Rancangan Pelajaran Harian ~ 22–24 Oktober 2012
Tarikh
|
22
Oktober 2012
|
Minggu
|
43
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K10
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Perbincangan
kertas peperiksaaan
|
Unit Pembelajaran
|
kertas 2 (Menggambar)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pembelajaran,pelajar dapat:
1.
Mengetahui kelemahan hasil karya dan teknik yang betul dalam
menghasilkan lukisan.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Membuat
perbincangan
|
Prosedur
|
1.
Membuat kritikan terhadap karya pelajar.
2.
Guru membuat rumusan tentang pencapaian pelajar.
|
Keperluan
|
Bahan:
Kertas lukisan pelajar.
|
Penerapan Nilai
|
kerajinan
|
Refleksi
|
Secara
seluruhan,pelajar memberi kerjasama yang baik semasa membuat perbincangan.
|
Tarikh
|
22
Oktober 2012
|
Minggu
|
43
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Perbincangan
kertas peperiksaaan
|
Unit Pembelajaran
|
kertas 2 (Menggambar)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pembelajaran,pelajar dapat:
1.
Mengetahui kelemahan hasil karya dan teknik yang betul dalam
mengahasilkan lukisan.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Membuat
perbincangan
|
Prosedur
|
1.
Membuat kritikan terhadap karya pelajar.
2.
Guru membuat rumusan tentang pencapaian pelajar.
|
Keperluan
|
Bahan:
Kertas lukisan pelajar.
|
Penerapan Nilai
|
kerajinan
|
Refleksi
|
Secara
seluruhan,pelajar memberi kerjasama yang baik semasa membuat perbincangan.
|
Tarikh
|
23 Oktober
2012
|
Minggu
|
43
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K3
|
Masa
|
35 minit
|
Bidang
|
Ulangkaji
|
Unit Pembelajaran
|
Soalan teori.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pembelajaran,pelajar dapat:
1.
Menjawab soalan dengan teknik yang betul.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru Memberi 15 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 25
minit.
2.
Perbincangan Jawapan dan teknik menjawab.
3.
Guru membuat rumusan tentang pencapaian pelajar.
|
Keperluan
|
Bahan:
Bank soalan Topikal PSV
|
Penerapan Nilai
|
kerajinan
|
Refleksi
|
Secara
seluruhan,pelajar memberi kerjasama yang baik semasa membuat latihan. 50%
pelajar yang dapat menjawab lebih 10 soalan dengan betul dan 50% pelajar akan
diberi latihan susulan dari masa ke semasa.
|
Tarikh
|
23
Oktober 2012
|
Minggu
|
43
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K10
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Perbincangan
kertas peperiksaaan
|
Unit Pembelajaran
|
kertas 1 (OBJEKTIF)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pembelajaran,pelajar dapat:
1.
Mengetahui jawapan dan memahami kehendak soalan
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Membuat
perbincangan
|
Prosedur
|
1.
Guru membuat penerangan bagi setiap jawapan supaya pelajar
memahami kehendak soalan.
2.
Guru membuat rumusan tentang pencapaian pelajar.
|
Keperluan
|
Bahan:
soalan kertas 1 dan skema jawapan
|
Penerapan Nilai
|
kerajinan
|
Refleksi
|
Secara
seluruhan,pelajar memberi kerjasama yang baik semasa membuat perbincangan.
|
Tarikh
|
23 Oktober
2012
|
Minggu
|
43
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Ulangkaji
|
Unit Pembelajaran
|
Soalan teori.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pembelajaran,pelajar dapat:
1.
Menjawab soalan dengan teknik yang betul.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru Memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 45 minit.
2.
Perbincangan Jawapan dan teknik menjawab.
3.
Guru membuat rumusan tentang pencapaian pelajar.
|
Keperluan
|
Bahan:
Bank soalan Topikal PSV
|
Penerapan Nilai
|
kerajinan
|
Refleksi
|
Secara
seluruhan,pelajar memberi kerjasama yang baik semasa membuat latihan. 60%
pelajar yang dapat menjawab lebih 15 soalan dengan betul dan 40% pelajar akan
diberi latihan susulan dari masa ke semasa.
|
Tarikh
|
24 Oktober
2012
|
Minggu
|
43
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K10
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Ulangkaji
|
Unit Pembelajaran
|
Kuiz PSV
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pembelajaran,pelajar dapat:
1.
Menjawab soalan dengan betul
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru Membahagi pelajar kepada 2 kumpulan
2.
Guru mengajukan soalan dimulakan dengan kumpulan 1 dan diikuti
kumpulan 2. 10 markah akan diberikan untuk jawapan yang betul.
3.
Guru membuat rumusan tentang pengetahuan pelajar.
|
Keperluan
|
Bahan:
soalan kuiz PSV
|
Penerapan Nilai
|
kerajinan
|
Refleksi
|
Secara
seluruhan,pelajar memberi kerjasama yang baik semasa membuat kuiz. Didapati
pengetahuan pelajar masih lemah dalam asas seni dan prinsip seni. Perlu di latih
dan ulangkaji supaya pelajar mengingati semula apa yang dipelajari.
|
Tarikh
|
24 Oktober 2012
|
Minggu
|
43
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Ulangkaji
|
Unit Pembelajaran
|
Soalan teori.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pembelajaran,pelajar dapat:
1.
Menjawab soalan dengan teknik yang betul.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
teori
|
Prosedur
|
1.
Guru Memberi 30 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 40
minit.
2.
Perbincangan Jawapan dan teknik menjawab.
3.
Guru membuat rumusan tentang pencapaian pelajar.
|
Keperluan
|
Bahan:
Bank soalan Topikal PSV
|
Penerapan Nilai
|
kerajinan
|
Refleksi
|
Secara
seluruhan,pelajar memberi kerjasama yang baik semasa membuat latihan. 30%
pelajar yang dapat menjawab 15 soalan dengan betul dan 70% pelajar akan
diberi latihan susulan dari masa ke semasa.
|
Tarikh
|
24
Oktober 2012
|
Minggu
|
43
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K6
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Perbincangan
kertas peperiksaaan
|
Unit Pembelajaran
|
kertas 1 (OBJEKTIF)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pembelajaran,pelajar dapat:
1.
Mengetahui jawapan dan memahami kehendak soalan
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Membuat
perbincangan
|
Prosedur
|
1.
Guru membuat penerangan bagi setiap jawapan supaya pelajar
memahami kehendak soalan.
2.
Guru membuat rumusan tentang pencapaian pelajar.
|
Keperluan
|
Bahan:
soalan kertas 1 dan skema jawapan
|
Penerapan Nilai
|
kerajinan
|
Refleksi
|
Secara
seluruhan,pelajar memberi kerjasama yang baik semasa membuat perbincangan.
|
No comments:
Post a Comment