja kursus.
Aktiviti Pembelajaran
Perbincangan Kerja Kursus PSV SPM 2013
Prosedur
1.     Guru mengedarkan soalan kerja kursus PSV SPM 2013 kepada pelajar.
2.     Guru menerangkan arahan yang dikehendaki semasa membuat kerja kursus kepada pelajar.
3.     Guru memberi penerangan kepada semua tajuk kerja kursus supaya pelajar dapat memberi gambaran terhadap kerja kursus.
4.     Pelajar dikehendaki memilih salah satu soalan untuk projek kerja kursus nanti.
Keperluan
Bahan: Kerja Kursus Pelajar lepasan SPM 2012
Rujukan: Soalan Kerja Kursus PSV SPM 2013.

Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik. Pelajar mendapat gambaran terhadap kerja kursus yang bakal mereka buat.pelajar dikehendaki mencari koleksi gambar untuk dibuat pada minggu hadapan.

Tarikh
6 Mac 2013
Minggu
10
Mata Pelajaran
Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Kertas 3
Unit Pembelajaran
Kerja kursus Pendidikan Seni Visual SPM 2013
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Memahami kehendak soalan kerja kursus PSV SPM.
2.     Memilih soalan untuk projek kerja kursus.
Aktiviti Pembelajaran
Perbincangan Kerja Kursus PSV SPM 2013
Prosedur
1.     Guru mengedarkan soalan kerja kursus PSV SPM 2013 kepada pelajar.
2.     Guru menerangkan arahan yang dikehendaki semasa membuat kerja kursus kepada pelajar.
3.     Guru memberi penerangan kepada semua tajuk kerja kursus supaya pelajar dapat memberi gambaran terhadap kerja kursus.
4.     Pelajar dikehendaki memilih salah satu soalan untuk projek kerja kursus nanti.
Keperluan
Bahan: Kerja Kursus Pelajar lepasan SPM 2012
Rujukan: Soalan Kerja Kursus PSV SPM 2013.

Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik. Pelajar mendapat gambaran terhadap kerja kursus yang bakal mereka buat.pelajar dikehendaki mencari koleksi gambar untuk dibuat pada minggu hadapan.

Tarikh
6 Mac 2013
Minggu
10
Mata Pelajaran
Pendidikan seni dan Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
120 minit
Bidang
Seni Halus (Ujian Kertas 2)
Unit Pembelajaran
Kritikan karya
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui kehendak soalan dan teknik menghasilkan karya.
Aktiviti Pembelajaran
Perbincangan karya pelajar
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar untuk mengeluarkan kertas soalan psv 2
2.     Guru berbincang dengan pelajar tentang setiap soalan dan mengetahui kehendak soalan.
3.     Pelajar diberi peluang untuk memberi markah karya pelajar yang lain.
4.     Guru membuat kritikan terhadap karya pelajar.
5.     Membuat rumusan.
Keperluan

Bahan: Kertas peperiksaan bulanan PSV 2
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik. Keputusan peperiksaan kertas 2 PSV memuaskan. Pelajar tahu kehendak soalan dan terdapat beberapa orang pelajar yang terkeluar dari tajuk.

Tarikh
7 Mac 2013
Minggu
10
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K10
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
cetakan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui lebih mendalam teknik dan proses penghasilan cetakan.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh cetakan kepada pelajar.
2.     Membuat penerangan tentang teknik-teknik membuat cetakan dan proses penghasilan cetakan.
3.     Pelajar disoal jawab untuk menguji pemahaman pelajar terhadap tajuk.
4.     Guru membuat nota dan pelajar dikehendaki salin.
5.     Membuat rumusan terhadap tajuk P & P.
Keperluan
Bahan: Contoh cetakan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai
Kerjasama
Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik . pelajar menunjukkan minat terhadap P & P.

Tarikh
7 Mac 2013
Minggu
10
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Asas Seni Reka
Unit Pembelajaran
Bentuk
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan bentuk asas tanpa bantuan alatan lain kecuali pensel dan pemadam.
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat bentuk
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh bentuk asas.
2.     Guru membuat demonstarasi menghasilkan bentuk asas.
3.     Pelajar dikendaki membuat bentuk yang ditunjukkan tanpa sebarang bantuan alat lain kecuali pensel dan pemadam dan dibimbing oleh guru.
4.     Membuat kritikan dan rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh bentuk asas
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
Murid menunjukkan respon yang baik dalam p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar. Pelajar juga dapat meningkatkan kemahiran dalam penghasilan bentuk asas.

Tarikh
7 Mac 2013
Minggu
10
Mata Pelajaran
Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
70 minit
Bidang
Asas Seni Reka
Unit Pembelajaran
Bentuk
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan bentuk asas tanpa bantuan alatan lain kecuali pensel dan pemadam.
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat bentuk
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh bentuk asas.
2.     Guru membuat demonstarasi menghasilkan bentuk asas.
3.     Pelajar dikendaki membuat bentuk yang ditunjukkan tanpa sebarang bantuan alat lain kecuali pensel dan pemadam dan dibimbing oleh guru.
4.     Membuat kritikan dan rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh bentuk asas
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
Murid menunjukkan respon yang baik dalam p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar. Pelajar juga dapat meningkatkan kemahiran dalam penghasilan bentuk asas.

Tarikh
8 Mac 2013
Minggu
10
Mata Pelajaran
Pendidikan seni visual
Tingkatan
5K10
Masa
60 minit
Bidang
Asas Seni Reka
Unit Pembelajaran
Bentuk
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan bentuk asas tanpa bantuan alatan lain kecuali pensel dan pemadam.
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat bentuk
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh bentuk asas.
2.     Guru membuat demonstarasi menghasilkan bentuk asas.
3.     Pelajar dikendaki membuat bentuk yang ditunjukkan tanpa sebarang bantuan alat lain kecuali pensel dan pemadam dan dibimbing oleh guru.
4.     Membuat kritikan dan rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh bentuk asas
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama
Refleksi
Murid menunjukkan respon yang baik dalam p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar. Ada beberapa pelajar yang tidak menyiapkan kerja dan diminta untuk menyiapkan dirumah.Pelajar juga dapat meningkatkan kemahiran dalam penghasilan bentuk asas.



No comments:

Post a Comment