Rancangan Pelajaran Harian ~ 29 Oktober
–3 November 2012
Tarikh
|
29 Oktober
2012
|
Minggu
|
44
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K10
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Ulangkaji
|
Unit Pembelajaran
|
Kuiz PSV
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pembelajaran,pelajar dapat:
1.
Menjawab soalan dengan betul
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru Membahagi pelajar kepada 2 kumpulan
2.
Guru mengajukan soalan dimulakan dengan kumpulan 1 dan diikuti
kumpulan 2. 10 markah akan diberikan untuk jawapan yang betul.
3.
Guru membuat rumusan tentang pengetahuan pelajar.
|
Keperluan
|
Bahan:
soalan kuiz
|
Penerapan Nilai
|
kerajinan
|
Refleksi
|
Secara
keseluruhan,pelajar memberi kerjasama yang baik semasa membuat kuiz. Didapati
pelajar masih kurang pengetahuan dalam seni visual. Perlu di latih dan
ulangkaji supaya pelajar mengingati semula apa yang dipelajari.
|
Tarikh
|
29 Oktober
2012
|
Minggu
|
44
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Ulangkaji
|
Unit Pembelajaran
|
Kuiz PSV
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pembelajaran,pelajar dapat:
1.
Menjawab soalan dengan betul
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru Membahagi pelajar kepada 2 kumpulan
2.
Guru mengajukan soalan dimulakan dengan kumpulan 1 dan diikuti
kumpulan 2. 10 markah akan diberikan untuk jawapan yang betul.
3.
Guru membuat rumusan tentang pengetahuan pelajar.
|
Keperluan
|
Bahan:
soalan kuiz
|
Penerapan Nilai
|
kerajinan
|
Refleksi
|
Secara
keseluruhan,pelajar memberi kerjasama yang baik semasa membuat kuiz. Didapati
pelajar masih kurang pengetahuan dalam seni visual. Perlu di latih dan
ulangkaji supaya pelajar mengingati semula apa yang dipelajari.
|
Tarikh
|
30 Oktober
2012
|
Minggu
|
44
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K3
|
Masa
|
35 minit
|
Bidang
|
Ulangkaji
|
Unit Pembelajaran
|
Soalan teori.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pembelajaran,pelajar dapat:
1.
Menjawab soalan dengan teknik yang betul.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru Memberi 15 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 25
minit.
2.
Perbincangan Jawapan dan teknik menjawab.
3.
Guru membuat rumusan tentang pencapaian pelajar.
|
Keperluan
|
Bahan:
Bank soalan Topikal PSV
|
Penerapan Nilai
|
kerajinan
|
Refleksi
|
Secara
seluruhan,pelajar memberi kerjasama yang baik semasa membuat latihan. 70%
pelajar yang dapat menjawab lebih 10 soalan dengan betul dan 30% pelajar akan
diberi latihan susulan dari masa ke semasa.
|
Tarikh
|
30
Oktober 2012
|
Minggu
|
44
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K10
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Ulangkaji
|
Unit Pembelajaran
|
Kuiz PSV
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pembelajaran,pelajar dapat:
1.
Menjawab soalan dengan betul
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru Membahagi pelajar kepada 2 kumpulan
2.
Guru mengajukan soalan dimulakan dengan kumpulan 1 dan diikuti
kumpulan 2. 10 markah akan diberikan untuk jawapan yang betul.
3.
Guru membuat rumusan tentang pengetahuan pelajar.
|
Keperluan
|
Bahan:
soalan kuiz
|
Penerapan Nilai
|
kerajinan
|
Refleksi
|
Secara
seluruhan,pelajar memberi kerjasama yang baik semasa membuat kuiz. Pelajar perlu
di latih dan ulangkaji supaya pelajar mengingati semula apa yang dipelajari.
|
Tarikh
|
30 Oktober
2012
|
Minggu
|
44
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Ulangkaji
|
Unit Pembelajaran
|
Soalan teori.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pembelajaran,pelajar dapat:
1.
Menjawab soalan dengan teknik yang betul.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru Memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 45
minit.
2.
