Monday, 7 October 2013

RPH MINGGU KE-39



RPH Minggu 39
Rancangan Pelajaran Harian 23 September~27 September 2013
Tarikh
23 September 2013
Minggu
39
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Kraf tradisional batik
Unit Pembelajaran
Soalan Teori Kraf tradisional batik
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 40 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 60 minit.
2.     10 minit terakhir,guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 20 soalan.

Tarikh
23 September 2013
Minggu
39
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
50 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Lukisan (alam benda)
·          Meniru gambar bunga raya.
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran Pelajar dapat:

1.     Menghasilkan karya yang baik dan kemas hampir sama dengan gambar yang diberi.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran amali
Prosedur
1.     Guru memberi menunjukkan beberapa contoh lukisan alam benda kepada pelajar untuk menjadi inspirasi dalam karya meraka.
2.     Guru memberikan gambar kepada pelajar dan mengarahkan pelajar untuk membuat peniruan terhadap gambar tersebut.
3.     Guru membuat demonstrasi ringkas.
4.     Pelajar membuat lakaran. Guru membuat pemantauan dan bimbingan.
5.     Rumusan aktiviti.
Keperluan
Bahan: gambar bunga raya.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
P&P berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukkan minat semasa membuat aktiviti melukis ini. Pelajar tidak dapat menyiapkan lukisan dan akan disambung pada P&P seterusnya.

Tarikh
24 September 2013
Minggu
39
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Kraf tradisional ukiran kayu
Unit Pemlajaran
Soalan Teori Kraf tradisional ukiran kayu
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 40 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 60 minit.
2.     10 minit terakhir,guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 20 soalan.
                                                             
Tarikh
24 September 2013
Minggu
39
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Lukisan (alam benda)
·          Meniru gambar bunga raya.
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran Pelajar dapat:

1.     Menghasilkan karya yang baik dan kemas hampir sama dengan gambar yang diberi.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran amali
Prosedur

1.     Guru mengarahkan pelajar untuk menyambung mewarna lukisan bunga raya.
2.     Guru membuat demonstrasi ringkas.
3.     Pelajar mewarna lukisan bunga raya mengikut warna yang ada pada gambar tersebut. Guru membuat pemantauan dan bimbingan.
4.     Rumusan aktiviti.
Keperluan
Bahan: gambar bunga raya.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
P&P berjalan dengan lancar. Pelajar menunjukkan minat semasa membuat aktiviti amali ini dan aktif bertanya dan meminta bimbingan guru.


Tarikh
24 September 2013
Minggu
39
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K10
Masa
60 minit
Bidang
Kraf tradisional ukiran kayu
Unit Pembelajaran
Soalan Teori Kraf tradisional ukiran kayu
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 40 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 60 minit.
2.     10 minit terakhir,guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
P&P berjalan seperti yang dirancang. Pelajar menunjukkan minat terhadap aktiviti yang dibuat dan didapati ramai yang mendapat lebih 20 soalan betul. 


Tarikh
25 september 2013
Minggu
39
Mata Pelajaran
Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Kraf Tradisional (tenunan)
Unit Pemlajaran
Soalan Teori Kraf Tradisional tenunan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 40 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 60 minit.
2.     10 minit terakhir,guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 20 soalan.

Tarikh
25 September 2013
Minggu
39
Mata Pelajaran
Pendidikan seni dan Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pemlajaran
Lukisan (buah epal)
·          Melakar dan meniru semula gambar buah epal


Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran Pelajar dapat:

1.     Menghasilkan karya yang baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran amali
Prosedur
1.     Guru memberi menunjukkan beberapa contoh karya pelajar yang telah siap untuk dijadikan sebagai contoh.
2.     Guru memberi tugasan kepada pelajar untuk menghasilkan lakaran buah epal
3.     Guru membuat demonstrasi ringkas.
4.     Guru membuat pemantauan dan bimbingan.
5.     Rumusan aktiviti..
Keperluan
Rujukan: contoh lukisan buah epal.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
Pelajar menunjukkan respon yang baik semasa guru membuat penerangan dan menunjukkan contoh lukisan. Pelajar juga menunjukkan minat semasa aktiviti dijalankan. Secara keseluruhan, P&P berjalan dengan lancar. Proses menghasilkan tidak dapat disiapkan dan akan disambung pada P & P hari berikutnya.

Tarikh
25 September 2013
Minggu
39
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Kraf tradisional (tekat)
Unit Pembelajaran
Soalan Teori kraf tradisional tekat
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 40 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 60 minit.
2.     10 minit terakhir,guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 20 soalan.

Tarikh
26 September2013
Minggu
39
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K10
Masa
70 minit
Bidang
Kraf tradisional (tenunan)
Unit Pembelajaran
Soalan Teori kraf tradisional tenunan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 40 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 60 minit.
2.     10 minit terakhir,guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 20 soalan.

Tarikh
26 September 2013
Minggu
39
Mata Pelajaran
Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus
Unit Pembelajaran
Lukisan (buah-buahan)
·          Menghasilkan warna pada lukisan
·          Membuat kekemasan


Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran Pelajar dapat:

1.     Menghasilkan karya yang baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran amali
Prosedur
1.     Guru mengarahkan pelajar untuk menyiapkan proses mewarna lukisan dengan memasukkan ton pada objek untuk menunjukkan 3 dimensi.
2.     Guru membuat pemantauan dan memberi bimbingan
3.     Guru mengkritik karya pelajar supaya dapat menjadi panduan pada masa akan datang.
4.     Guru membuat rumusan aktiviti yang telah dibuat.
Keperluan
Rujukan: contoh lukisan buah epal.
Penerapan Nilai

Kekemasan dan kebersihan

Refleksi
Pelajar menunjukkan respon yang baik semasa guru membuat penerangan dan menunjukkan contoh lukisan. Pelajar juga menunjukkan minat semasa aktiviti dijalankan. Secara keseluruhan, P&P berjalan dengan lancar. Pelajar dapat menyiapkan tugasan seperti yang dirancang.

Tarikh
27 September 2013
Minggu
39
Mata Pelajaran
Pendidikan seni visual
Tingkatan
5K10
Masa
60 minit
Bidang
Kraf tradisional (tekat)
Unit Pembelajaran
Soalan Teori kraf tradisional tekat
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran, pelajar dapat:
1.     Menjawab soalan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran
Kuiz teori.
Prosedur
1.     Guru memberi 40 soalan kepada pelajar dan jawab dalam masa 60 minit.
2.     10 minit terakhir,guru dan pelajar membuat pembetulan jawapan.
Keperluan

Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi

Penerapan Nilai

Kerajinan

Refleksi
Pelajar memberi kerjasama semasa aktiviti dijalankan. Keputusan juga agak baik kerana semua pelajar dapat menjawab lebih dari 20 soalan.


No comments:

Post a Comment