Tuesday, 4 November 2014

RPH MINGGU 8

RPH Minggu 8     
Rancangan Pelajaran Harian ~17 ~22  Februari 2014
Tarikh
17 Februari 2014
Minggu
8
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Kertas 3
Unit Pembelajaran
Kerja kursus Pendidikan Seni Visual SPM 2014
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Memahami kehendak soalan kerja kursus PSV SPM.
2.     Memilih soalan untuk projek kerja kursus.
Aktiviti Pembelajaran
Perbincangan Kerja Kursus PSV SPM 2014
Prosedur
1.     Guru mengedarkan soalan kerja kursus PSV SPM 2014 kepada pelajar.
2.     Guru menerangkan arahan yang dikehendaki semasa membuat kerja kursus kepada pelajar.
3.     Guru memberi penerangan kepada semua tajuk kerja kursus supaya pelajar dapat memberi gambaran terhadap kerja kursus.
4.     Pelajar dikehendaki memilih salah satu soalan untuk projek kerja kursus nanti.
Keperluan
Bahan: Kerja Kursus Pelajar lepasan SPM 2013
Rujukan: Soalan Kerja Kursus PSV SPM 2014

Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik. Pelajar mendapat gambaran terhadap kerja kursus yang bakal mereka buat.pelajar dikehendaki mencari koleksi gambar untuk dibuat pada minggu hadapan.

Tarikh
17 Februari 2014
Minggu
8
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Catan (cat Minyak)
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui teknik yang digunakan dalam catan cat minyak
Aktiviti Pembelajaran
Teori media catan cat minyak
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh lukisan catan cat minyak kepada pelajar
2.     Guru membuat penerangan tentang ciri-ciri teknik catan cat minyak.
3.     Bersoal jawab dengan pelajar
4.     Pelajar menulis nota
5.     Membuat rumusan topik.
Keperluan
Bahan: Contoh lukisan catan cat minyak
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai
Kerjasama
Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan minat terhadap p&p.

Tarikh
17 Februari 2014
Minggu
8
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4k9
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Catan (cat Minyak)
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui teknik yang digunakan dalam catan cat minyak
Aktiviti Pembelajaran
Teori media catan cat minyak
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh lukisan catan cat minyak kepada pelajar
2.     Guru membuat penerangan tentang ciri-ciri teknik catan cat minyak.
3.     Bersoal jawab dengan pelajar
4.     Pelajar menulis nota
5.     Membuat rumusan topik.
Keperluan
Bahan: Contoh lukisan catan cat minyak
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai
Kerjasama
Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan minat terhadap p&p.

Tarikh
18 Februari 2014
Minggu
8
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Kertas 3
Unit Pembelajaran
Kerja kursus Pendidikan Seni Visual SPM 2014
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Memahami kehendak soalan kerja kursus PSV SPM.
2.     Memilih soalan untuk projek kerja kursus.
Aktiviti Pembelajaran
Perbincangan Kerja Kursus PSV SPM 2014
Prosedur
1.     Guru mengedarkan soalan kerja kursus PSV SPM 2014 kepada pelajar.
2.     Guru menerangkan arahan yang dikehendaki semasa membuat kerja kursus kepada pelajar.
3.     Guru memberi penerangan kepada semua tajuk kerja kursus supaya pelajar dapat memberi gambaran terhadap kerja kursus.
4.     Pelajar dikehendaki memilih salah satu soalan untuk projek kerja kursus nanti.
Keperluan
Bahan: Kerja Kursus Pelajar lepasan SPM 2013
Rujukan: Soalan Kerja Kursus PSV SPM 2014

Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik. Pelajar mendapat gambaran terhadap kerja kursus yang bakal mereka buat.pelajar dikehendaki mencari koleksi gambar untuk dibuat pada minggu hadapan.

Tarikh
18 Februari 2014
Minggu
8
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Catan (cat Air)
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui teknik yang digunakan dalam catan cat air
Aktiviti Pembelajaran
Teori media catan cat air
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh lukisan catan cat air kepada pelajar
2.     Guru membuat penerangan tentang ciri-ciri teknik catan cat air.
3.     Bersoal jawab dengan pelajar
4.     Pelajar menulis nota
5.     Membuat rumusan topik.
Keperluan
Bahan: Contoh lukisan catan cat air
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai
Kerjasama
Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan minat terhadap p&p.

Tarikh
19 Februari 2014
Minggu
8
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Catan (proses menghasilkan catan cat air)
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui proses menghasilkan catan cat air.
Aktiviti Pembelajaran
Teori proses menghasilkan catan cat air
Prosedur
1.     Guru menerangkan proses menghasilkan catan cat air kepada pelajar.
2.     Bersoal jawab dengan pelajar dan memberi latihan kepada pelajar.
3.     Pelajar menulis nota dan membuat latihan keseluruhan tajuk catan
Keperluan
Bahan: Contoh lukisan catan cat air
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai
kerjasama
Refleksi
P&p tidak dapat dilaksanakan kerana proses pendaftaran SPM 2014. Topik akan diajar pada hari esok.

Tarikh
19 Februari 2014
Minggu
8
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Kertas 3
Unit Pembelajaran
KRSV
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Menyediakan fortfolio untuk kajian reka bentuk.
Aktiviti Pembelajaran
Persediaan Kerja kursus KRSV
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh kerja kursus pelajar tahun lepas kepada pelajar
2.     Guru membuat penerangan tentang kekemasan semasa membuat kajian.
3.     Guru mengedarkan maklumat pelajar untuk diletakkan pada setiap muka surat kajian.
4.     Pelajar menampal maklumat tersebut seperti yang diarahkan.
5.     Membuat kekemasan.
Keperluan
Bahan: Contoh kerja kursus pelajar tahun lepas.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai
Kerjasama
Refleksi
P&P dapat dijalan dengan lancar. Masih ada pelajar yang tidak membawa folio mereka. Pelajar tersebut dikehendaki membuat tugasan dirumah.