Perbincangan Jawapan dan teknik menjawab.
3.
Guru membuat rumusan tentang pencapaian pelajar.
|
Keperluan
|
Bahan:
Bank soalan Topikal PSV
|
Penerapan Nilai
|
kerajinan
|
Refleksi
|
Secara
seluruhan,pelajar memberi kerjasama yang baik semasa membuat latihan. 65%
pelajar yang dapat menjawab lebih 15 soalan dengan betul dan 35% pelajar akan
diberi latihan susulan dari masa ke semasa.
|
Tarikh
|
31 Oktober
2012
|
Minggu
|
44
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K10
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Ulangkaji
|
Unit Pembelajaran
|
Kuiz PSV
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pembelajaran,pelajar dapat:
1.
Menjawab soalan dengan betul
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru Membahagi pelajar kepada 2 kumpulan
2.
Guru mengajukan soalan dimulakan dengan kumpulan 1 dan diikuti
kumpulan 2. 10 markah akan diberikan untuk jawapan yang betul.
3.
Guru membuat rumusan tentang pengetahuan pelajar.
|
Keperluan
|
Bahan:
soalan kuiz
|
Penerapan Nilai
|
kerajinan
|
Refleksi
|
Secara
seluruhan,pelajar memberi kerjasama yang baik semasa membuat kuiz. Didapati
pengetahuan pelajar masih lemah dalam asas seni dan prinsip seni. Perlu di latih
dan ulangkaji supaya pelajar mengingati semula apa yang dipelajari.
|
Tarikh
|
31 Oktober 2012
|
Minggu
|
44
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Ulangkaji
|
Unit Pembelajaran
|
Soalan teori.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pembelajaran,pelajar dapat:
1.
Menjawab soalan dengan teknik yang betul.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru Memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40
minit.
2.
Perbincangan Jawapan dan teknik menjawab.
3.
Guru membuat rumusan tentang pencapaian pelajar.
|
Keperluan
|
Bahan:
Bank soalan Topikal PSV
|
Penerapan Nilai
|
kerajinan
|
Refleksi
|
Secara
seluruhan,pelajar memberi kerjasama yang baik semasa membuat latihan. 30%
pelajar yang dapat menjawab 15 soalan dengan betul dan 70% pelajar akan
diberi latihan susulan dari masa ke semasa.
|
Tarikh
|
31
Oktober 2012
|
Minggu
|
44
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Ulangkaji
|
Unit Pembelajaran
|
Kuiz PSV
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pembelajaran,pelajar dapat:
1.
Menjawab soalan dengan betul
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru Membahagi pelajar kepada 2 kumpulan
2.
Guru mengajukan soalan dimulakan dengan kumpulan 1 dan diikuti
kumpulan 2. 10 markah akan diberikan untuk jawapan yang betul.
3.
Guru membuat rumusan tentang pengetahuan pelajar.
|
Keperluan
|
Bahan:
soalan kuiz
|
Penerapan Nilai
|
kerajinan
|
Refleksi
|
Secara
seluruhan,pelajar memberi kerjasama yang baik semasa membuat kuiz. Didapati
pengetahuan pelajar masih lemah dalam asas seni dan prinsip seni. Perlu di
latih dan ulangkaji supaya pelajar mengingati semula apa yang dipelajari.
|
Tarikh
|
1 November
2012
|
Minggu
|
44
|
Mata Pelajaran
|
Pemulihan
Pendidikan Seni
|
Tingkatan
|
4K10
|
Masa
|
70 minit
|
Aktiviti
|
CUTI
BERSEBAB
|
Tarikh
|
1 November
2012
|
Minggu
|
44
|
Mata Pelajaran
|
Pemulihan
Pendidikan Seni
|
Tingkatan
|
5K3
|
Masa
|
35 minit
|
Aktiviti
|
Restu
Ilmu
|
Tarikh
|
3 November
2012
|
Minggu
|
44
|
Mata Pelajaran
|
Pemulihan
Pendidikan Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70 minit
|
Aktiviti
|
Majlis
Penyampaian Hadiah dan Garaduasi tingkatan 6
|
No comments:
Post a Comment