RPH Minggu 3
Rancangan Pelajaran Harian ~12 ~16
Januari 2015
Tarikh
|
12 Januari
2015
|
Minggu
|
3
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
4K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Sukatan
Pelajaran dan Format Peperiksaan
Asas Seni Reka
(Unsur Seni)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui sukatan pelajaran dan format
peperiksaan Pendidikan Seni Visual SPM dengan baik.
2.
Mengingati semula asas seni reka
unsur seni.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Perbincangan
|
Prosedur
|
1.
Guru
menerangkan sukatan dan format sebenar SPM Pendidikan Seni.
2.
Pelajar
diminta untuk menyenaraikan asas seni
reka unsur seni yang pernah dipelajari.
3.
Guru
menerangkan sedikit tentang unsure seni garisan.
4.
Rumusan
pelajaran
|
Keperluan
|
Bahan: Sukatan Pelajaran, Buku nota
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Menjalankan
orentasi
|
Tarikh
|
12 Januari
2015
|
Minggu
|
3
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan Seni Visual
|
Tingkatan
|
4K8
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Sukatan
Pelajaran dan Format Peperiksaan
Asas Seni
Reka (Unsur Seni)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui sukatan pelajaran dan format
peperiksaan Pendidikan Seni Visual SPM dengan baik.
2.
Mengingati semula asas seni reka
unsur seni.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Perbincangan
|
Prosedur
|
1.
Guru
menerangkan sukatan dan format sebenar SPM Pendidikan Seni.
2.
Pelajar
diminta untuk menyenaraikan asas seni
reka unsur seni yang pernah dipelajari.
3.
Guru
menerangkan sedikit tentang unsure seni garisan.
4.
Rumusan
pelajaran
|
Keperluan
|
Bahan: Sukatan Pelajaran, Buku nota
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Menjalankan
orentasi
|
Tarikh
|
13
Januari 2015
|
Minggu
|
3
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
5K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Format
Peperiksaan
Asas Seni
Reka (Unsur Seni)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui format peperiksaan
Pendidikan Seni Visual SPM dengan baik.
2.
Mengingati semula unsur seni.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Perbincangan
|
Prosedur
|
1.
Guru
menerangkan format sebenar SPM Pendidikan Seni.
2.
Pelajar diminta untuk menyenaraikan unsur seni yang
pernah dipelajari.
3.
Guru
menerangkan sedikit tentang unsur seni.
4.
Rumusan
pelajaran
|
Keperluan
|
Bahan: Buku
nota, contoh format peperiksaan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar dan membuat penerangan
|
Tarikh
|
13
Januari 2015
|
Minggu
|
3
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
5K9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Format
Peperiksaan
Asas Seni
Reka (Unsur Seni)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui format peperiksaan
Pendidikan Seni Visual SPM dengan baik.
2.
Mengingati semula unsur seni.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Perbincangan
|
Prosedur
|
1.
Guru
menerangkan format sebenar SPM Pendidikan Seni.
2.
Pelajar diminta untuk menyenaraikan unsur seni yang
pernah dipelajari.
3.
Guru
menerangkan sedikit tentang unsur seni.
4.
Rumusan
pelajaran
|
Keperluan
|
Bahan: Buku
nota, contoh format peperiksaan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar dan membuat penerangan
|
Tarikh
|
13 Januari
2015
|
Minggu
|
3
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
seni visual
|
Tingkatan
|
4K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Sukatan
Pelajaran dan Format Peperiksaan
Asas Seni
Reka (Unsur Seni)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui sukatan pelajaran dan format
peperiksaan Pendidikan Seni Visual SPM dengan baik.
2.
Mengingati semula asas seni reka
unsur seni.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Perbincangan
|
Prosedur
|
1.
Guru
menerangkan sukatan dan format sebenar SPM Pendidikan Seni.
2.
Pelajar
diminta untuk menyenaraikan asas seni
reka unsur seni yang pernah dipelajari.
3.
Guru
menerangkan sedikit tentang unsure seni garisan.
4.
Rumusan
pelajaran
|
Keperluan
|
Bahan: Sukatan Pelajaran, Buku nota
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Menjalankan
orentasi
|
Tarikh
|
14 Januari
2015
|
Minggu
|
3
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
4K8
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Sukatan
Pelajaran dan Format Peperiksaan
Asas Seni
Reka (Unsur Seni)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui sukatan pelajaran dan format
peperiksaan Pendidikan Seni Visual SPM dengan baik.
2.
Mengingati semula asas seni reka
unsur seni.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Perbincangan
|
Prosedur
|
1.
Guru
menerangkan sukatan dan format sebenar SPM Pendidikan Seni.
2.
Pelajar
diminta untuk menyenaraikan asas seni
reka unsur seni yang pernah dipelajari.
3.
Guru
menerangkan sedikit tentang unsure seni garisan.
4.
