Thursday, 24 January 2013

RPH MINGGU KE-4


RPH Minggu 4
Rancangan Pelajaran Harian ~21 ~25 Januari 2013
Tarikh
21 Januari 2013
Minggu
4
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
lukisan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Mengetahui teknik lukisan dan media yang digunakan.
2.     Mengetahui penggunaan media dalam menghasilkan lukisan.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori.
Prosedur
1.     Guru menerangkan topik p&p.
2.     Bersoal jawab dengan pelajar tentang topik.
3.     Pelajar menyalin nota yang diberi oleh guru.
4.     Guru membuat rumusan.
Keperluan
Bahan: Contoh lukisan yang menggunakan pelbagai teknik.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai

Kebersihan dan kemasan.

Refleksi
Murid menunjukkan respon yang baik dalam p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar.100% pelajar menghantar nota. Pelajar diminta membawa bahan untuk p&p esok.

Tarikh
22 Januari 2013
Minggu
4
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Motif Realistik
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan lukisan yang baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat lukisan motif realistik
Prosedur
1.     Guru menunjukkan beberapa contoh lukisan motif realistik kepada pelajar
2.     Guru menunjukkan cara-cara melukis motif realistik.
3.     Guru membuat demonstrasi menghasilkan lukisan tersebut.
4.     Pelajar menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
5.     Membuat kritikan dan rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh motif realistik.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik tetapi pelajar tidak dapat menyiapkan lukisan tersebut dan p&p akan disambung pada hari esok.pelajar menunjukkan minat terhadap p & p

Tarikh
22 Januari 2013
Minggu
4
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
70 minit
Bidang
Seni Halus (catan)
Unit Pembelajaran
Lukisan pemandangan.
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:

1.     Menghasilkan lukisan yang baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat lukisan pemandangan.
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh lukisan pemandangan.
2.     Guru membuat demonstrasi menghasilkan lukisan tersebut.
3.     Pelajar menghasilkan lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.     Membuat kritikan dan rumusan.
Keperluan
Bahan: Contoh lukisan pemandangan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai
Kerjasama
Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik tetapi pelajar tidak dapat menyiapkan lukisan tersebut dan p&p akan disambung pada hari esok.pelajar menunjukkan minat terhadap p & p

Tarikh
22 Januari 2012
Minggu
4
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K10
Masa
70 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Mewarna lukisan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan ton warna pada lukisan dengan baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat ton warna pada lukisan
Prosedur
1.     Guru menunjukkan cara-cara mewarna menggunakan ton warna yang sesuai pada lukisan.
2.     Guru membuat demonstrasi ke atas lukisan beberapa orang pelajar.
3.     Pelajar mewarna lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.     Membuat kritikan dan rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh lukisan yang berwarna
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik. Pelajar menunjukkan minat terhadap aktiviti yang dijalankan.60% dapat menyiapkan lukisan.40% siapkan dirumah.

Tarikh
23 Januari 2013
Minggu
4
Mata Pelajaran
Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6
Masa
50 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Motif Realistik
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan lukisan yang baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat ton warna pada lukisan motif realistik
Prosedur
1.     Guru menunjukkan cara-cara mewarna menggunakan ton warna yang sesuai pada lukisan.
2.     Guru membuat demonstrasi ke atas lukisan beberapa orang pelajar.
3.     Pelajar mewarna lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.     Membuat kritikan dan rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh lukisan yang berwarna
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik. Pelajar menunjukkan minat terhadap aktiviti yang dijalankan.80% dapat menyiapkan lukisan.20% siapkan di rumah.

Tarikh
23 Januari 2013
Minggu
4
Mata Pelajaran
Pendidikan seni dan Pemulihan Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5
Masa
120 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Catan permandangan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Menghasilkan lukisan yang baik dan kemas.
Aktiviti Pembelajaran
Amali membuat ton warna pada lukisan pemandangan
Prosedur
1.     Guru menunjukkan cara-cara mewarna menggunakan ton warna yang sesuai pada lukisan.
2.     Guru membuat demonstrasi ke atas lukisan beberapa orang pelajar.
3.     Pelajar mewarna lukisan dan dibimbing oleh guru.
4.     Membuat kritikan dan rumusan.
Keperluan
Bahan: contoh lukisan pemandangan yang berwarna
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
Murid menunjukkan respon yang baik dalam p&p dan menunjukkan minat semasa guru mengajar. 75% pelajar dapat menyiapkan catan dengan baik.25% pelajar siapkan catan dirumah

Tarikh
24 Januari 2013
Minggu
4
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K10

CUTI MAULIDUR RASUL

Tarikh
24 Januari 2013
Minggu
4
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
5K6

CUTI MAULIDUR RASUL

Tarikh
24 Januari 2013
Minggu
4
Mata Pelajaran
Pendidikan Seni
Tingkatan
4K5

CUTI MAULIDUR RASUL

Tarikh
18 Januari 2013
Minggu
3
Mata Pelajaran
Pendidikan seni visual
Tingkatan
5K10
Masa
60 minit
Bidang
Seni halus
Unit Pembelajaran
Catan
Hasil Pembelajaran
Pada akhir pelajaran murid dapat:
1.     Mengetahui maksud catan dan media yang digunakan untuk menghasilkan catan.
2.     Mengetahui aliran-aliran seni lukis.
3.     Mengetahui teknik cat air.
Aktiviti Pembelajaran
Pembelajaran teori
Prosedur
1.     Guru menunjukkan contoh catan kepada pelajar
2.     Guru membuat penerangan tentang topik
3.     Bersoal jawab dengan pelajar
4.     Pelajar menulis nota.
5.     Membuat rumusan topik.
Keperluan
Bahan: contoh catan
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai

Kerjasama

Refleksi
P&P dapat dijalankan dengan baik.pelajar menunjukkan minat terhadap p&p.