Tarikh
19 Februari 2014
Minggu
8
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Kertas 3
Unit Pembelajaran
KRSV
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Menyediakan fortfolio untuk kajian reka bentuk.
Aktiviti Pembelajaran
Persediaan Kerja kursus KRSV
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh kerja kursus pelajar tahun lepas kepada pelajar
2.     Guru membuat penerangan tentang kekemasan semasa membuat kajian.
3.     Guru mengedarkan maklumat pelajar untuk diletakkan pada setiap muka surat kajian.
4.     Pelajar menampal maklumat tersebut seperti yang diarahkan.
5.     Membuat kekemasan.
Keperluan
Bahan: Contoh kerja kursus pelajar tahun lepas.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai
Kerjasama
Refleksi
P&p tidak dapat dilaksanakan kerana proses pendaftaran SPM 2014. Topik akan diajar pada hari esok.

Tarikh
20 Februari 2014
Minggu
8
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K5
Masa
70 minit
Bidang
Kertas 3
Unit Pembelajaran
KRSV
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Menyediakan fortfolio untuk kajian reka bentuk.
Aktiviti Pembelajaran
Persediaan Kerja kursus KRSV
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh kerja kursus pelajar tahun lepas kepada pelajar
2.     Guru membuat penerangan tentang kekemasan semasa membuat kajian.
3.     Guru mengedarkan maklumat pelajar untuk diletakkan pada setiap muka surat kajian.
4.     Pelajar menampal maklumat tersebut seperti yang diarahkan.
5.     Membuat kekemasan.
Keperluan
Bahan: Contoh kerja kursus pelajar tahun lepas.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai
Kerjasama
Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan minat terhadap p&p. ada beberapa pelajar yang tidak membawa folio dan diarahkan untuk membuat tugasan dirumah.

Tarikh
20 Februari 2014
Minggu
8
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K9
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Catan (proses menghasilkan catan cat minyak)
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui proses menghasilkan catan cat minyak.
Aktiviti Pembelajaran
Teori proses menghasilkan catan cat minyak
Prosedur
1.     Guru menerangkan proses menghasilkan catan cat minyak kepada pelajar.
2.     Bersoal jawab dengan pelajar dan memberi latihan kepada pelajar.
3.     Pelajar menulis nota dan membuat latihan keseluruhan tajuk catan
Keperluan
Bahan: Contoh lukisan catan cat minyak
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai
kerjasama
Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan minat terhadap p&p.

Tarikh
20 Februari 2014
Minggu
8
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
60 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Catan (proses menghasilkan catan cat minyak)
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui proses menghasilkan catan cat minyak.
Aktiviti Pembelajaran
Teori proses menghasilkan catan cat minyak
Prosedur
1.     Guru menerangkan proses menghasilkan catan cat minyak kepada pelajar.
2.     Bersoal jawab dengan pelajar dan memberi latihan kepada pelajar.
3.     Pelajar menulis nota dan membuat latihan keseluruhan tajuk catan
Keperluan
Bahan: Contoh lukisan catan cat minyak
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai
kerjasama
Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan minat terhadap p&p.

Tarikh
21 Februari 2014
Minggu
8
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Kertas 3
Unit Pembelajaran
KRSV
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Menentukan satu soalan kajian rekaan yang akan dihasilkan.
Aktiviti Pembelajaran
Perbincangan pemilihan tajuk kerja kursus.
Prosedur
1.     Pelajar diminta untuk merujuk semula soalan kerja kursus yang telah guru beri pada kelas sebelumnya.
2.     Guru berbincang bersama pelajar untuk menentukan tajuk kajian yang mereka buat.
3.     Berbincang tentang kehendak soalan tajuk yang dipilih oleh pelajar.
4.     Membuat rumusan.

Keperluan
Rujukan: kertas soalan KRSV 2014
Penerapan Nilai
kerjasama
Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan minat terhadap p&p. pelajar telah memilih soalan 4 iaitu arca binaan.


Tarikh
22 Februari 2014
Minggu
8
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
60 minit
Bidang
Seni halus.
Unit Pembelajaran
Lukisan realistik
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan sebuah lukisan realistik bermotifkan hidupan marin dengan mengutamakan unsur bentuk, warna dan jalinan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Amali melukis.
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh lukisan realistik.
2.     Guru mengedarkan beberapa keping gambar hidupan marin kepada pelajar untuk ditiru.
3.     Amali murid menghasilkan lukisan.
4.     Guru memantau dan membimbing.
5.     Persembahan karya lukisan.
6.     Rumusan pelajaran.
Keperluan
Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lukisan realistik dari kerja kursus tahun lepas.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai
Kemasan dan kebersihan.
Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan minat terhadap p&p. pelajar telah memilih motif yang mudah untuk mereka hasilkan arca. Lukisan akan di sambung pada P&P seterusnya.

Tarikh
22 Februari 2014
Minggu
8
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K7
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Arca
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui lebih mendalam teknik dan proses penghasilan arca.
2.     Pelajar dapat mengetahui teknik dan bentuk arca.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh arca kepada pelajar.
2.     Membuat penerangan tentang tajuk.
3.     Pelajar disoal jawab untuk menguji pemahaman pelajar terhadap tajuk.
4.     Guru membuat nota dan pelajar dikehendaki salin.
5.     Membuat rumusan terhadap tajuk P & P.
Keperluan
Bahan: Contoh reka bentuk arca
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai
Kerjasama
Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan minat terhadap p&p.


                

No comments:

Post a Comment