Sunday, 17 February 2013

RPH MINGGU KE-6



RPH Minggu 6
Rancangan Pelajaran Harian 4 Februari~9 Februari 2013
Tarikh
4 Februari 2013
Minggu
6
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Membuat potret
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan potret dengan baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat potret
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh potret kepada pelajar.
2.     Guru membuat demonstrasi membuat lakaran potret.
3.     Pelajar sambung membuat potret dan dibimbing oleh guru.
4.     Pelajar membuat jalinan dan ton pada potret.
5.     Membuat kritikan dan rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh lukisan potret
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik. Pelajar dapat menyiapkan lukisan potret dengan baik. 85% dapat menyiapkan lukisan dan selebihnya mwmbuat dirumah. Pelajar menunjukkan minat semasa p & p dijalankan.

Tarikh
5 Februari 2013
Minggu
6
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
catan cat minyak
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui ciri-ciri dan teknik catan cat minyak.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh catan cat minyak
2.     Guru mengedarkan buku rujukan kepada pelajar.
3.     Guru memberi soalan dan pelajar dikehendaki menjawab soalan dan merujuk kepada buku rujukan yang diedarkan.
4.     Pelajar menjawab soalan yang diberikan.
5.     Membuat pembetulan.
6.     Membuat kesimpulan dan rumusan tentang topik.
Keperluan
Bahan: Contoh catan cat minyak
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai
Kerjasama
Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar dapat menjawab semua soalan dengan baik.pelajar menunjukkan minat semasa p&p dijalankan.

Tarikh
5 Februari 2013
Minggu
6
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
cetakan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui lebih mendalam teknik dan proses penghasilan cetakan.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh cetakan kepada pelajar.
2.     Membuat penerangan tentang teknik-teknik membuat cetakan dan proses penghasilan cetakan.
3.     Pelajar disoal jawab untuk menguji pemahaman pelajar terhadap tajuk.
4.     Guru membuat nota dan pelajar dikehendaki salin.
5.     Membuat rumusan terhadap tajuk P & P.
Keperluan
Bahan: Contoh cetakan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai
Kerjasama
Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik . pelajar menunjukkan minat terhadap P & P.

Tarikh
5 Februari 2013
Minggu
6
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K10
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Mewarna lukisan pemandangan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan catan yang baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Amali mewarna pada lakaran pemandangan
Prosedur
1.     Guru menunjukkan cara-cara mewarna menggunakan warna air pada lukisan.
2.     Guru membuat demonstrasi ke atas lukisan beberapa orang pelajar.
3.     Pelajar mewarna lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.     Membuat kritikan dan rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh catan pemandangan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik. Pelajar tidak dapat siapkan mewarna lukisan pemandangan dan diarahkan untuk menyiapkannya dirumah.

Tarikh
6 Februari 2013
Minggu
6
Mata Pelajaran
Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Arca
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui sejarah arca
2.     Mengetahui ciri-ciri arca yang baik
3.     Mengetahui teknik menghasilkan arca
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran Teori
Prosedur
1.     Guru Menunjukkan contoh gambar arca dan memberi contoh arca yang ada disekitar Serian.
2.     Guru memberi penerangan topik kepada pelajar.
3.     Bersoal jawab dengan pelajar.
4.     Guru memberi nota kepada pelajar.
5.     Membuat kesimpulan
Keperluan
Bahan: contoh lukisan rekabentuk arca
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
Murid menunjukkan respon yang baik dalam p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar. Pelajar juga faham konsep dalam membuat rekabentuk arca.

Tarikh
6 Februari 2013
Minggu
6
Mata Pelajaran
Pendidikan seni dan Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
120 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Jalinan daun
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan lukisan jalinan daun yang kemas dan baik
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat lukisan jalinan daun
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar untuk mencari daun yang mempunyai jalinan di luar kelas dalam masa 15 minit.
2.     Guru membuat demonstarasi melukis jalinan daun kepada pelajar dan bertitik fokuskan satu bahagian yang di besarkan upaya menampakkan jalinan yang menarik.
3.     Pelajar dikehendaki membuat lukisan jalinan daun dan guru memantau serta membimbing pelajar.
4.     Membuat kritikan dan rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh lukisan jalinan daun
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
Murid menunjukkan respon yang baik dalam p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar. Aktiviti dapat dibuat seperti yang dirancang.90% dapat menyiapkan tugasan dengan baik dan selebihnya dikendaki menyiapkan tugasan dirumah.

Tarikh
7 Februari 2013
Minggu
6
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K10
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Arca
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui sejarah arca
2.     Mengetahui ciri-ciri arca yang baik
3.     Mengetahui teknik menghasilkan arca
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran Teori
Prosedur
1.     Guru Menunjukkan contoh gambar arca dan memberi contoh arca yang ada disekitar Serian.
2.     Guru memberi penerangan topik kepada pelajar.
3.     Bersoal jawab dengan pelajar.
4.     Guru memberi nota kepada pelajar.
5.     Membuat kesimpulan
Keperluan
Bahan: contoh lukisan rekabentuk arca
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
Murid menunjukkan respon yang baik dalam p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar. Pelajar juga faham konsep dalam membuat rekabentuk arca.

Tarikh
7 Februari 2013
Minggu
6
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Mereka bentuk arca bertemakan ilmu
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan lukisan arca yang baik dan kemas
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat rekabentuk arca.
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contok lukisan rekabentuk arca.
2.     Guru membuat demonstarasi melukis rekabentuk arca dan menerangkan maksud disebalik arca tersebut.
3.     Pelajar dikendaki membuat arca bertemakan ilmu.
4.     Membuat kritikan dan rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh lukisan rekabentuk arca
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
Murid menunjukkan respon yang baik dalam p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar. Pelajar juga faham konsep dalam membuat rekabentuk arca.

Tarikh
7 Februari 2013
Minggu
6
Mata Pelajaran
Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Latihan teori seni halus
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menjawab dan memahami soalan yang diberikan.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru memberi latihan kepada pelajar untuk menguji pemahaman pelajar dalam seni halus.
2.     Pelajar membuat latihan dan dibimbing oleh guru.
3.     Membuat pembetulan dan perbincangan jawapan latihan.
4.     Membuat rumusan.
Keperluan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik. 80% pelajar dapat menjawab dengan baik dan selebihnya memerlukan latihan yang lebih supaya memahami bab seni halus.

Tarikh
8 Februari 2013
Minggu
6
Mata Pelajaran
Pendidikan seni visual
Tingkatan
5K10
Masa
60 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Latihan teori seni halus
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menjawab dan memahami soalan yang diberikan.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru memberi latihan kepada pelajar untuk menguji pemahaman pelajar dalam seni halus.
2.     Pelajar membuat latihan dan dibimbing oleh guru.
3.     Membuat pembetulan dan perbincangan jawapan latihan.
4.     Membuat rumusan.
Keperluan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik. 50% pelajar dapat menjawab dengan baik dan selebihnya memerlukan latihan yang lebih supaya memahami bab seni halus.


No comments:

Post a Comment