Rumusan
pelajaran
|
Keperluan
|
Bahan: Sukatan Pelajaran, Buku nota
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Menjalankan
orentasi
|
Tarikh
|
14 Januari
2015
|
Minggu
|
3
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
5K7
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Asas Seni
Reka (Prinsip Rekaan)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengingati semula prinsip rekaan
dan fungsinya dalam seni.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Perbincangan
|
Prosedur
|
1.
Pelajar diminta untuk menyenaraikan prinsip rekaan
yang pernah dipelajari.
2.
Guru
menerangkan sedikit tentang prinsip rekaan dan fungsinya dalam seni.
3.
Menguji
pelajar untuk mengingati asas seni reka secara keseluruhan
4.
Rumusan
pelajaran
|
Keperluan
|
Bahan: Buku
nota
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar dan membuat penerangan
|
Tarikh
|
15
Januari 2015
|
Minggu
|
3
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
4K8
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Sukatan
Pelajaran dan Format Peperiksaan
Asas Seni
Reka (Unsur Seni)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui sukatan pelajaran dan format
peperiksaan Pendidikan Seni Visual SPM dengan baik.
2.
Mengingati semula asas seni reka
unsur seni.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Perbincangan
|
Prosedur
|
1.
Guru
menerangkan sukatan dan format sebenar SPM Pendidikan Seni.
2.
Pelajar
diminta untuk menyenaraikan asas seni
reka unsur seni yang pernah dipelajari.
3.
Guru
menerangkan sedikit tentang unsur seni garisan.
4.
Rumusan
pelajaran
|
Keperluan
|
Bahan: Sukatan Pelajaran, Buku nota
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
P&P tidak
dapat dijalankan kerana ada perhimpunan dan hanya bersuaikenal dengan pelajar
|
Tarikh
|
15
Januari 2015
|
Minggu
|
3
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni
|
Tingkatan
|
5K9
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Asas Seni
Reka (Prinsip Rekaan)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengingati semula prinsip rekaan
dan fungsinya dalam seni.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Perbincangan
|
Prosedur
|
1.
Pelajar diminta untuk menyenaraikan prinsip rekaan
yang pernah dipelajari.
2.
Guru
menerangkan sedikit tentang prinsip rekaan dan fungsinya dalam seni.
3.
Menguji
pelajar untuk mengingati asas seni reka secara keseluruhan
4.
Rumusan
pelajaran
|
Keperluan
|
Bahan: Buku
nota
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar dan membuat penerangan
|
Tarikh
|
16 Januari
2015
|
Minggu
|
3
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
seni visual
|
Tingkatan
|
4K5
|
Masa
|
70 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
Sukatan
Pelajaran dan Format Peperiksaan
Asas Seni
Reka (Unsur Seni)
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui sukatan pelajaran dan format
peperiksaan Pendidikan Seni Visual SPM dengan baik.
2.
Mengingati semula asas seni reka
unsur seni.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Perbincangan
|
Prosedur
|
1.
Guru
menerangkan sukatan dan format sebenar SPM Pendidikan Seni.
2.
Pelajar
diminta untuk menyenaraikan asas seni
reka unsur seni yang pernah dipelajari.
3.
Guru
menerangkan sedikit tentang unsure seni garisan.
4.
Rumusan
pelajaran
|
Keperluan
|
Bahan: Sukatan Pelajaran, Buku nota
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi. |
Penerapan Nilai
|
Kerjasama
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar dan membuat penerangan
|
Tarikh
|
16 Januari
2015
|
Minggu
|
3
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan Seni
Visual
|
Tingkatan
|
5K9
|
Masa
|
30 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
lukisan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui teknik
lukisan.
2.
Mengetahui
penggunaan pensel dalam menghasilkan lukisan.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran teori.
|
Prosedur
|
1.
Guru menerangkan
topik p&p.
2.
Bersoal jawab dengan
pelajar tentang topik.
3.
Pelajar menyalin
nota yang diberi oleh guru.
4.
Guru membuat
rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan yang menggunakan
pensel
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kebersihan dan kemasan.
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar dan membuat penerangan
|
Tarikh
|
16 Januari
2015
|
Minggu
|
3
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Seni Visual
|
Tingkatan
|
5K7
|
Masa
|
30 minit
|
Bidang
|
Seni Visual
|
Unit Pembelajaran
|
lukisan
|
Hasil Pembelajaran
|
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.
Mengetahui teknik
lukisan.
2.
Mengetahui
penggunaan pensel dalam menghasilkan lukisan.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembelajaran teori.
|
Prosedur
|
1.
Guru menerangkan
topik p&p.
2.
Bersoal jawab dengan
pelajar tentang topik.
3.
Pelajar menyalin
nota yang diberi oleh guru.
4.
Guru membuat
rumusan.
|
Keperluan
|
Bahan: Contoh lukisan yang menggunakan
pensel
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi |
Penerapan Nilai
|
Kebersihan dan kemasan.
|
Refleksi
|
Pelajar menunjukkan respon yang baik dalam
p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar dan membuat penerangan
|
No comments:
Post a Comment