Rancangan Pelajaran Harian ~12 – 15 Jun
2012
Tarikh
|
12
Jun 2012
|
Minggu
|
24
|
Mata Pelajaran
|
Pemulihan
Pendidikan Seni
|
Tingkatan
|
5K3
|
Masa
|
35
minit
|
Bidang
|
Komunikasi
Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Kajian
Rekaan Seni Visual (KRSV).
Reka
Corak – Kajian Warna Cadangan Reka Letak Corak.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran
murid dapat:
1. Menghasilkan sekurang-kurangnya 4 kajian /
gubahan warna bagi reka corak yang dipilih dengan baik, menarik dan
berkualiti.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali
mewarna
|
Prosedur
|
1. Guru memantau
setakat mana kajian warna pelajar telah buat.
2. Guru menyuruh
pelajar untuk membuat sambungan kajian warna.
3. Guru
membimbing pelajar
4. Persembahan
karya lukisan
5. Rumusan pelajaran
|
Keperluan
|
Alat: Pensel warna,
kertas lukisan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kekemasan
dan kebersihan
|
Refleksi
|
Aktiviti
tidak dapat dijalankan kerana pelajar terlibat dalam perjumpaan rumah sukan.
Aktiviti akan dibuat pada p&p pada hari khamis
|
Tarikh
|
12 Jun 2012
|
Minggu
|
24
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K10
|
Masa
|
70
minit
|
Bidang
|
Kraf
Tradisional Dan Dimensi Baru
|
Unit Pembelajaran
|
Batik
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran
murid dapat:
1. Mengetahui
apa yang dimaksudkan dengan batik.
2. Mengetahui
jenis – jenis batik
3. Mengenali motif
– motif seni batik
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
Teori Kraf Tradisional
|
Prosedur
|
1. Guru
menunjukan beberapa hasil kerja batik kepada pelajar.
2. Guru menerangkan
maksud seni batik dan tempat yang terkenal dengan kraf batik.
3. Guru
menyenaraikan dan menerangkan jenis-jenis batik.
4. Guru membuat
penerangan motif-motif batik yang dikaitkan dengan alam sekitar.
5. Pelajar menyalin
nota
6. Guru membuat
rumusan pembelajaran
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh karya
batik
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kekemasan
dan kebersihan
|
Refleksi
|
Aktiviti
tidak dapat dihabiskan kerana 35 minit pertama, pelajar terlibat dengan
perjumpaan sukan tahunan. P&P akan disambung pada hari Rabu.
|
Tarikh
|
12 Jun 2012
|
Minggu
|
24
|
Mata Pelajaran
|
Pemulihan
Pendidikan Seni
|
Tingkatan
|
5K6
|
Masa
|
70
minit
|
Bidang
|
Komunikasi
Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Kajian
Rekaan Seni Visual (KRSV).
Reka
Corak – Kajian Warna Cadangan Reka Letak Corak.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran
murid dapat:
1. Menghasilkan sekurang-kurangnya 4 kajian /
gubahan warna bagi reka corak yang dipilih dengan baik, menarik dan
berkualiti.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali
mewarna
|
Prosedur
|
1. Guru memantau
setakat mana kajian warna pelajar telah buat.
2. Guru menyuruh
pelajar untuk membuat sambungan kajian warna.
3. Guru
membimbing pelajar
4. Persembahan
karya lukisan
5. Rumusan pelajaran
|
Keperluan
|
Alat: Pensel warna,
kertas lukisan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kekemasan
dan kebersihan
|
Refleksi
|
Pelajar
menunjukan respon yang baik terhadap P&P dan hasil persembahan pelajar
juga baik
|
Tarikh
|
13 Jun 2012
|
Minggu
|
24
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K10
|
Masa
|
70
minit
|
Bidang
|
Kraf
Tradisional Dan Dimensi Baru
|
Unit Pembelajaran
|
Batik
(Menghasilkan corak batik)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran
murid dapat:
1. Mengenali motif
– motif seni batik
2. Dapat
Menghasilkan lakaran corak berdasarkan alam flora
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran
Teori dan menghasilkan corak Kraf Tradisional batik
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukan beberapa hasil kerja batik kepada pelajar.
2. Guru membuat
penerangan motif-motif batik yang dikaitkan dengan alam sekitar.
3. Pelajar menyalin
nota
4. Guru membuat
demontrasi menghasilkan motif batik dan contoh corak yang boleh dihasilkan
melalui motif tersebut.
5. Guru menyuruh
pelajar menghasilkan corak batik.
6. Guru membuat
pemantauan dan bimbingan.
7. Pelajar membuat
kekemasan dan persembahan.
8. Guru membuat
rumusan
|
Keperluan
|
Alat: kertas
lukisan, media bebas.
Bahan : Contoh Karya
batik
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kekemasan
dan kebersihan
|
Refleksi
|
Aktiviti
tidak dapat diselesaikan dan aktiviti akan disambung pada hari Khamis.
Pelajar bersungguh-sungguh semasa aktiviti p&p dijalankan.
|
Tarikh
|
13 Jun 2012
|
Minggu
|
24
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K7
|
Masa
|
70
minit
|
Bidang
|
Komunikasi
Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Kajian
Rekaan Seni Visual (KRSV).
Reka
Corak – Kajian Warna Cadangan Reka Letak Corak.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran
murid dapat:
1. Menghasilkan sekurang-kurangnya 4 kajian /
gubahan warna bagi reka corak yang dipilih dengan baik, menarik dan
berkualiti.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali
mewarna
|
Prosedur
|
1.
Guru
memantau setakat mana kajian warna pelajar telah buat.
2.
Guru
menyuruh pelajar untuk membuat sambungan kajian warna.
3.
Guru
membimbing pelajar
4.
Persembahan
karya lukisan
5.
Rumusan
pelajaran
|
Keperluan
|
Alat: Pensel warna,
kertas lukisan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kekemasan
dan kebersihan
|
Refleksi
|
Pelajar
menunjukan respon yang baik terhadap P&P dan hasil persembahan pelajar
juga baik
|
Tarikh
|
13 Jun 2012
|
Minggu
|
24
|
Mata Pelajaran
|
Pemulihan
Pendidikan Seni
|
Tingkatan
|
4K6
|
Masa
|
70
minit
|
Bidang
|
Komunikasi
Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Pembungkusan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran
murid dapat:
1. Menyatakan perkara-perkara penting dalam
reka bentuk pembungkusan serta memberikan contoh dengan betul.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran teori.
|
Prosedur
|
1.
Guru menunjukkan
contoh pembungkusan.
2.
Guru menerangkan
perkara-perkara penting dalam reka bentuk pembungkusan.
3.
Murid diminta untuk
mencatat nota.
4.
Guru membuat rumusan
terhadap pelajaran.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh reka
bentuk pembungkusan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kebersihan dan
kemasan.
|
Refleksi
|
Murid menunjukkan
respon yang baik dalam p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar
|
Tarikh
|
14 Jun 2012
|
Minggu
|
24
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K10
|
Masa
|
70
minit
|
Bidang
|
Kraf
Tradisional Dan Dimensi Baru
|
Unit Pembelajaran
|
Batik
(Menghasilkan corak batik)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran
murid dapat:
1. Dapat
Menghasilkan corak berdasarkan alam flora.
2. Dapat menghasilkan
ton warna yang menarik pada karya.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Menghasilkan
corak Kraf Tradisional batik
|
Prosedur
|
1.
Guru
menunjukan beberapa hasil kerja batik kepada pelajar.
2. Guru membuat
demontrasi cara mewarna batik dengan ton warna yang betul
3. Guru menyuruh
pelajar menghasilkan corak batik dan mewarna dengan betul.
4. Guru membuat
pemantauan dan bimbingan.
5. Pelajar membuat
kekemasan dan persembahan.
6. Guru membuat
rumusan
|
Keperluan
|
Alat: kertas
lukisan, media bebas.
Bahan : Contoh Karya
batik
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kekemasan
dan kebersihan
|
Refleksi
|
Aktiviti
tidak dapat diselesaikan dan aktiviti akan disambung pada hari Jumaat.
Pelajar bersungguh-sungguh semasa aktiviti p&p dijalankan.
|
Tarikh
|
14 Jun 2012
|
Minggu
|
24
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K3
|
Masa
|
35
minit
|
Bidang
|
Komunikasi
Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Kajian
Rekaan Seni Visual (KRSV).
Reka
Corak – Kajian Warna Cadangan Reka Letak Corak.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran
murid dapat:
1. Menghasilkan sekurang-kurangnya 4 kajian /
gubahan warna bagi reka corak yang dipilih dengan baik, menarik dan
berkualiti.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali
mewarna
|
Prosedur
|
1.
Guru
memantau setakat mana kajian warna pelajar telah buat.
2.
Guru
menyuruh pelajar untuk membuat sambungan kajian warna.
3.
Guru
membimbing pelajar
4.
Persembahan
karya lukisan
5.
Rumusan
pelajaran
|
Keperluan
|
Alat: Pensel warna,
kertas lukisan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kekemasan
dan kebersihan
|
Refleksi
|
Pelajar
menunjukan respon yang baik terhadap P&P dan hasil persembahan pelajar
juga baik.
|
Tarikh
|
15 Jun 2012
|
Minggu
|
24
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
4K10
|
Masa
|
70
minit
|
Bidang
|
Kraf
Tradisional Dan Dimensi Baru
|
Unit Pembelajaran
|
Batik
(Menghasilkan corak batik)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran
murid dapat:
1. Dapat menghasilkan
ton warna yang menarik pada karya.
2. Dapat menyiapkan
hasil karya corak batik dengan baik.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Menghasilkan
corak Kraf Tradisional batik
|
Prosedur
|
1. Guru menyuruh
pelajar sambung membuat karya batik dan siapkan karya tersebut.
2. Guru membuat
pemantauan dan bimbingan.
3. Pelajar membuat
kekemasan dan persembahan.
4. Guru membuat
rumusan
|
Keperluan
|
Alat: kertas
lukisan, media bebas.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kekemasan
dan kebersihan
|
Refleksi
|
Pelajar
bersungguh-sungguh semasa aktiviti p&p dijalankan dan hasil karya pelajar
juga baik.
|
Tarikh
|
15 Jun 2012
|
Minggu
|
24
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K5
|
Masa
|
70
minit
|
Bidang
|
Komunikasi
Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Kajian
Rekaan Seni Visual (KRSV).
Reka
Corak – Kajian Warna Cadangan Reka Letak Corak.
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran
murid dapat:
2. Menghasilkan sekurang-kurangnya 4 kajian /
gubahan warna bagi reka corak yang dipilih dengan baik, menarik dan
berkualiti.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Amali
mewarna
|
Prosedur
|
6.
Guru
memantau setakat mana kajian warna pelajar telah buat.
7.
Guru
menyuruh pelajar untuk membuat sambungan kajian warna.
8.
Guru
membimbing pelajar
9.
Persembahan
karya lukisan
10. Rumusan pelajaran
|
Keperluan
|
Alat: Pensel warna,
kertas lukisan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kekemasan
dan kebersihan
|
Refleksi
|
Pelajar
menunjukan respon yang baik terhadap P&P dan hasil persembahan pelajar
juga baik
|
No comments:
Post a Comment